Pozor na střety se zvěří. Policisté řešili hned dva

Pozor na střety se zvěří. Policisté řešili hned dva
Foto PČR

Ve čtvrtek 15. dubna 2020 ve večerních hodinách řešili policisté prostějovské skupiny dopravních nehod dvě srážky automobilů se zvěří. K první došlo ve dvacet hodin mezi obcemi Hluchov a Přemyslovice, kdy jednadvacetileté řidičce Škody Fabie do jízdní dráhy z lesního prostoru vlevo od komunikace náhle vyběhla srna.

Řidičce se střetu již nepodařilo zabránit a levou přední částí vozidla srnu srazila. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun. Srnu se nalézt nepodařilo.

Přesně o dvě hodiny později došlo k podobné události asi 22 kilometrů jihovýchodně, na silnicí mezi obcemi Sněhotice a Podivice. Tam devětačtyřicetileté řidičce Peugeotu do cesty z levé strany náhle vyběhl zajíc. Při střetu s čelní částí vozidla byl zajíc usmrcen a jeho tělo zůstalo zaklíněno v prostoru předního nárazníku. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun. Zajíc byl předán členovi místního mysliveckého sdružení.

"Ke zranění osob při uvedených nehodách nedošlo. Alkohol u obou řidiček policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami," dolnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Poslat nový komentář