kamion

Dálnici D46 u Držovic zablokovala v neděli havárie kamionu

Foto HZS Olomouckého kraje

Kamion s návěsem havaroval v neděli krátce před polednem na dálnici D46 u Držovic a sjel do příkopu. Dálnice byla kvůli vyprošťování vozu ve směru na Olomouc zcela uzavřena.

Podle hasičů Olomouckého kraje se stala nehoda na 27. kilometru dálnice, obešla se naštěstí bez zranění. „Přivolaní profesionální hasiči z Prostějova odčerpali z havarovaného auta naftu a zajistili únik provozních kapalin. Spolupracovali jsme se zástupci životního prostředí z magistrátu města Prostějov,“ uvedl mluvčí hasičů Josef Koláček.

Doprava na dálnici D46 ve směru na Olomouc byla obnovena v 19 hodin. (ber)

Na dálničním parkovišti shořel kamion

Foto HZS Olomouckého kraje

Hořící kamion hasili ve středu ráno na 249. kilometru D1 u Stříbrnic ve směru na Vyškov i hasiči z Němčic na Hané. Vůz vzplál na parkovišti u čerpací stanice.

Díky rychlému zásahu čtyři jednotky zabránily rozšíření požáru i na návěs. Hasiči odčerpali palivo, které zůstalo v nádrži. Povolán byl i chemický kontejner. „Vyšetřovatel nyní zjišťuje příčinu požáru, škodu předběžně odhadnul na 350 tisíc korun s tím, že uchráněný majetek je v hodnotě zhruba 700 tisíc korun,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová. Zasahovala profi jednotka Kojetín a Přerov a JSDH Němčice n. H. a Kojetín. (ber)

U Velkého Újezdu hořel kamion plný potravin

Foto HZS Olomouckého kraje

Hasiči v úterý ráno zasahovali na komunikaci 437 u Velkého Újezdu, kde hořel kamion plně naložený potravinami.

„Během hasebních prací jsme využili hydraulické vyprošťovací nástroje, abychom se dostali do nákladního prostoru. Zároveň jsme pomocí rozbrušovací pily do něj vytvořili otvory,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová. Usnadnili tak přístup k požáru uvnitř a urychlili hašení sedmi palet potravin, které kamion převážel. Dopravu řídila kyvadlově PČR. „Na místě byl náš vyšetřovatel, který bude zjišťovat škodu i příčinu požáru,“ doplnila mluvčí. (ber)

Pokutu 100 000 korun zaplatil řidič kamionu se dřevem na místě

Foto Policie ČR

V pondělí 7. února odpoledne policisté z olomouckého krajského silničního dohledu udělili řidiči nákladní soupravy pokutu příkazem na místě v maximální výši 100 000 korun.

„Policejní hlídka zaregistrovala při provádění dohledu na plynulost a bezpečnost v silničním provozu projíždějící nákladní vozidlo Daf plně naložené kládami poblíž 283. km dálnice D35 ve směru na Ostravu. Policisté se rozhodli vozidlo zkontrolovat, a proto jej na nejbližším sjezdu svedli z dálnice. Při následné dopravní kontrole vyzvali 41letého řidiče k podrobení vozidla nízkorychlostnímu kontrolnímu vážení. To však cizinec odmítl. Tím se dopustil přestupku, za který mu policista udělil stotisíci korunovou pokutu příkazem na místě.

Chvilková nepozornost a nákladní automobil se položil na bok

foto Policie ČR

Ve čtvrtek v 11:50 hodin řídil čtyřicetiletý řidič nákladní automobil DAF po dálnici D46 ve směru na Vyškov. V prostoru 22. kilometru, v místě vedení dopravy levou polovinou dálnice s omezením rychlosti na 60 kilometrů v hodině, se dle svých slov na chvíli podíval bočním okénkem.

„To stačilo k tomu, že přehlédl dopravní značení – směrovací desku – ukončující dopravní omezení a vracející provoz ve směru na Vyškov do pravé poloviny dálnice. Do vodící desky narazil a na situaci reagoval prudkým brzděním. V důsledku toho vozidlo pokračovalo rovně a najelo na betonový panel ukončení středových svodidel. Po najetí na panel se vozidlo převrátilo na levý bok.

