Dobrochov

Old Radiomuseum Dobrochov zve na Velikonoce!

ilustrační foto plakát

Akce se uskuteční již tuto neděli, 25. března, v době od čtrnácti do šestnácti hodin v areálu bývalé ZŠ v Dobrochově. 

"Čeká vás mimo jiné prohlídka muzea a seznámení s historií radiopřijímačů, vyprávění o historii vysílače Morava a jarmark," zve majitel muzea Jiří Charvát. (red)

Old Radiomuseum Dobrochov zve na vánoce 1920-80

ilustrační foto plakát

Oprašte vzpomínky a zamiřte do Dobrochova. Old Radiomuseum pro vás chystá vzpomínkové Vánoce. Akce se koná 15. prosince v 18:35 v sále obecního úřadu.

Přijďte si zavzpomínat na staré časy při krásné vánoční atmosféře. Dozvíte se zajímavé, uvidíte neuvěřitelné a poslechnete si dobovou vánoční hudbu. "A oprašte své staré kožichy! Pro opravdu stylové návštěvníky v retro stylu máme svařák/čaj zdarma!," zve za muzeum Jiří Charvát. (red) 

 

OBRAZEM: V neděli zapálili Dobrochovští první adventní svíci

Foto Jiří Charvát

Dobrochovští první adventní neděli 3. prosince zapálili první ze svící, které každou zbývající adventní neděli společně zapálí u jesliček.

Rozžíhání první svíce doprovázelo čtení pro děti i zpívání koled. "Je to krásná tradice, chodí nás vždy jistě tak třetina obce", nechal se slyšet pan Jiří, kterému zároveň děkujeme za fota. (red)

OBRAZEM: V Dobrochově vzniká Muzeum elektrotechniky, radiotechniky a počítačů!

Foto Jiří Charvát

Jiří Charvát se již několik let věnuje sbírání historických rádií, notebooků, fotoaparátů. Svou sbírku se rozhodl ukázat veřejnosti a tak zřizuje muzeum. Za několik týdnů bude veřejně přístupné v Dobrochově.

„Vlastním cca čtyřicet kusů rádií od roku 1935, několik raritních notebooků od roku 1985, fotoaparáty, součástí sbírky je i příslušenství a součástky. Samozřejmě se nebráním rozšíření, pokud by se našel někdo, kdo by chtěl nějaké starší zařízení do muzea věnovat, budu rád. Samozřejmě by u těchto věcí bylo zveřejněno, kdo je muzeu předal,“ sdělil PvNovinkám sběratel. Věci v jeho sbírce jsou z devadesáti procent funkční, vše, co šlo opravit, bylo opraveno a je v provozu.