FTL

Od 7. září bude provoz všech linek MHD dle jízdního řádu. Končí ten prázdninový

ilustrační foto FTL

Od 1.9.- 6.9.2020 zůstává provoz MHD v Prostějově zachován v letním prázdninovém režimu.

"Prázdninový provoz FTL doplněný o školní autobusy platí jenom tento týden, od pondělí sedmého září pojedou autobudy MHD jako před koronavirem", uvedla pro Prostějovské novinky náměstkyně primátora Alena Rašková. (red)

FTL informuje. Provoz MHD zůstane jako v prázdninový čas

ilustrační foto FTL

Od 1. září až do konce roku zůstává provoz MHD v Prostějově zachován v letním prázdninovém režimu. Tato informace bude zveřejněna na zastávkách i na internetových stránkách FTL.

Další informace cestující zjistí v Informační kanceláři FTL na Svatoplukově ulici 59 nebo na telefonu 582 333 181.

Oproti prázdninovým jízdním řádům MHD v Prostějově budou od 1. září přidány spoje na linkách MHD 11 z Žešova v 7:20 hod., MHD 4 z Domamyslic 7:25 hod. a MHD 5 z Čechůvek 7:25 hod. (red)

Uzavírka ulice Vápenice finišuje. Otevře se s předstihem!

Ilustrační foto ber

V pondělí 3. srpna bude ukončena uzavírka ulice Vápenice. Od 4. srpna budou linky MHD v Prostějově vráceny do původních tras a zastávek. 

Jak informuje společnost FTL – First Transport Lines, a.s., tímto dnem budou zrušeny náhradní zastávky Újezd, Poděbradovo náměstí a ulice Palackého pro "přetrasované" linky městské hromadné dopravy. Zpět budou obsluhovány zastávky dle platných jízdních řádů – Vápenice a Floriánské náměstí. Toto opatření se týká i příměstských linek. (red)

Pozor na změny v městské hromadné dopravě od zítřejšího dne!

ilustrační foto FTL

Městská hromadná doprava v Prostějově bude od úterý 14. dubna 2020 provozována ve stejném režimu jako integrovaná doprava v celém kraji. 

To znamená, že jízdné již bude cestujícími hrazeno dle platného tarifu a nastupovat se bude předními dveřmi. Nadále však zůstává v Prostějově provozu prázdninový jízdní řád MHD. (Zdroj FTL)

Upozornění. Od pondělí je změna v MHD

foto FTL

Od pondělí 6. dubna 2020 bude opět jezdit v čase 4:55 linka MHD č. 21 ve směru hlavní nádraží – nemocnice. 

V čase 5:20 budou od pondělí 6. 4. 2020 jezdit od hlavního nádraží k nemocnici také linky 19 a 9. Spoj se vrací na návrh vedení města zpět do jízdního řádu, protože se ukázalo, že v redukovaném provozu jezdily přeplněné autobusy, které vozí zdravotníky na směnu do nemocnice, což by v době epidemie mohlo mít i zdravotní dopady. (red)

Změny v městské hromadné dopravě? Informuje FTL

ilustrační foto FTL

Od 6.dubna 2020 bude část linky MHD 6 přetrasována, a to v době mezi 8:00 až 16:00 hod. 

Přetrasování je provedeno z důvodů dopravní obslužnosti oblasti Komunitního domu v Sušilově ulici a možnost jeho obyvatelů mít spojení s nemocnicí. 

Stávající linka MHD 6 v této době nebude obsluhovat zastávky Vápenice a Floriánské nám. a místo těchto zastávek bude zastavovat na zastávkách Újezd, Poděbradovo nám. resp. Palackého.

Ostatní zastávky zůstávají v platnosti. Vznikla tak nová linka MHD č.61. (Zdroj FTL a.s.)

Do MHD pouze s rouškou!

ilustrační foto FTL

S okamžitou platností je zakázáno vstupovat bez roušky či jakékoli jiné ochrany úst a nosu do všech vozidel městské hromadné dopravy v Prostějově.

FTL Prostějov k opatření přistoupilo v rámci prevence nákazy koronavirem. (red)

 

Pro zdravotní bezpečnost řidičů autobusů se snažíme dělat maximum, říká Jiří Hloch

ilustrační foto FTL

Jednou z nejvíc ohrožených skupin lidí, kterým díky zaměstnání hrozí nákaza koronavirem, jsou řidiči autobusů. S dotazem, jak se o své zaměstnance starají, se PvNovinky obrátily na ředitele divize autobusové dopravy FTL Prostějov Jiřího Hlocha.

"Pro zdravotní bezpečnost řidičů autobusů se snažíme dělat maximum. Kromě běžné dezinfekce autobusů jsme pořídili i generátory ozonu, který likviduje viry, bacily, houby a eliminuje zápach. Kromě toho z více zdrojů máme zajištěny a dále zajišťujeme roušky pro řidiče, kteří je mají na doporučení hygieniků používat. Máme objednán dezinfekční prostředek na roce," uvedl Jiří Hloch.

Viry nemají šanci. Autobusy prochází ozónovým čištěním

ilustrační foto

Hejtmanství aktuálně vyjednalo s autobusovými dopravci, kteří v regionu zajišťují veřejnou dopravu, aby u všech vozů prováděli ozónové čištění. FTL po dohodě s Magistrátem města Prostějova čištění provádí již od února letošního roku.

Jde o moderní a ekologickou technologii, která dokáže zcela zničit viry i bakterie. Jedná se o další preventivní opatření i s ohledem na možnost šíření koronaviru. „Celkem se jedná zhruba o 400 vozů. Ozónové čištění je ekologické, velmi účinné a rychlé. Vyčištění jednoho autobusu zabere zhruba třicet minut,“ uvedl Jan Zahradníček, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy.

Dárci krve budou v Prostějově od září cestovat MHD zdarma

ilustrační foto FTL

Bezplatné cestování městskou hromadnou dopravou čeká od září na dobrovolné dárce krve v Prostějově. Novinka se týká držitelů Zlaté plakety profesora Jana Janského, která se uděluje za 40 dobrovolných, bezpříspěvkových odběrů.

Nově zavedená bezplatná doprava je formou poděkování pravidelným a dlouhodobým dárcům krve, kteří svou činností pomáhají potřebným. „Zlatá Janského plaketa je formálním a společenským prestižním oceněním, které samozřejmě každý dárce oceňuje. Finanční úleva v podobě bezplatné městské hromadné dopravy je ale na druhou stranu daleko praktičtější,“ říká Milena Lukešová, vedoucí lékařka hematologicko-transfúzního oddělení Nemocnice Prostějov.