policie

Řidička nezvládla Fabii. Rozdivočelé auto zastavil až strom

Foto HZS Olomouckého kraje

V sobotu dopoledne zasahovaly záchranné složky u havárie osobního vozu. Ten vylétl ze silnice mezi Ptením a Suchdolem. Při nehodě byli zraněni dva lidé.

„Podle dosavadního šetření 33letá řidička vozidla Škoda Fabia zřejmě nepřizpůsobila rychlost na komunikaci. Po projetí zatáčky dostala na zledovatělé vozovce smyk, vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman s tím, že žena nebyla pod vlivem alkoholu.  

Zákaz pohybu mezi okresy zkontrolují policisté, celníci a vojáci

ilustrační foto Policie ČR

Dohlížet na to, jak lidé dodržují zákaz pohybu mezi okresy, má od pondělí policie. Na pomoc ministr vnitra Jan Hamáček přizval až 5000 vojáků a téměř 500 celníků. Kontroly ale budou především namátkové a jejich cílem prý nemá být vybírání pokut.

„Hlídky budou rozmístěny tak, abychom dosáhli účelu opatření a byly v co nejmenší míře obcházeny,“ informoval policejní prezident Jan Švejdar.

 Vstupenkou do jiného okresu bude buď potvrzení od zaměstnavatele, nebo čestné prohlášení o nezbytnosti cesty. Stačí ho napsat rukou, ale jsou k dispozici předepsané vzory. Najít se dají na stránkách ministerstva vnitra a vlády.  

Kontroly se mají zaměřit také na vlaky a autobusy. (ber)

V noci zemřel při havárii 35letý muž. V Kostelecké

foto Policie ČR

V pondělí kolem třiadvacáté hodiny řídil pětatřicetiletý muž z Prostějova osobní automobil Fiat Stilo od Kostelce na Hané k Prostějovu.

„Asi 300 metrů před Prostějovem řidič z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládl řízení a po projetí mírnou pravotočivou zatáčkou vyjel vpravo mimo komunikaci. Tam vozidlo narazilo do hliněného náspu, v důsledku čehož se přetočilo přes střechu. Řidič při nehodě utrpěl zranění, kterým na místě podlehl," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek.

Agresivního Maďara eskortovali policisté z nemocnice rovnou na záchytku

ilustrační foto Policie ČR

Ve středu po dvaadvacáté hodině se čtyřiatřicetiletý muž v prostějovské nemocnici dopustil hrubého jednání vůči zdravotnickému personálu, který se mu snažil pomoct. Zdravotníkům se muže nepodařilo uklidnit, a proto na místo museli přivolat policisty.

„Ve verbálním napadání pacient pokračoval i za přítomnosti policistů a navíc nadávkami zasypal i je. Protože muž neuposlechl výzev, musel být policisty zajištěn. Následnou dechovou zkouškou u maďarského státního příslušníka změřili hodnotu 3,00 ‰ alkoholu v dechu," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Z důvodu ochrany jeho i okolí muže k vystřízlivění umístili do protialkoholní záchytné stanice. Pro své jednání je muž nyní podezřelý z přestupků proti občanskému soužití a proti veřejnému pořádku. (red)

Policie pátrá po Richardu Šmídovi z Prostějovska

foto Policie ČR

Od 24. listopadu pátrají policisté po Richardu Šmídovi. Devětadvacetiletý muž má trvalé bydliště v okrese Prostějov.

Hledaný je asi 204 cm vysoký, hubené postavy. Má hnědočerné vlasy a hnědé oči.

Pokud jste hledaného muže viděli, kontaktujte PČR na bezplatné lince 158. (red)

Policisté z krajského ředitelství policie se zapojili do trasování

foto Policie ČR

V souvislosti s výskytem epidemie COVID-19 se v těchto dnech policisté a občanští zaměstnanci Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zapojili do epidemiologického šetření „trasování“ na území České republiky.

