byt

Mladá maminka hledá zoufale byt. Pomůžete?

ilustrační foto archiv PvNovinky

 

Na redakci PvNovinek se obrátila mladá maminka tří dětí. Vlivem nepříznivé životní situace se dostala do velkých problémů a hledá pro svou rodinu levnější bydlení. Město Prostějov ani sociálka jí na rozdíl od nedávno zmiňované rodině Horvátků údajně pomoci nemůže.

„Mám tři děti, na které nedostávám výživné. Bydlím v městském bytě 1+1 ve starém domě, kde hodně protopím – náklady na byt jsou měsíčně 8 tisíc korun. Byla spousta vyúčtování, platily se odpady a já mám nedoplatky, které nejsem schopna hradit. Na hmotné nouzi mi bylo sděleno, že mi pomoci nemohou,“ popsala zoufalá maminka situaci s tím, že v bytě má momentálně odstřihnutou elektřinu. „Jsem vedena na úřadu práce a práci hledám stejně zoufale, jako byt. Vzhledem k věku dětí ale nemohu chodit na směny a podobně,“ dodala.

Chcete byt? Prodává ho notář

ilustrační foto

 

Jednopokojový družstevní byt v Plumlovské ulici v Prostějově prodává co by soudní komisař jeden z prostějovských notářů. Jde o byt o velikosti bezmála 60m2.

V rámci likvidace dědictví má zpeněžit majetek  tzv. z volné ruky konkrétnímu zájemci po zemřelém muži.  „Jde o družstevní podíl v bytovém družstvu s firmou Bytové družstvo Plumlovská 33, a s ním spojená členská práva a povinnosti, zejména právo nájmu bytu číslo 3 o velikosti 1+1 o výměře 59,60 m2 v prvním nadzemním podlaží domu v Prostějově“ dočtete se na úřední desce magistrátu.

Je systém přidělování městských bytů spravedlivý?

ilustrační foto
ilustrační foto

Začátkem roku vyhlásilo Město Prostějov záměr pronájmu bytové jednotky 2+1 na náměstí T. G. Masaryka 11/121. Na svém posledním jednání radní přidělili byt advokátní kanceláři, která byla údajně jediným zájemcem.

„Prostory jsme přidělili advokátní kanceláři, která jediná projevila o pronájem zájem. Nikdo jiný,“ uvedla na tiskové konferenci po jednání rady náměstkyně primátora Alena Rašková. Redakce Prostějovských Novinek však zjistila, že o prostory měly zájem ještě další osoby, ty však do řízení nakonec nezasáhly. 

Mladík na Husově náměstí vypekl souseda

Už ho mají, hrozí mu kriminál. Ilustrační foto

Prostějovští policisté vyřešili záhadný případ krádeže vloupáním do bytu, ke kterému došlo v minulých dnech. Pachatel po sobě nezanechal žádné stopy po násilném otevření dveří, přesto uvízl v síti kriminalistů. 

Koncem ledna letošního roku se tehdy jako neznámý pachatel bez zjevného poškození vloupal do bytu ve dvoře domu na  Husově náměstí  v Prostějově. Z bytu odcizil značkový televizor. Dne 31. ledna byl jako pachatel vloupání ustanoven čtyřiadvacetiletý muž z Prostějova. 

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 28' 9.7644" N, 17° 7' 24.1428" E