FTL

První cyklobus vyjede už na Velký pátek!

ilustrační FTL

Cyklobus vyjede na trať Prostějov – Rozstání – Jedovnice již tento pátek 15. dubna. Hojně využívaná přeprava přijde město na zhruba 230 tisíc korun.

Linku bude opět provozovat společnost FTL – First Transport Lines, a.s., která je jako jediná držitelem licence na provozování autobusové linky na požadované trase a dále disponuje autobusovým přívěsem s potřebnou kapacitou kol (min. 40 kol). "Splňuje i další požadavky, jako například možnost nákupu jízdenek předem buď v informační kanceláři, nebo přes internet,“ vysvětlila náměstkyně primátora pro dopravu Alena Rašková. (red)

FTL vyhodnotilo řidiče. Ten nejlepší najel bez nehody tři miliony kilometrů!

Foto FTL

Akce se uskutečnila začátkem ledna 2022 v areálu akciové společnosti FTL- First Transport Lines, a.s.,Letecká 8, Prostějov. Řidiči, kteří dojeli rozhodnou hranici v této soutěži, převzali odměnu z rukou prezidenta FTL Jaroslava Hanáka. Slavnostního aktu se zúčastnili členové vedení společnosti a vedoucí dopravního inspektorátu Policie ČR v Prostějově Pavel Beneš.

Mimořádného úspěchu se podařilo dosáhnout Milanu Harikovi, řidiči mezinárodní kamionové dopravy, který za volantem odjel bez nehody neuvěřitelných 3 000 000 km.

Řidiči osobní dopravy:

Filipčík Zdeněk 1 000 000 km, Kouřil Jiří 1 000 000 km, Fládr Martin 500 000 km, Podsedníková Marcela 500 000 km, Smítal Marek 250 000 km, Špidla Jiří 250 000 km, Žlotýř Zdeněk 250 000 km.

Řidiči nákladní dopravy:

Harik Milan 3 000 000 km, Mikula Josef 1 250 000 km, Šrámek Radovan 1 250 000 km, Pořízka Martin 750 000 km, Novotný Petr 250 000 km.

Městská hromadná doprava bude město stát o 4 miliony víc

ilustrační foto FTL

Radní předložili zastupitelům ke schválení dodatek k rámcové Smlouvě o závazku veřejné služby a Smlouvě o kompenzaci z plnění závazku veřejné služby se společností FTL – First Transport Lines a.s., která ve městě provozuje 15 linek městské hromadné dopravy.

Dodatek pro následující kalendářní rok s finančním modelem obsahujícím výši kompenzace, ekonomicky oprávněné náklady, čistý příjem a výnosy je ke smlouvě uzavírán každým rokem. Kompenzace vycházejí ze zákona o veřejných službách v přepravě cestujících.

Uzavírka Vrahovické si vyžádá další peníze z městské kasy

ilustrační foto FTL

Náklady, které vzniknou provozem městské hromadné dopravy v náhradních trasách, se vyšplhají na 1,18 milionu korun.

Úhradu vícenákladů společnosti FTL – First Transport Lines a.s., Prostějov, které vzniknou provozem MHD v období jejího ovlivnění uzavírkou ulice Vrahovické - plánované od 22. 3. 2021 do 19. 12. 2021, odsouhlasili radní na svém posledním jednání.

Uzavírka ulice Vrahovické je plánována v následujících etapách a termínech:

Etapa 1: 22. 2. 2021 – 21. 3. 2021, částečná uzavírka bez ovlivnění MHD

Etapa 2: 22. 3. 2021 – 31. 7. 2021, úplná uzavírka ul. Vrahovické od mostu přes Hloučelu po křižovatku s ul. Čs. armádního sboru - nárůst 4 km na spoj oproti normální trase

Od 1. dubna zdražuje jízdné v MHD

ilustrační foto ceník

S platností od 1. dubna 2021 dojde k úpravě tarifu Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje, dále jen IDSOK, jehož součástí je i městská hromadná doprava v Prostějově - v rámci IDSOK se jedná o zónu 41.

V rámci zóny 41 – Prostějov dojde ke zvýšení jízdného, což se dotkne i městské hromadné dopravy.

