pokuta

Stání před vjezdem do garáže se může prodražit

ilustrační foto Městská policie

V pondělí v ranních hodinách na základě telefonického oznámení vyjížděla hlídka prostějovských strážníků zjistit provozovatele motorového vozidla, který svůj vůz zaparkoval dost nešťastně, a to přímo před garáží. Tímto znemožnil vyjetí vozidla majiteli garáže.

Strážníkům se řidiče překážejícího vozu podařilo nalézt. Muži byla za dopravní přestupek udělena pokuta. I tak měl štěstí. „V případě, že se dotyčná osoba nedostaví, provádí se odtah. Ten stojí 2000 Kč a pokuta za stání se může vyšplhat až do výše 2000 Kč. Tento přestupek často řidiči páchají z nepozornosti. Nevšimnou si, kde parkují," doplnila strážník Jana Adámková. (red)

Za uložení odpadu mimo kontejnery hrozí vysoká pokuta

Foto Městská policie Prostějov

S ohledem na přetrvávající nekázeň občanů, kteří stále odkládají odpad ke kontejnerům, budou u těchto míst nainstalovány výstražné cedule s textem – PROSTOR MONITOROVÁN KAMERAMI MĚSTSKÉ POLICIE. NEODKLÁDEJTE ODPAD VEDLE KONTEJNERŮ.

Jelikož mají obecní a městské policie zákonem daný úkol provádět dohled nad dodržováním čistoty na veřejných prostranstvích a dohlížet na dodržování obecně závazných vyhlášek obcí a jejich nařízení, věnuje se problematice odkládání odpadu mimo místa k tomu určená, Městská policie Prostějov pečlivě. Využívá k tomu i městský kamerový systém, kterým jsou některá místa s kontejnery monitorována. S ohledem na přetrvávající nekázeň občanů, kteří stále odkládají odpad ke kontejnerům, budou u těchto míst nainstalovány výstražné cedule s textem – PROSTOR MONITOROVÁN KAMERAMI MĚSTSKÉ POLICIE.

Řezala květiny v parku. Bude to drahé

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Při kontrolní činnosti a dohledu na dodržování veřejného pořádku v centru města si strážník ve středu povšiml ženy, která vjela do Smetanových sadů na kole a zastavila u okrasného keře hortenzie a začala z něj nůžkami odstřihávat květiny.

Strážník ženu zkontaktoval. Ke svému protiprávnímu jednání šestapadesátiletá žena uvedla, že si pouze chtěla natrhat pár květin. Důkladným prohledáním keře zjištěno, že již v minulosti někdo květiny z keře ořezal. K tomu žena uvedla, že to není její práce. Ořezané kytky jí byly odebrány. "Svým jednáním je šestapadesátiletá žena důvodně podezřelá z přestupku proti majetku, za který ji ve správním řízení hrozí pokuta do výše 50.000 Kč," uvedla strážník Tereza Greplová. (red)

Za spalování zakázaných materiálů hrozí vysoké pokuty

ilustrační foto

Zápach, černý dým. To je signál, že váš soused či sousedka do kotle právě přiložili něco, co tam nepatří. Lakované dřevo, pet lahve, dřevotřísku. Od letošního ledna by podobné palivo ale měli vynechat. Do domu totiž mohou přijít na kontrolu úředníci a uložit jim pokutu až 50 tisíc korun. 

Stížnosti na znečišťování ovzduší kouřem přijímají i na odboru životního prostředí v Prostějově. „Zatím zatím má odbor životního prostředí v řešení jednu stížnost,“ sdělila PvNovinkám mluvčí prostějovského magistrátu Jana Gáborová. Kontrolu zatím přímo v domácnosti odbor neprovedl. Je to totiž až nejkrajnější řešení, kterému musí předcházet alespoň dvě stížnosti. Podle Ministerstva životního prostředí musí kontrolní orgán po obdržení prvního podnětu požádat o předložení revizního listu.

Když se daří, tak se daří

ilustrační foto PČR

O tom ví své řidič osobního vozu, který 28. října ponechal na zadním sedadle notebook. Ukradl mu ho zloděj a navíc dostal od strážníků pokutu.

Zloděj rozbil okénko, vytrhl z palubní desky autorádio a zmocnil se odloženého počítače. Z místa zmizel a zanechal jen střepy na silnici. Toho si povšiml strážník operačního střediska, prostřednictvím městského kamerového dohlížecího systému. Na místo byli přivoláni policisté, kteří si případ převzali k dalšímu šetření. "O události byl řidič vyrozuměn, a jelikož se dopustil dopravního přestupku / porušil DZ "IP25a"zóna s dopravním omezením/, obdržel od hlídky blokovou pokutu," uvedla strážník Jana Adámková. (red)