kamion

U Brodku havaroval kamion. Škoda je bezmála dva miliony

foto Policie ČR

V pátek o půl páté ráno havaroval řidič nákladního vozidla Mercedes s přívěsem na 12. kilometru dálnice D46 ve směru z Prostějova na Vyškov.

„Řidič při jízdě v pravém jízdním pruhu v mírné pravotočivé zatáčce vyjel vpravo mimo vozovku. Přerazil svodidla a jízdní soupravu převrátil na střechu," popsal nehodu policejní mluvčí Libor Hejtman. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Řidič nebyl pod vlivem alkoholu. Policisté odhadli škodu na nákladní soupravě a poškozených svodidlech na 1,8 milionů korun. Dopravní přestupek vyřešili s řidičem na místě příkazem.

Provoz byl částečně obnoven levým jízdním pruhem kolem 21 hodiny, zcela obnoven byl ve 22.30 hod. (red)

Dva cizinci se schovávali pod nápravou polského kamionu

Foto Městská policie Přerov

Dva cizince skryté v podvozku kamionu v Přerově odhalila hlídka městské policie. Jeden z cizinců se pokusil uprchnout, strážníci ho však téměř ihned chytili a zatkli. Druhý se o útěk nepokusil.

Hlídka v autě odhalila cizince při projíždění městem, ve chvíli, kdy jela přímo za daným kamionem. „Motohlídku v odpoledních hodinách míjel zahraniční kamion, když tu se z míst, kde obvykle bývá rezervní kolo, objevila ruka. Hlídka se zařadila za nákladní vůz a jela za ním do míst, kde by ho mohla bezpečně zastavit,” řekl Miroslav Komínek z Městské policie Přerov. Řidič kamionu po světelné výstraze zastavil. „V tu chvíli se zpod návěsu odlepila postava a začala utíkat ke hřbitovu.

Přetížený kamion chytili policisté. Řidič se prohne

foto Policie ČR

 Ve středu v dopoledních hodinách se policisté dopravního inspektorátu Prostějov zaměřili na kontrolu nákladních automobilů v okolí města.

Po vizuální prohlídce vozidla, kontrole dokumentů vozidla, nákladu i řidiče a provedených kontrolách ke zjištění ovlivnění zakázanými látkami policisté řidiče, u nichž bylo podezření na překročení nejvyšší přípustné hmotnosti, vyzvali k podrobení se nízkorychlostnímu vážení. Samotné vážení pak ve vlastním areálu prováděli pracovníci Správy silnic Olomouckého kraje.

Po prudkém brzdění musel strhnout řízení. A bočně se střetl s kamionem

foto Policie ČR

Ve čtvrtek 10. září 2020 v 15:30 hodin došlo na 18. kilometru dálnice D46 ve směru od Vyškova k dopravní nehodě dvou nákladních automobilů.

"Dle dosavadního šetření čtyřiapadesátiletý řidič soupravy tahače Volvo s návěsem nedodržel bezpečnou vzdálenost za před ním jedoucím osobním automobilem. Když řidič osobního automobilu musel z důvodu vyvolaného provozem prudce zabrzdit, nešlo s nákladním automobilem bezpečně dobrzdit, a proto jeho řidič strhnl řízení do vedlejšího levého jízdního pruhu. Tam se však levou zadní částí návěsu střetl s pravou přední částí nákladního automobilu Volvo.

Kamion s dřevem se položil v zatáčce. A zablokoval dálnici

Foto FB Petr Háyek - Dopravní info Olomouc kraj

Havárie nákladního vozidla naloženého dřevem dnes dopoledne zablokovala dálnici D35 u olomouckého Globusu. Kamion se otočil na bok před levotočivou zatáčkou nedaleko od kruhového objezdu. Kolony se tvoří prakticky na všech příjezdech ke kruhovému objezdu.

