srna

Po střetu se Superbem na dálničním nájezdu se srna vzpamatovala a utekla

foto Policie ČR

Ve středu ve 21:30 hodin došlo na nájezdu na dálnici D46 ve směru od Držovic na Olomouc ke střetu osobního automobilu se srnou.

Ta řidiči do cesty z pravé strany vyběhla náhle a tomu se již střetu nepodařilo zabránit. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na vozidle byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. "Otřesená srna po střetu s vozidlem chvíli zůstala na místě, pak ale utekla," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Střet se srnou přijde na 25 tisíc

foto Policie ČR

Dnes před třetí hodinou jel osmatřicetiletý muž se Škodou Octavií mezi obcemi Vícov a Ohrozim. Do jízdy mu náhle z levé strany vyběhla srna a řidič již střetu nedokázal zabránit a zvíře porazil.

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše na vozidle způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 25 tisíc korun. "Srna na místě nalezena nebyla," doplnil policení mluvčí František Kořínek. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. (red)

Nepřežil zajíc, ani srna

ilustrační foto Policie ČR

Hned dva střety se zvěří řešili prostějovští policisté v první dva májové dny.

Jen pár minut po půlnoci na prvního máje řídil jednadvacetiletý řidič vozidlo Škoda Octavia na komunikaci č. I/47 mezi obcemi Mořice a Vrchoslavice. Řidiči náhle z pravé strany vběhl do jízdní dráhy zajíc, kterého přední částí vozidla srazil a usmrtil. Na vozidle vznikla škoda přes 1 000 korun.