FTL

Uzavírka Vrahovické si vyžádá další peníze z městské kasy

ilustrační foto FTL

Náklady, které vzniknou provozem městské hromadné dopravy v náhradních trasách, se vyšplhají na 1,18 milionu korun.

Úhradu vícenákladů společnosti FTL – First Transport Lines a.s., Prostějov, které vzniknou provozem MHD v období jejího ovlivnění uzavírkou ulice Vrahovické - plánované od 22. 3. 2021 do 19. 12. 2021, odsouhlasili radní na svém posledním jednání.

Uzavírka ulice Vrahovické je plánována v následujících etapách a termínech:

Etapa 1: 22. 2. 2021 – 21. 3. 2021, částečná uzavírka bez ovlivnění MHD

Etapa 2: 22. 3. 2021 – 31. 7. 2021, úplná uzavírka ul. Vrahovické od mostu přes Hloučelu po křižovatku s ul. Čs. armádního sboru - nárůst 4 km na spoj oproti normální trase

Od 1. dubna zdražuje jízdné v MHD

ilustrační foto ceník

S platností od 1. dubna 2021 dojde k úpravě tarifu Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje, dále jen IDSOK, jehož součástí je i městská hromadná doprava v Prostějově - v rámci IDSOK se jedná o zónu 41.

V rámci zóny 41 – Prostějov dojde ke zvýšení jízdného, což se dotkne i městské hromadné dopravy.

Procentuálně nejnižší zvýšení je u dlouhodobých předplatných jízdenek a zlevněných jízdenek. Nadále zůstává v platnosti bezplatná doprava vybraných skupin cestujících, např. cestujících nad 70 let. Podrobnosti viz přiložená tabulka.

Důvodem úpravy jízdného je eliminace každoročního zvyšování ceny vstupů při zachování současného rozsahu dopravy. (red)

Všechny autobusy FTL jsou ošetřeny nanotechnologií. Ničí viry a bakterie

ilustrační foto ZDS Psota

Společnost FTL - First Transport LInes,a.s. jako provozovatel městské dopravy v Prostějově se dlouhodobě snaží o bezpečné provozování MHD hlavně v době s Covidem-19. Interiéry vozů městské hromadné dopravy jsou, ve spolupráci se statutárním městem Prostějovem, ošetřeny zcela novým způsobem - nanotechnologií TiO2 nano ecoat. 

"Rozhodli jsme se, ve spolupráci se statutárním městem Prostějovem, o ošetření interiéru vozidel MHD zcela novým způsobem. Je to způsob ošetření nanotechnologií TiO2 nano ecoat. Na takto ošetřeném povrchu není díky aktivní fotokatalýze schopen přežít žádný nežádoucí mikroorganismus. Viry, bakterie a jiné mikroorganismy, které se dostanou do kontaktu s ošetřeným povrchem, jsou prakticky okamžitě likvidovány a zabity během několika málo minut. Následně jsou jejich zbytky rozloženy a "spáleny" na neškodné látky.

FTL zavádí posilový spoj na lince MHD číslo 7 do průmyslové zóny

ilustrační foto ber

Na základě připomínek cestujících do průmyslové zóny B a po dohodě s objednatelem statutárním městem Prostějovem bude od čtvrtka 18.2. 2021 zaveden posilový spoj na lince MHD 7 z Prostějova, aut.st. do průmyslové zóny B s odjezdem 5,25 hodin.

Tento spoj bude provozován po dobu zimního období do 31.3.2021. Stávající spoj MHD 7 s odjezdem 5,29 hod z Prostějova, aut.st. samozřejmě zůstává zachován. (red)

FTL bude ošetřovat autobusy nanotechnologií. Ničí viry a bakterie

Ilustrační foto ZDS Psota

Několikrát za den čistí a dezinfikují řidiči autobusy městské hromadné dopravy v Prostějově.  Od února budou nově všechny autobusy ošetřené také nanotechnologií, která zabraňuje nejen usazování bakterií, ale také je likviduje v celém voze, uvedl Jiří Hloch, ředitel divize autobusové dopravy FTL.

„Jde o nástřik kysličníkem titanu, který podle výrobce ničí veškeré viry a bakterie,“ doplnil Hloch s tím, že účinnost trvá jeden rok. V FTL nanotechnologie nahradí dosud užívané ozónování.

„Jsme rádi, že FTL opět přistoupila k nejnovějšímu trendu. Když se začalo s ozónováním, byla firma tuším první v republice, kdo ho začal používat,“ uvedla náměstkyně primátora Prostějova Alena Rašková. Nanotechnologií byla ošetřena i vozidla Městské policie. (ber)

Od 7. září bude provoz všech linek MHD dle jízdního řádu. Končí ten prázdninový

ilustrační foto FTL

Od 1.9.- 6.9.2020 zůstává provoz MHD v Prostějově zachován v letním prázdninovém režimu.

"Prázdninový provoz FTL doplněný o školní autobusy platí jenom tento týden, od pondělí sedmého září pojedou autobudy MHD jako před koronavirem", uvedla pro Prostějovské novinky náměstkyně primátora Alena Rašková. (red)

FTL informuje. Provoz MHD zůstane jako v prázdninový čas

ilustrační foto FTL

Od 1. září až do konce roku zůstává provoz MHD v Prostějově zachován v letním prázdninovém režimu. Tato informace bude zveřejněna na zastávkách i na internetových stránkách FTL.

Další informace cestující zjistí v Informační kanceláři FTL na Svatoplukově ulici 59 nebo na telefonu 582 333 181.

Oproti prázdninovým jízdním řádům MHD v Prostějově budou od 1. září přidány spoje na linkách MHD 11 z Žešova v 7:20 hod., MHD 4 z Domamyslic 7:25 hod. a MHD 5 z Čechůvek 7:25 hod. (red)

Uzavírka ulice Vápenice finišuje. Otevře se s předstihem!

Ilustrační foto ber

V pondělí 3. srpna bude ukončena uzavírka ulice Vápenice. Od 4. srpna budou linky MHD v Prostějově vráceny do původních tras a zastávek. 

Jak informuje společnost FTL – First Transport Lines, a.s., tímto dnem budou zrušeny náhradní zastávky Újezd, Poděbradovo náměstí a ulice Palackého pro "přetrasované" linky městské hromadné dopravy. Zpět budou obsluhovány zastávky dle platných jízdních řádů – Vápenice a Floriánské náměstí. Toto opatření se týká i příměstských linek. (red)

Pozor na změny v městské hromadné dopravě od zítřejšího dne!

ilustrační foto FTL

Městská hromadná doprava v Prostějově bude od úterý 14. dubna 2020 provozována ve stejném režimu jako integrovaná doprava v celém kraji. 

To znamená, že jízdné již bude cestujícími hrazeno dle platného tarifu a nastupovat se bude předními dveřmi. Nadále však zůstává v Prostějově provozu prázdninový jízdní řád MHD. (Zdroj FTL)

Upozornění. Od pondělí je změna v MHD

foto FTL

Od pondělí 6. dubna 2020 bude opět jezdit v čase 4:55 linka MHD č. 21 ve směru hlavní nádraží – nemocnice. 

V čase 5:20 budou od pondělí 6. 4. 2020 jezdit od hlavního nádraží k nemocnici také linky 19 a 9. Spoj se vrací na návrh vedení města zpět do jízdního řádu, protože se ukázalo, že v redukovaném provozu jezdily přeplněné autobusy, které vozí zdravotníky na směnu do nemocnice, což by v době epidemie mohlo mít i zdravotní dopady. (red)