„Havárie nákladního vozidla naloženého dřevem, k níž došlo dnes, krátce po desáté hodině dopoledne, komplikuje provoz na D 35 u Olomouce. Silnice E 442 a D 35 ve směru Mohelnice – Ostrava je uzavřena. Provoz je odkláněn po objízdné trase. Při havárii nedošlo ke zranění osob, alkohol byl u řidiče vyloučen orientační dechovou zkouškou,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. (red)

Kamion skončil v kukuřičném poli

foto Policie ČR

V sobotu kolem poledne přijali policisté oznámení o havárii nákladního vozidla na silnici I/46, v katastru obce Bělkovice-Lašťany na Olomoucku.

Jak z provedeného šetření vyplývá, 47letý řidič (cizinec) nákladního vozidla Daf s návěsem, který jel ve směru od Olomouce, nepřizpůsobil rychlost jízdy vlastnostem nákladu, svým vlastnostem a schopnostem a s vozidlem najel vpravo na krajnici, kde narazil do vodící desky, dopravního značení a s vozidlem havaroval do kukuřičného pole. Alkohol byl u řidiče vyloučen orientační dechovou zkouškou, ke zranění osob nedošlo. Celková hmotná škoda je odhadována na předběžně 83 000 korun. Policisté řidiči uložili pokutu v příkazním řízení.

Opilého řidiče kamionu s třemi promile chytili policisté. Na dálnici!

ilustrační foto PČR

V sobotu po třinácté hodině vyrazili policisté z dálničního oddělení Kocourovec prověřit oznámení, že na dálnici D1 okolo 312. kilometru ve směru z Ostravy na Olomouc podezřele kličkuje řidič nákladního vozidla s mezinárodní poznávací značkou. Policisté po chvíli podezřelé vozidlo dostihli a zastavili. Devětačtyřicetiletý cizinec měl v krvi 2,8 promile. 

Řidiče vyzvali k předložení dokladů a k podrobení se orientační dechové zkoušce na alkohol. Devětačtyřicetiletý cizinec se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu s pozitivními výsledky. Policisty překvapila hned první naměřená hodnota u řidiče profesionála, která ukázala hodnotu 2,39 ‰ alkoholu v dechu. Druhá orientační dechová zkouška vykázala hodnotu 2,26 ‰ alkoholu v dechu a třetí hodnotu 2,43 ‰ alkoholu v dechu. "Řidič policistům zprvu tvrdil, že za zvýšenými hodnotami jsou léky, které užil, protože je diabetik a žádá odběr krve.

OBRAZEM: Kamiony ucpávají město

Foto čtenář

Jedním z největších problémů Prostějova je kamionová doprava. Kolosy, bloudící ulicemi města, často zablokují křižovatky. A také kruhové objezdy.

V týdnu jsem jela po Újezdu, přede mnou tři kamiony s návěsy. Na kruháči se snažili dostat na výpadovku na Bedihošť, v druhém pruhu jel autobus, který potřeboval odbočit na Wolkerovu. Jen díky tomu, že počkal a zabrzdil celou kolonu, se mohly kamiony vytočit bez toho, aby někomu rozpáraly auto," poslala nám fotografie paní  Hanka. (red)

 

OBRAZEM: Shořený kamion na D46 u Držovic

Foto Jitka N.

Jak jsme vás již informovali, v blízkosti obce Držovice na dálnici D46 ve směru na Prostějov od Olomouce hořel kamion. Vytvořila se dlouhá kolona, téměř ke sjezdu u Olšan.

Následky nehody hasiči odstraňují. (red)

Dálnice stojí! Na vině je hořící kamion u Držovic!

Foto čtenář

Na dálnici D46 u Držovic ve směru Olomouc - Prostějov - Vyškov se zdržíte. Na vině je hořící kamion. Nehoda se stala mezi 28. - 26.9 kilometrem dálnice D46.

Hasiči stále likvidují následky požáru, neprůjezdný je pravý jízdní pruh. "Velké množství osobních vozů i kamionů uvízlo na dálnici, další přijíždějící vozy Policie ČR odklání u Olšan ve směru Prostějov - stará cesta", napsala k zaslaným fotografiím čtenářka Petra. (red)