Procentuálně nejnižší zvýšení je u dlouhodobých předplatných jízdenek a zlevněných jízdenek. Nadále zůstává v platnosti bezplatná doprava vybraných skupin cestujících, např. cestujících nad 70 let. Podrobnosti viz přiložená tabulka.

Důvodem úpravy jízdného je eliminace každoročního zvyšování ceny vstupů při zachování současného rozsahu dopravy. (red)

Všechny autobusy FTL jsou ošetřeny nanotechnologií. Ničí viry a bakterie

ilustrační foto ZDS Psota

Společnost FTL - First Transport LInes,a.s. jako provozovatel městské dopravy v Prostějově se dlouhodobě snaží o bezpečné provozování MHD hlavně v době s Covidem-19. Interiéry vozů městské hromadné dopravy jsou, ve spolupráci se statutárním městem Prostějovem, ošetřeny zcela novým způsobem - nanotechnologií TiO2 nano ecoat. 

"Rozhodli jsme se, ve spolupráci se statutárním městem Prostějovem, o ošetření interiéru vozidel MHD zcela novým způsobem. Je to způsob ošetření nanotechnologií TiO2 nano ecoat. Na takto ošetřeném povrchu není díky aktivní fotokatalýze schopen přežít žádný nežádoucí mikroorganismus. Viry, bakterie a jiné mikroorganismy, které se dostanou do kontaktu s ošetřeným povrchem, jsou prakticky okamžitě likvidovány a zabity během několika málo minut. Následně jsou jejich zbytky rozloženy a "spáleny" na neškodné látky.

FTL zavádí posilový spoj na lince MHD číslo 7 do průmyslové zóny

ilustrační foto ber

Na základě připomínek cestujících do průmyslové zóny B a po dohodě s objednatelem statutárním městem Prostějovem bude od čtvrtka 18.2. 2021 zaveden posilový spoj na lince MHD 7 z Prostějova, aut.st. do průmyslové zóny B s odjezdem 5,25 hodin.

Tento spoj bude provozován po dobu zimního období do 31.3.2021. Stávající spoj MHD 7 s odjezdem 5,29 hod z Prostějova, aut.st. samozřejmě zůstává zachován. (red)

FTL bude ošetřovat autobusy nanotechnologií. Ničí viry a bakterie

Ilustrační foto ZDS Psota

Několikrát za den čistí a dezinfikují řidiči autobusy městské hromadné dopravy v Prostějově.  Od února budou nově všechny autobusy ošetřené také nanotechnologií, která zabraňuje nejen usazování bakterií, ale také je likviduje v celém voze, uvedl Jiří Hloch, ředitel divize autobusové dopravy FTL.

„Jde o nástřik kysličníkem titanu, který podle výrobce ničí veškeré viry a bakterie,“ doplnil Hloch s tím, že účinnost trvá jeden rok. V FTL nanotechnologie nahradí dosud užívané ozónování.

„Jsme rádi, že FTL opět přistoupila k nejnovějšímu trendu. Když se začalo s ozónováním, byla firma tuším první v republice, kdo ho začal používat,“ uvedla náměstkyně primátora Prostějova Alena Rašková. Nanotechnologií byla ošetřena i vozidla Městské policie. (ber)

Od 7. září bude provoz všech linek MHD dle jízdního řádu. Končí ten prázdninový

ilustrační foto FTL

Od 1.9.- 6.9.2020 zůstává provoz MHD v Prostějově zachován v letním prázdninovém režimu.

"Prázdninový provoz FTL doplněný o školní autobusy platí jenom tento týden, od pondělí sedmého září pojedou autobudy MHD jako před koronavirem", uvedla pro Prostějovské novinky náměstkyně primátora Alena Rašková. (red)

FTL informuje. Provoz MHD zůstane jako v prázdninový čas

ilustrační foto FTL

Od 1. září až do konce roku zůstává provoz MHD v Prostějově zachován v letním prázdninovém režimu. Tato informace bude zveřejněna na zastávkách i na internetových stránkách FTL.

Další informace cestující zjistí v Informační kanceláři FTL na Svatoplukově ulici 59 nebo na telefonu 582 333 181.

Oproti prázdninovým jízdním řádům MHD v Prostějově budou od 1. září přidány spoje na linkách MHD 11 z Žešova v 7:20 hod., MHD 4 z Domamyslic 7:25 hod. a MHD 5 z Čechůvek 7:25 hod. (red)