zvěř

Pozor na střety se zvěří. Policisté řešili hned dva

Foto PČR

Ve čtvrtek 15. dubna 2020 ve večerních hodinách řešili policisté prostějovské skupiny dopravních nehod dvě srážky automobilů se zvěří. K první došlo ve dvacet hodin mezi obcemi Hluchov a Přemyslovice, kdy jednadvacetileté řidičce Škody Fabie do jízdní dráhy z lesního prostoru vlevo od komunikace náhle vyběhla srna.

Řidičce se střetu již nepodařilo zabránit a levou přední částí vozidla srnu srazila. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun. Srnu se nalézt nepodařilo.

Nechtěl srazit srnu. A narazil do stromu

Foto PČR

V pátek 19. února 2021 po třinácté hodině měla třicetiletému řidiči nákladního Mercedesu jedoucímu z Výšovic k Bedihošti do cesty z levé strany náhle vběhnout srna.

"Ve snaze střetu zabránit měl řidič prudce strhnout řízení vlevo. Ke střetu se zvířetem tak nedošlo, ale vozidlo v důsledku toho vyjelo vlevo mimo komunikaci, kde čelně narazilo do vzrostlého stromu. Řidič při nehodě utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Po dobu šetření a odklízení následků dopravní nehody byl provoz v místě řízen kyvadlově.

Srna vběhla dodávce do cesty, způsobila škodu za 150 tisíc. A utekla

Foto PČR

Dnes před šestou hodinou došlo na komunikaci u obce Okluky ke střetu dodávky Ford se srnou.

"Ta čtyřiačtyřicetiletému řidiči do cesty od pravé krajnice vyběhla náhle a řidič již střetu nedokázal zabránit. Při střetu zvířete s pravým bokem vozidla byla způsobena škoda, předběžně vyčíslená na 150 tisíc korun. Srna z místa utekla," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. (red)

Srna dopravní nehodu nepřežila

ilustrační foto PČR

V úterý kolem půl šesté ráno vběhla srna do dráhy osobního auta Škoda Fabia, které řídil osmnáctiletý řidič na silnici z Dobromilic na Prostějov. 

Při nehodě nedošlo ke zranění řidiče, ale srna srážku nepřežila a převzal si ji zástupce mysliveckého sdružení z Dobromilic. "Na vozidle byla způsobena škoda v předběžné výši 35 000 Kč," doplnila policejní mluvčí Marta Vlachová. (red)

Nepřežil zajíc, ani srna

ilustrační foto Policie ČR

Hned dva střety se zvěří řešili prostějovští policisté v první dva májové dny.

Jen pár minut po půlnoci na prvního máje řídil jednadvacetiletý řidič vozidlo Škoda Octavia na komunikaci č. I/47 mezi obcemi Mořice a Vrchoslavice. Řidiči náhle z pravé strany vběhl do jízdní dráhy zajíc, kterého přední částí vozidla srazil a usmrtil. Na vozidle vznikla škoda přes 1 000 korun.

Prase po střetu s autobusem uhynulo

Foto PČR

V úterý 11. června ve 4:30 hodin došlo na komunikaci mezi obcemi Prostějovičky a Alojzov ke střetu autobusu značky Iveco s lesní zvěří. Divoké prase autobusu z levé strany do cesty vběhlo náhle, takže se čtyřiačtyřicetileté řidičce střetu již nepodařilo zabránit.

Po střetu s levým předním rohem autobusu prase na místě uhynulo. Ke zranění osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 55 tisíc korun. Alkohol u řidičky policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. "Uhynulé zvíře si na místě převzal člen místního mysliveckého sdružení," doplnil informace policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Vyhýbal se zajíci a skončil na střeše v řepě

Foto PČR

Ve středu 15. srpna 2018 před osmou hodinou ranní došlo na komunikaci mezi obcemi Němčice nad Hanou a Hruška k havárii osobního automobilu Renault. 

Dvaaosmdesátiletý řidič z dosud přesně nezjištěných příčin po projetí levotočivé zatáčky vyjel vpravo mimo komunikaci. Vozidlo vyjelo až do pole, kde se převrátilo na střechu a v této poloze se zastavilo. "Dle slov řidiče k havárii došlo, protože mu do cesty náhle vběhl zajíc a on se mu snažil vyhnout. Při havárii utrpěl řidič zranění, se kterým byl převezen k ošetření do nemocnice. K preventivnímu vyšetření byla převezena také šestasedmdesátiletá spolujezdkyně – manželka řidiče. Ke zranění dalších osob nedošlo.

Auta se střetla se zvěří. Hned dvakrát

Foto PČR

Ke dvěma případům střetu vozidla se zvěří vyjížděli policisté skupiny dopravních nehod v úterý mezi osmnáctou a dvacátou hodinou.

V prvním případě se jednalo o střet Škody Citigo se srnou mezi obcemi Mostkovice a Smržice v 18 hodin. Třiačtyřicetiletý řidič na srnu náhle vyběhnuvší z levé strany nedokázal zareagovat a porazil ji. Srna střet nepřežila a na místě si ji převzal člen místního mysliveckého sdružení. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 43 500 korun.

Pozor na zvěř během jízdy!

ilustrační foto PČR

Od pátku 6. dubna 2018 evidují policisté dopravního inspektorátu Prostějov tři dopravní nehody, při kterých figurovala zvěř. 

První se stala v pátek 6. dubna 2018 krátce před osmnáctou hodinou na komunikaci od obce Šebestov na obec Pohora. Osobnímu vozidlu Land Rover, které řídil pětačtyřicetiletý řidič, vběhla náhle do jízdní dráhy srna. Ta po střetu utekla. Alkohol byl u řidiče vyloučen orientační dechovou zkouškou, ke zranění osob nedošlo. Škoda byla předběžně odhadnuta na 50 000 korun.

Střet s vozidlem srnec nepřežil

Foto PČR

Ve středu 31. ledna 2018 v 15:20 hodin došlo na komunikaci mezi obcemi Výšovice a Němčice nad Hanou ke střetu osobního automobilu typu Škoda Octavia se srncem. Zvěř střet nepřežila.

Jednašedesátiletému řidiči jedoucímu v koloně vozidel zvíře do cesty z pravé strany vběhlo náhle. Muži se střetu již nepodařilo zabránit a se zvěří se pravou přední částí vozidla střetl. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Srnec střet nepřežil. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na pětatřicet tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. "Usmrcené zvíře si na místě převzal člen místního mysliveckého sdružení," dodal policejní mluvčí František Kořínek. (red)