terarium

ZOO Olomouc otvírá nová terária

Foto plakát

Teraristika nebyla pro ZOO Olomouc nikdy hlavní doménou, ovšem podobně jako je tomu s narůstajícím zájmem veřejnosti o toto chovatelské odvětví, situace se postupně mění i u zde. Plazi, obojživelníci i různí bezobratlí si tak pomalu ale jistě nacházejí cestu i do zdejších expozic. Tou nejnovější, a zároveň pomyslným rozloučením s návštěvníkem, je kolekce celkem devíti nádrží nacházející se v prostorách východu ze ZOO.

„Díky navázané spolupráci se značkou Repti Planet, která nám velmi ochotně poskytla terária a vybavení, jsme v tomto roce mohli otevřít další terarijní expozici. Věříme, že návštěvníkům udělá při odchodu ze zoo radost pohled na zarostlé nádrže i s jejich novými obyvateli. Potkáte se tu například se čtyřmi druhy žab – ropuchou colorádskou,

Upéct v teráriu můžete i hada

Foto ber

Horké dny znamenají spoustu specifik i v chovu domácích mazlíčků. Zvíře si těžko přesune kotec na stinné místo, natočí vodu z kohoutku, nemůže opustit žárem sálající výběh. Doslova uvařit můžeme i tvora, který jinak teplo vyžaduje. Jenže i had se v přírodě může schovat před ostrými slunečními paprsky.

„Za sklem terária, do kterého svítí slunce, bez možnosti úniku, nemá prostě šanci,“ konstatoval chovatel Petr Valenta. U terarijních zvířat musíme dbát i na zvýšené vlhčení vlhkosti vzduchu. „Párek vodních želv teď tráví celé dny ve vodě, na souš se vůbec nehrnou. Krajtu zas v létě necháváme denně „proběhnout“ po bytě, jinak jí pravidelně vlhčíme substrát,“ doplnil chovatel. (ber)