pozvánka

ZOO Olomouc otvírá nová terária

Foto plakát

Teraristika nebyla pro ZOO Olomouc nikdy hlavní doménou, ovšem podobně jako je tomu s narůstajícím zájmem veřejnosti o toto chovatelské odvětví, situace se postupně mění i u zde. Plazi, obojživelníci i různí bezobratlí si tak pomalu ale jistě nacházejí cestu i do zdejších expozic. Tou nejnovější, a zároveň pomyslným rozloučením s návštěvníkem, je kolekce celkem devíti nádrží nacházející se v prostorách východu ze ZOO.

„Díky navázané spolupráci se značkou Repti Planet, která nám velmi ochotně poskytla terária a vybavení, jsme v tomto roce mohli otevřít další terarijní expozici. Věříme, že návštěvníkům udělá při odchodu ze zoo radost pohled na zarostlé nádrže i s jejich novými obyvateli. Potkáte se tu například se čtyřmi druhy žab – ropuchou colorádskou,

Zámek v Čechách pod Kosířem zve na prohlídky s princeznou

Foto zámek Čechy pod Kosířem

Na sobotu jsou pro malé i velké návštěvníky přichystány prohlídky zámku v Čechách pod Kosířem. Tentokrát s princeznou.

Prohlídky začínají v 10,30,13,30 a 15 hodin a trvají přibližně 40 minut. Prohlídku si raději rezervujte na rezervacecpk@seznam.cz nebo 773 784 110. O princezny je totiž velký zájem. (red)

Old Radiomuseum Dobrochov zve na vánoce 1920-80

ilustrační foto plakát

Oprašte vzpomínky a zamiřte do Dobrochova. Old Radiomuseum pro vás chystá vzpomínkové Vánoce. Akce se koná 15. prosince v 18:35 v sále obecního úřadu.

Přijďte si zavzpomínat na staré časy při krásné vánoční atmosféře. Dozvíte se zajímavé, uvidíte neuvěřitelné a poslechnete si dobovou vánoční hudbu. "A oprašte své staré kožichy! Pro opravdu stylové návštěvníky v retro stylu máme svařák/čaj zdarma!," zve za muzeum Jiří Charvát. (red) 

 

Kam v neděli? Na Aquateru do Olomouce

ilustrační foto plakát

Pravidelná chovatelská burza pro širokou veřejnost se koná v neděli 19.3.2017 na výstavišti FLORA Olomouc. 

Na burze naleznete akvarijní ryby, rostliny, krmiva, terária, terarijní zvířata, chovatelské potřeby a mnoho dalšího. Vše za bezkonkurenční ceny.Bližší informace na našich stránkách http://www.aquateraolomouc.cz/ (red)

Milovníci autocrossu pozor! Přerovská rokle se blíží

ilustrační foto plakát

Mistrovství Evropy v autocrossu Přerovská rokle se letos uskuteční 13. a 14. srpna. Pořádá ho Autoklub Přerov.

Přerovský areál patří k nejstarším autocrossovým tratím, nedaleko se dokonce jel úplně první autocrossový závod v tehdejším Československu. Areál najdeme přibližně 2km severně od města Přerov a diváky láká hlavně díky svému „Mamutímu skoku“. Pravidelně se zde krom domácího šampionátu v autocrossu odehrává i Mistrovství Evropy. Závodí zde ale i motocrosaři a jezdci sidecrossu a čtyřkolek. Trať samotná patří mezi ty rychlejší, najdeme zde však i několik velice zrádných míst tzv. „na srdce“. Z hlediska evropského šampionátu má tato trať největší převýšení, a to 42 metrů.

Pojďme vystoupat na Chlum. Již v neděli

ilustrační foto plakát

412 metrů vysoký kopec Chlum se v neděli 8. května stane dějištěm již 6.ročníku tradičního výstupu. I letos se na něj vydají milovníci chůze hned z několika míst. 

„Vyráží se ve 14 hodin z Plumlova, Domamyslic, Seloutek, Alojzova, Prostějoviček a Krumsína. Sraz je asi v 15 hodin u myslivecké chaty, kde si opečeme špekáčky,“ přidal pozvání organizátor Karel Janeček. Poté bude následovat výstup na vrchol a zápis do tamější kroniky. „Nezapomeňte kamarády a dobrou náladu!,“ dodal Janeček. (red)

Po roce je to tu opět!

ilustrační foto plakát

 

Neuběhl ani rok od akce Andyho Warhola v Muzeu Prostějovska v Prostějově a muzeum přivítá další výstavu z režie Jindřicha Skácela. Tentokrát s příznačným názvem Gender. Ve dnech od 12. září do 23. listopadu budou k vidění velkoformátové fotografie mladého umělce Jakuba Svobody pořízené na nedalekém zámku v Plumlově. 

Návštěvníci budou moci shlédnout modely známých českých návrhářů, ale také těch začínajících. Fotografie mají v návštěvnících navodit pocit rozdílů, které v oblékání mužů a žen jsou. Gender je zkrátka konceptem postavení mužů a žen ve společnosti. 

Manažer akce galerista Jindřich Skácel PvNovinkám sdělil ,,Po roce přicházíme s novou akcí, která může přivést mladou generací do muzea, navíc se zajímavým tématem“.

Červený kříž zve na konferenci

ilustrační foto

 

Odbornou konferenci pro nelékařské zdravotnické pracovníky, ale i pro veřejnost, pořádá 27. září Oblastní spolek ČČK Prostějov.

"Témata jsou ajurvéda,  emoční svoboda a zdraví, prevence zdraví a péče o seniory a první pomoc u nemocí seniorů," přidala pozvání  ředitelka Lenka Černochová. 

Konference se koná 27. září 2014 ( sobota ) od 8.30, a nebo další na stejná témata v pondělí 29. září na ČČK Prostějov, Milíčova 3, poplatek 200 Kč. (red)

 

Svezte se Hanáckó rovinó a kopcama

ilustrační foto plakát

 

Přemýšlíte, co budete dělat o víkendu? Co si takhle protáhnout svaly na kole? Zve vás Sokol Čelechovice na Hané.

"Tradiční projíďka po hanáckých cyklostezkách vypukne 21. června. Můžete vyrazit buď na trasu Hanáckó rovinó dlouhou 25 km, nebo si přidat i stoupání v trasách Hanáckó rovinó a kopcama - přes (50 km) nebo kolem (75 km) regionu Haná. Start je v době od 7 do 10 hodin od čelechovické sokolovny. (red)

Co takhle vycházka do rozkvetlého sadu?

ilustrační foto internet

 

Ekocentrum Iris pořádá exkurzi s odborníky do rozkvetlého ovocného sadu Olehle na Kosíři.

"Jedná se o vycházku do rozkvetlého sadu s odborníky, bylinkářem Vláďou Vytáskem z Litovle a entomologem Vojtěchem Jiříčkem z Prostějova. Společně projdeme obnovený ovocný sad Oulehle, vysvětlíme si zásahy provedené v uplynulém roce a spolu s odborníky budeme pozorovat různé druhy rostlin a hmyzu", přidala pozvání Petra Orálková z Ekocentra Iris.

Vycházka se koná v sobotu 3. května. Sraz v 8:30 na nádraží v Čelechovicích na Hané anebo v 9:00 přímo v sadu Oulehle na Kosíři. Vhodný vlakový spoj z Prostějova odjíždí v 8:02 z hl. nádraží.