V rámci kraje se této činnosti v pracovní dny od 7 do 15 hodin věnuje 37 členů. Každý z nich prošel školením k získání uživatelských znalostí s trasovacím informačním systémem. Jejich pracovní náplní je kontaktování osob vygenerovaných systémem. Tyto osoby vytěží podle požadavků systému a v souladu s pokyny Ministerstva zdravotnictví ČR.  „Je to pro nás nová zkušenost, a jsme rádi, že můžeme v této složité době pomoci tímto způsobem,“ doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Po dálnici se proháněl dvoustovkou. A pak si hrál na Ječmínka

foto Policie ČR Jihomoravského kraje

Nebezpečný nápad k otestování vozu a svých schopností dostal muž (35) z Prostějovska. Na dálnice D1 ve směru na Olomouc prosvištěl v bílém bavoráku kolem hlídkující Škody Superb rychlostí 221 kilometrů v hodině! Mužům zákona se snažil zmizet v obilí, leč bez úspěchu.

Hlídka ze služebny v Ivanovicích na Hané začala závodníka“ okamžitě pronásledovat. Ten o několik kilometrů dále sjel na Vyškov a pokusil se spasit útěkem v obilném poli.

„Přítrž jeho snaze udělala rázná výzva s výstrahou. Od té doby muž spolupracoval. Nebyl ani pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek, neměl v kartě řidiče ani závažné přestupky,“ poznamenal policejní mluvčí Pavel Šváb.

„Ječmínkovi“ hrozí ve správním řízení pokuta až 10 tisíc korun. Riskuje také, že si od řízení na delší dobu odpočine, hrozí mu zákaz od 6 do 12 měsíců. (red)

 

Policisté hledají Martina Hudečka!

Foto PČR

Přerovští policisté pátrají po 40letém muži trvale žijícím v okrese Přerov. Hledaný se v poslední době pohyboval v Přerově a je předpoklad, že zde stále pobývá. Muže hledá Okresní soud Olomouc. V pátrání je od 15. října 2019 pro trestnou činnost majetkového charakteru.

Hledaný je plnoštíhlé 178 centimetrů vysoké postavy, vážící okolo 95 kilogramů. Má tmavohnědé, kratší cca 5 – 7 centimetrů dlouhé rovné vlasy a hnědé oči. Hledaný v minulosti nosil povětšinou krátký plnovous. Hledaný muž má zažloutlé zuby.

OBRAZEM: Dnes se na radnici udělovala čestná ocenění

Foto MMP

Konkrétně "Čestný odznak Městské policie Prostějov ZA VĚRNOST I. stupně - za 25 let služby", "Čestný odznak Městské policie Prostějov ZA ZÁSLUHY", "Čestnou plaketu Městské policie Prostějov" a Poděkování vedoucího Územního odboru PČR Prostějov. Čestná ocenění si z rukou primátorky města Prostějova Aleny Raškové převzali tito nominovaní.

Čestný odznak Městské policie Prostějov ZA VĚRNOST I. stupně - za 25 let služby:

Str. Petr BOROVIČKA

vykonává funkci zástupce velitele 1. směny hlídkové služby

Str. Oldřich KOVAŘÍK

vykonává funkci vedoucího přestupkového oddělení, v rámci možností zastupuje i na operačním středisku při řízení směn hlídkové služby

Str. Jiří NAVRÁTIL

vykonává funkci zástupce velitele 4. směny hlídkové služby

Str. Jan SVOZIL

vykonává funkci instruktora služebního výcviku

 

Čestný odznak Městské policie Prostějov ZA ZÁSLUHY:

Lupiči přepadli dodávku s penězi. Honička zastavila policisty u Vícova

ilustrační foto PČR

V noci na neděli uzavřela policie dálnici D46 na rozhraní Vyškovska a Prostějovska. Podle informací PvNovinek zde došlo k loupežnému přepadení dodávky s penězi. Ozbrojené lupiči zastavili na dálnici provoz. Jejich stopu sledovali policisté až k Vícovu, kde je zastavily propíchané pneumatiky.

„Kolem jedné hodiny ranní došlo ve vzdálenosti 8,4 kilometru dálnice D 46 ve směru na Olomouc k loupežnému přepadení. Při samotné události nebyl nikdo zraněn,“ uvedl Pavel Šváb z jihomoravské policie. Dálnice kvůli tomu byla zhruba od dvou do devíti hodin uzavřená v obou směrech. Kvůli ohledání místa události. Podle prvotních výsledků prověřování spolupachatelé pravděpodobně zastavili provoz na dálnici tak, aby samotný čin, ke kterému došlo zhruba o 200 metrů dál, proběhl beze svědků.