Mořice

Vrazil do zastávky a stromu, skončil v dalším autě. Seniora přemohl mikrospánek

foto Policie ČR

Starší řidič v seniorském věku jel ve čtvrtek s vozidlem Škoda Karoq v obci Mořice ve směru na Němčice nad Hanou. Při jízdě ho pravděpodobně přemohl mikrospánek.

„Vlivem toho vyjel vlevo mimo komunikaci, kde postupně narazil do konstrukce autobusové zastávky, listnatého stromu, který přelomil a skončil ve vozidle Opel, které bylo zaparkované před jedním z rodinných domů. Při nehodě se řidič lehce zranil, ale přivolání záchranné služby odmítl," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dechová zkouška na alkohol byla u 80letého seniora negativní. Z naší strany byla věc vyřízena uložením blokové pokuty ve výši 2 000 Kč. Celková škoda na vozidlech, stromu a zastávce byla předběžně stanovena na 415 000 Kč. (red)

Mořické biocentrum Mokroš bojuje v Adapterra Adwars. Hlasujte!

Foto https://www.adapterraawards.cz/

Soutěž Adapterra Awards 2020 hledá inspirativní projekty, které pomáhají přizpůsobit města, domy a krajinu klimatické změně. Vytváří unikátní databázi nejlepších příkladů adaptačních opatření, ve které najde inspiraci domácí kutil i odborník. V letošní soutěži projektů bojuje i biocentrum Mokroš v Mořicích.

Na dříve holém poli vznikla na okraji obce Mořice doslova zelená oáza. Ačkoliv ji obec vytvořila už v roce 2004, i v současné době ukazuje svůj pozitivní vliv na okolní krajinu. Dnes již vzrostlé stromy obklopují mokřad, louky i protékající potok. Biotop pomáhá zadržovat vodu v lokalitě, meze a remízky zabraňují erozi a poskytují úkryt pro zvířata. Poblíž biocentra vznikl v roce 2009 sad starých ovocných odrůd. Biotop je veřejně přístupný jako naučná plocha.

Podnapilí cyklisté policistům neunikli. Nejopilejší měl v dechu 2 promile

foto Policie ČR

Hned několik cyklistů, kteří usedli na kolo pod vlivem alkoholu, přistihli od pátečního odpoledne prostějovští policisté.

Prvním je osmačtyřicetiletý cyklista, kterého kontrolovali policisté obvodního oddělení Němčice nad Hanou v pátek krátce po půl jedné odpoledne, na komunikaci mezi obcemi Mořice a Nezamyslice. Provedli u něj orientační dechovou zkoušku a naměřili mu 1,46 promile alkoholu v dechu, opakovanými dechovými zkouškami pak znovu 1,30 a 1,31 promile alkoholu v dechu. Cyklista s naměřenými hodnotami souhlasil a k požití alkoholu se přiznal. Policisté mu další jízdu zakázali.

Nepřežil zajíc, ani srna

ilustrační foto Policie ČR

Hned dva střety se zvěří řešili prostějovští policisté v první dva májové dny.

Jen pár minut po půlnoci na prvního máje řídil jednadvacetiletý řidič vozidlo Škoda Octavia na komunikaci č. I/47 mezi obcemi Mořice a Vrchoslavice. Řidiči náhle z pravé strany vběhl do jízdní dráhy zajíc, kterého přední částí vozidla srazil a usmrtil. Na vozidle vznikla škoda přes 1 000 korun.

Festival zaduní Mořicemi. Už dnes!

ilustrační foto

Sedmnáctý ročník Revival festu, který se zaměřuje hlavně na hardrockové a metalové kapely, začne dnes v Mořicích. 

Zazní skladby Bon Joviho, Kabátů, Guns and Roses, Queen a dalších revivalů a kapel skvělých jmen. Festival začíná dnes v osmnáct hodin, v sobotu se rozjede ve třináct hodin. (red)

 

Mořicemi bude dunět rock! Už po šestnácté

ilustrační foto plakát

Moravský revival festival odstartuje v pátek v osmnáct hodin v areálu mořického koupaliště. Dvoudenní festival nabídne jako obvykle špičku českých revivalových kapel. Vypukne už v pátek v 18 hodin. Zhlédněte, na které pecky se můžete těšit!

Pátek 3.6.2016 - od 18.00 hod.

Red Hot Chili Peppers - ProstějovSlayer - MorkoviceAC/DC - OlomoucRammstein - PrahaPražský výběr - Olomouc

Sobota 4.6.2016 - od 13.00 hod.

Saša Band - Němčice nad HanouIné Kafe - SlušoviceAccept - Znojmo (náhrada za Linkin Park)Metallica - ProstějovBlack Sabbath - KoniceIron Maiden - OtrokoviceJudas Priest - PrahaJon Bon Jovi - Němčice nad Hanou (red)

V soutěži Vesnice roku bodovaly Mořice

ilustrační foto

Jedinou obcí Prostějovska, která se spolu se Skalkou a Stražiskem přihlásila do letošní soutěže Vesnice roku a bodovala, byly Mořice. Právě sem putoval Diplom za péči o květinovou výzdobu, takzvaná Fulínova cena.

Peníze a diplom -  ocenění, které v letošním klání vesnic získaly Mořice. Komisařům, kteří posuzovali každou jednotlivou ves, se na Prostějovsku nejvíce líbila zdejší květinová výzdoba. Mořičtí tak získali Fulínovu cenu a padesát tisíc korun k tomu. Konečné slovo při rozdělování peněz bude mít Rada Olomouckého kraje, která vše projedná 25. července.

Do Mořic se sjedou veteráni i lidoví řemeslníci

V sobotu startuje Mořická veterán rallye
V sobotu startuje Mořická veterán rallye

Historické automobilové a motocyklové hvězdy se opět sjedou na Moravském setkání historických vozidel v Mořicích v sobotu 23. června. Svou desítkami let prověřenou krásu a eleganci  vystaví na odiv milovníkům veteránů a automobilismu na přehlídce před mořickým zámkem a svou kondici předvedou při spanilé jízdě napříč Němčickem.  

Stařičké tatrovky, fiatky, aerovky, čézety, jawy, manety a mnohé další tovární značky s datem výroby v minulém ukážou nejen svůj nablýskaný kabátek, ale s hřmotem vzpínajících se koní pod kapotou vyrazí na orientační jízdu.