požár

V Hrubčicích shořela dílna. I s traktorem

Foto HZS Olomouckého kraje

V úterý zasahovali hasiči v reálu zemědělského družstva v Hrubčicích u požáru garáží a dílen.

„Během zásahu, který jsme vedli několika útočnými proudy, jsme ochlazovali a vynesli několik tlakových lahví. Předběžná škoda dosahuje více jak 1 milion korun,“ uvedl mluvčí hasičů Radek Buryánek. Zasahovaly HZS Prostějov a JSDHO Hrubčice a Vrahovice. (ber)

V Krasicích hořelo. Od balkonu chytil byt

Foto HZS Olomouckého kraje

Požár v panelovém domě v Krasicích řešili v sobotu dopoledne hasiči. Oheň se rozšířil z balkonu i do bytu.

„Jednotky provedly uhašení požáru, evakuaci osob z domu a nucené odvětrání pomocí přetlakové ventilace," uvedl mluvčí hasičů Radek Buryánek s tím, že škoda byla odhadnuta do 1 milionu korun.

Na místě zasahovaly jednotky HZS Prostějov a  JSDH Vrahovice, Krasice a Žešov. (ber)

V němčické prodejně elektra hořelo

Foto HZS Olomouckého kraje

Kontrolu po požáru elektrobaterie v prodejně elektra v Němčicích nad Hanou zajišťovaly dvě jednotky. Pracovníkům se požár po předchozí explozi podařilo částečně uhasit, husté zakouření odvětraly až hasiči. Naštěstí nedošlo k výraznějšímu rozhoření.

Operační středisko informaci o požáru přijalo krátce před desátou hodinou (9.57) s popisem exploze, zahoření, částečného uhašení. K místu ihned vyslalo dobrovolnou jednotku Němčic nad Hanou a profesionální ze stanice Kojetín.

„Včasnou reakcí zaměstnanců tak došlo k uchránění hodnot v řádu milionů korun, vlastníci v tuto chvíli odhadují škodu v řádu desetitisíců. Hasiči elektrobaterii vynesli mimo objekt a za využití přetlakové ventilace celou prodejnu postupně odvětrali,“ doplnil mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. (red)

Hasiči zasahovali u požáru bytu. Vznikl z nedbalosti

Foto HZS Olomouckého kraje

V úterý večer zasahovali hasiči u požáru bytu v bytovém domě v Prostějově. Hořela zde jedna neobydlená místnost.

„Požár byl během 15 minut zlikvidován. Ze silně zakouřeného podkroví jsme zachránili ve vyváděcích maskách 6 osob, další 2 jsme evakuovali. Kvůli intoxikaci byla předána do péče ZZS jedna osoba,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Hasiči dům odvětrali pomocí přetlakové ventilace, pracovali v dýchací technice. Zasahovaly 3 jednotky, a to profesionální ze stanice Prostějov a JSDH Žešov a Vrahovice. „Na místo byl povolán i náš vyšetřovatel.  Předběžně odhadl výši škody na sto tisíc korun a jako příčinu požáru určil nedbalost,“ dodala mluvčí. (ber)

V domku v Čechovicích hořela propan-butanová láhev

Foto HZS Olomouckého kraje

Zahoření propan-butanové láhve řešili v průjezdu rodinného domku profesionální a dobrovolní hasiči v Čechovické ulici v Prostějově v neděli 17. dubna.

Po likvidaci plamenného hoření a bezpečnostním uzavření ventilu hasiči pokračovali v nutném, postupném ochlazení nádoby.

„Požár se naštěstí výrazně nerozšířil, došlo k částečnému zahoření skladovaných věcí v blízkosti hoření. Vše se obešlo bez zranění, výše škody bude upřesněna,“ doplnil mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. (red)

Požár zničil střechu domu. Škoda jde do milionů

Foto HZS Olomouckého kraje

U rozsáhlého požáru zasahovali od úterního večera hasiči v Olomouci v městské části Hodolany. Hustý kouř byl viditelný na několik kilometrů, plameny zasáhly celou střechu dvoupodlažní budovy.

Podle předběžných odhadů přesáhne škoda čtyři miliony korun, událost se obešla bez zranění osob. Hasiči využili i výškovou techniku. Na místě zasahovaly profesionální jednotka ze stanice Olomouc a dobrovolní hasiči z Olomouce, Velkého Týnce a Bohuňovic. „Jednotky již dostaly požár pod kontrolu. Pokračují hasební práce, využíváme také termokameru,“ informovala ve středu ráno mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová. Na místě je i vyšetřovatel hasičského sboru, který bude zjišťovat příčinu požáru. (red)

Centrum Olomouce zahalil dým

Foto HZS Olomouckého kraje

Nad historickým centrem sousedního Olomouce se včera v podvečer vznášel vysoký sloupec hustého dýmu.

"Projížděl jsem v sobotu po páté hodině po Velkomoravské a vypadalo to, že musí mohutně hořet někde kolem Šantovky", svěřil se PVNovinkám očitý svědek z Prostějova. 

A skutečně se jednalo o velký požár v centru města. Jednotky profesionálních hasičů a dobrovolné jednotky místních části Olomouce likvidovaly rozsáhlý požár v bytové části domu na Blažejském náměstí, nedaleko olomoucké Tržnice.

Ohnivý kohout se usadil v Doloplazech. V rodinném domě

Foto HZS Olomouckého kraje

V Doloplazech začal v pátek v podvečer hořet rodinný dům. Před ohněm, který se pustil do podkroví a střechy, stačili obyvatelé utéct.

S požárem bojovalo pět hasičských jednotek. „Hasiči dostali oheň rychle pod kontrolu, ochlazovali zasažený prostor, odvětrali jej a rozebrali konstrukce, aby nalezli skrytá ohniska a dohasili je,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová s tím, že hasiči zasahovali v dýchací technice a využili termokameru. Dům byl v řadové zástavbě, kontrolovali proto i sousední objekt. Zasahovala profi jednotka z Prostějova a JSDH Doloplazy, Němčice nad Hanou, Brodek u PV a Nezamyslice. (ber)

V paneláku chytil byt. Pravděpodobně od prskavky

Ilustrační foto pixabay.com

Minulé úterý dopoledne vyjížděly záchranné složky k požáru bytu v panelovém domě v Anglické ulici v Prostějově.  Předběžnou příčinou jeho vzniku byla zřejmě prskavka. Starší žena a nezletilý chlapec skončili v nemocnici.

„K požáru bytové jednotky jsme vyjeli v 9.42 hodin. Nejpravděpodobnější příčinou zahoření byl vánoční stromek. V domě byla zadýmená chodba a přímo na místě jsme provedli dohašení a odvětrání," konstatoval mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Ve Vrahovicích hořel rodinný dům. A explodovaly plynové lahve

Foto HZS Olomouckého kraje

Postupnou pomoc tří jednotek hasičů si vyžádal požár staršího rodinného domu na ulici Majakovského v Prostějově – Vrahovicích. Oznámen byl cestou tísňového volání v pátek, krátce před devatenáctou hodinou. Oznamovatel v hovoru přiblížil viditelný hustý kouř a částečně i plameny z přízemí budovy.

Operační středisko HZS Olomouckého kraje k místu vyslalo profesionální jednotku stanice Prostějov a také dobrovolné jednotky místních části Prostějova, Vrahovice a Žešov. Plameny zachvátily tři místnosti v přízemní bytové části. Včasným zásahem se požár do dalších prostor domu nerozšířil. „V průběhu zásahu z postižených míst hasiči vynesli několik tlakových láhví, některé po předchozí explozi.