požár

Aktualizujeme: Požár v Lidovém domě

Foto HZS Olomouckého kraje

Tři jednotky likvidovaly v sobotu odpoledne požár 3. podlaží a střechy budovy v Prostějově, na ulici Vápenice. Plameny krovní část i celé patro zcela poničily.

„Hasiči pokračují v postupném dohašování a rozebírání. Střešní tašky po pádu poškodily vozidla a jiné stavby. Vše je bez zranění," uvedl včera mluvčí hasičů Zdeněk Hošák s tím, že evakuace osob nebyla nutná.

Škoda přesáhla 2 miliony korun, příčina vzniku požáru je v šetření. (ber)

OBRAZEM: Hoří Lidový dům. Vápenice uzavřena

Foto red

Požár v Lidovém domě na Vápenice začali krátce po 14. hodině "krotit" hasiči.

Kolem druhé hodiny začal být v centru města cítit kouř a zápach požáru, který se šířil z Lidového domu na Vápenici. Krátce po 14. hodině začalo na místě zasahovat několik hasičských jednotek. Dým stoupal z dvora Lidového domu a podle nepotvrzených informací jednoho z očitých svědků mělo hořet v části, kde se nachází zahrádka místní restaurace. Každopádně do těchto míst vedou jsou natažení požární hadice, které vedou vodu z hydrantu v Havlíčkově ulici a z hasičských vozů.

Požární hlásič zachránil život, uchránil majetek, umožnil evakuaci sousedů

ilustrační foto HZS Olomouckého kraje

Jeden zachráněný život, včasná evakuace sousedů a uchráněný majetek za miliony korun. To vše díky jedné malé bílé krabičce – požárnímu hlásiči.

Právě ten sehrál obrovskou úlohu při prosincovém požáru v domě s pečovatelskou službou v Přichystalově ulici v Olomouci.“ Z bytu, kde začalo hořet v kuchyni a požár se rychle šířil stupačkami do vyšších pater, se totiž ozýval hlasitý akustický signál. Zburcoval sousedy, kteří zavolali hasiče. Díky včasnému příjezdu zachránily naše jednotky obyvatelku hořícího bytu, která byla zraněná a nadýchala se zplodin hoření. Zároveň hasiči dostali požár velmi rychle pod kontrolu, a tak minimalizovali škody způsobené ohněm,“ uvedla mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Renault lehl popelem. Ve Šmeralově ulici

Foto ber

V noci 30. srpna vyjížděli prostějovští hasiči a policisté k požáru osobního vozu. Renault Megane vzplál na odstavné komunikaci ve Šmeralově ulici.

"Příčinu vzniku požáru šetříme ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek s tím, že škoda byla předběžně vyčíslena na 4 500 korun. (ber)

V Držovicích shořelo auto!

ilustrační foto

Pokud jste si v Držovicích v pondělí ráno všimli kouře a spěchajících hasičských vozidel, vězte, že nevyjely nadarmo.

"Požár osobního vozidla byl zlikvidován velmi rychle pomocí vysokotlakého proudu. Likvidace požáru proběhla s nutností bezpečnostních opatření z důvodu provozu vozu na LPG," uvedl mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Příčinou vzniku požáru byla stanovena technická závada, škoda je předběžně 20 tisíc korun. Vše se naštěstí obešlo bez zranění. (ber)

Při požáru byla zraněna 99letá paní. Do nemocnice ji transportoval vrtulník

Foto HZS

K požáru se zraněním došlo minulou středu přibližně v 19 hodin v Ondraticích. V rodinném domě, kde žije sama devětadevadesátiletá žena, došlo k zahoření od převrhlého elektrického přímotopu.

„Paní měla štěstí v neštěstí, protože místem zrovna procházel soused - policista mimo službu. Ten nad ničím dlouho nepřemýšlel, vběhl do domu a paní z hořícího a silně zadýmeného domu vynesl před dům. Po poskytnutí první pomoci ženě věc oznámil na linku 150 a pak pomáhal sousedovi, který mezi tím přiběhl s hasicím přístrojem, požár uhasit,“ popsal situaci policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené škody byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun. Cizí zavinění bylo následným šetřením vyloučeno.

Policisté hledají svědky požáru ve vlaku

ilustrační foto

Policisté oddělení hlavního nádraží Ostrava vedou prověřování okolností požáru ve vlaku. K požáru na toaletě železničního vozu vlakového spoje R 820 došlo dne 1. 10. 2017 kolem 21.00 hodin. 

Vlak vyjel ve 20.29 hodin z železniční stanice Bohumín ve směru do železniční stanice hlavní nádraží Brno (příjezd 23.12 hodin). Vlak stavěl v železniční stanici Suchdol nad Odrou krátce po 21.00 hodině a cestovaly v něm desítky osob. Požár oznámili průvodčí dva cestující (muž a žena).

Muž si zakouřil a stoh lehl popelem

ilustrační foto HZS Olomouckého kraje

Dne 17. dubna 2017 v odpoledních hodinách došlo na poli mezi obcemi Vranovice a Vincencov k požáru stohu slámy. Majitel škodu na stohu o rozměrech 60 x 10 x 4 metry s uskladněnými 629 tunami slámy vyčíslil na více než půl milionu korun. Policisté teď našli paliče.

Policisté z obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci s trestem odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. "Provedeným prověřováním se jako pachatele podařilo ustanovit dvacetiletého muže z nedaleké obce.

Vyšetřování požáru zámku Plumlov policie odložila

ilustrační foto

Jedenáctého října v noci zasáhl střechu levého křídla nízkého zámku v Plumlově požár. Přes rychlý zásah hasičů oheň způsobil škodu ve výši 3 milionů korun. Podle hasičů je za vznikem požáru nedbalost, pachatel ale znám není. Policie případ odložila.

"Prověřování bylo odloženo. V zákonné lhůtě se nepodařilo prokázat skutečnost, že za činem stojí konkrétní osoba," sdělil redakci policejní mluvčí František Kořínek. 

Podle jeho slov to ale neznamená, že případ je definitivně uzavřen. "Kdyby se objevily jakékoli nové skutečnosti, jsme připraveni případ znovu otevřít," dodal. (ber) 

Objekt, kde byla nalezena mrtvola, se demoluje

Foto ber

V úterý 30. listopadu byla v hořícím objektu za místním nádražím v Prostějově nalezena mrtvola muže. Policisté jeho totožnost znají, příčinu smrti šetří. Pomoci by jim v tom měla i soudní pitva. Domek mezitím pomalu mizí z povrchu země.

"Je dobře, že to zbourají. Divím se, že se tam něco takového nestalo už dřív. Uleví se nám, když se bezdomovci přesunou jinam, " sdělila redakci žena bydlící v sousedství. (ber)