U Brodku havaroval kamion. Škoda je bezmála dva miliony

foto Policie ČR

V pátek o půl páté ráno havaroval řidič nákladního vozidla Mercedes s přívěsem na 12. kilometru dálnice D46 ve směru z Prostějova na Vyškov.

„Řidič při jízdě v pravém jízdním pruhu v mírné pravotočivé zatáčce vyjel vpravo mimo vozovku. Přerazil svodidla a jízdní soupravu převrátil na střechu," popsal nehodu policejní mluvčí Libor Hejtman. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Řidič nebyl pod vlivem alkoholu. Policisté odhadli škodu na nákladní soupravě a poškozených svodidlech na 1,8 milionů korun. Dopravní přestupek vyřešili s řidičem na místě příkazem.

Provoz byl částečně obnoven levým jízdním pruhem kolem 21 hodiny, zcela obnoven byl ve 22.30 hod. (red)

Dva cizinci se schovávali pod nápravou polského kamionu

Foto Městská policie Přerov

Dva cizince skryté v podvozku kamionu v Přerově odhalila hlídka městské policie. Jeden z cizinců se pokusil uprchnout, strážníci ho však téměř ihned chytili a zatkli. Druhý se o útěk nepokusil.

Hlídka v autě odhalila cizince při projíždění městem, ve chvíli, kdy jela přímo za daným kamionem. „Motohlídku v odpoledních hodinách míjel zahraniční kamion, když tu se z míst, kde obvykle bývá rezervní kolo, objevila ruka. Hlídka se zařadila za nákladní vůz a jela za ním do míst, kde by ho mohla bezpečně zastavit,” řekl Miroslav Komínek z Městské policie Přerov. Řidič kamionu po světelné výstraze zastavil. „V tu chvíli se zpod návěsu odlepila postava a začala utíkat ke hřbitovu.

Přetížený kamion chytili policisté. Řidič se prohne

foto Policie ČR

 Ve středu v dopoledních hodinách se policisté dopravního inspektorátu Prostějov zaměřili na kontrolu nákladních automobilů v okolí města.

Po vizuální prohlídce vozidla, kontrole dokumentů vozidla, nákladu i řidiče a provedených kontrolách ke zjištění ovlivnění zakázanými látkami policisté řidiče, u nichž bylo podezření na překročení nejvyšší přípustné hmotnosti, vyzvali k podrobení se nízkorychlostnímu vážení. Samotné vážení pak ve vlastním areálu prováděli pracovníci Správy silnic Olomouckého kraje.

Po prudkém brzdění musel strhnout řízení. A bočně se střetl s kamionem

foto Policie ČR

Ve čtvrtek 10. září 2020 v 15:30 hodin došlo na 18. kilometru dálnice D46 ve směru od Vyškova k dopravní nehodě dvou nákladních automobilů.

"Dle dosavadního šetření čtyřiapadesátiletý řidič soupravy tahače Volvo s návěsem nedodržel bezpečnou vzdálenost za před ním jedoucím osobním automobilem. Když řidič osobního automobilu musel z důvodu vyvolaného provozem prudce zabrzdit, nešlo s nákladním automobilem bezpečně dobrzdit, a proto jeho řidič strhnl řízení do vedlejšího levého jízdního pruhu. Tam se však levou zadní částí návěsu střetl s pravou přední částí nákladního automobilu Volvo.

Kamion s dřevem se položil v zatáčce. A zablokoval dálnici

Foto FB Petr Háyek - Dopravní info Olomouc kraj

Havárie nákladního vozidla naloženého dřevem dnes dopoledne zablokovala dálnici D35 u olomouckého Globusu. Kamion se otočil na bok před levotočivou zatáčkou nedaleko od kruhového objezdu. Kolony se tvoří prakticky na všech příjezdech ke kruhovému objezdu.

„Havárie nákladního vozidla naloženého dřevem, k níž došlo dnes, krátce po desáté hodině dopoledne, komplikuje provoz na D 35 u Olomouce. Silnice E 442 a D 35 ve směru Mohelnice – Ostrava je uzavřena. Provoz je odkláněn po objízdné trase. Při havárii nedošlo ke zranění osob, alkohol byl u řidiče vyloučen orientační dechovou zkouškou,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. (red)