Brodek u Prostějova

U Brodku havaroval kamion. Škoda je bezmála dva miliony

foto Policie ČR

V pátek o půl páté ráno havaroval řidič nákladního vozidla Mercedes s přívěsem na 12. kilometru dálnice D46 ve směru z Prostějova na Vyškov.

„Řidič při jízdě v pravém jízdním pruhu v mírné pravotočivé zatáčce vyjel vpravo mimo vozovku. Přerazil svodidla a jízdní soupravu převrátil na střechu," popsal nehodu policejní mluvčí Libor Hejtman. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Řidič nebyl pod vlivem alkoholu. Policisté odhadli škodu na nákladní soupravě a poškozených svodidlech na 1,8 milionů korun. Dopravní přestupek vyřešili s řidičem na místě příkazem.

Provoz byl částečně obnoven levým jízdním pruhem kolem 21 hodiny, zcela obnoven byl ve 22.30 hod. (red)

Zloděj si došel na zámek pro motory

Foto zámek Brodek u Prostějova

Ve středu se na policisty obrátil správce zámku v obci Brodek u Prostějova. Zjistil totiž, že se v průběhu dvou předchozích dnů dostala na zahradu zdejšího zámku nezvaná osoba. Zahrada byla uzamčena, to ale zloději nezabránilo v tom, aby dosáhl svého cíle, za kterým přišel. 

 

Přelezl cca dvoumetrový plot a ukradl dva elektrické motory vstupní brány vedoucí do objektu zámku. Majiteli zámku způsobil dle předběžného odhadu škodu ve výši 70 000 Kč. "Případ šetříme a evidujeme pro trestný čin krádež," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

OBRAZEM: Želeč, Brodek a Vincencov zaplavila voda

Foto SDH Brodek u Prostějova

Perné dny za sebou mají obyvatelé Želče, Brodku u Prostějova a Vincencova. Mnozí z nich se potýkali s vodou, která zaplavila jejich domovy. 

"Bez pomoci hasičů bychom se neobešli. Jsou úžasní," nechala se slyšet jedna z žen. Díky patří hlavně hasičům z Brodku u Prostějova.  (ber)

S odstraněním lávky pomáhalo hasičům v Brodku rypadlo

Foto HZS Olomouckého kraje

V Brodku u Prostějova se v úterý zřítila lávka pro pěší a ucpala potok. Hasičům v uvolňování koryta pomáhal speciální stroj. Přijel až z Jihlavy.

„Řešíme v Brodku u Prostějova demolici lávky pro pěší, která se v úterý večer zřítila do koryta místního toku a bránila průtoku vody. Na místo bylo povoláno pásové rypadlo ze Záchranného útvaru Jihlava," uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová.

Hasiči rovněž asistovali při překládce inženýrských sítí, které vedly souběžně s mostem. (red)

OBRAZEM: Brodek trápily uzavírky. Stály za to

Foto Jiřího Malíček

Stavební práce v Císařské ulici v Brodku u Prostějova probíhaly několik měsíců a výrazně omezily dopravní obslužnost v městysi.

Akce měla dva investory. Správa silnic Olomouckého kraje se postarala o silnici, městys zajistil obruby kolem pozemní komunikace a úpravy okolního terénu. Jak to teď v Brodku vypadá, můžete vidět na fotografiích Jiřího Malíčka. (red)