krádež

Darebáci okradli 90letou stařenku

Ilustrační foto pixabay.com

V úterý odpoledne si neznámí pachatelé, zřejmě již dopředu, vyhlédli seniorku, která se pohybovala za pomocí chodítka a nacházela se na chodníku mezi ulicemi S. Sachardy a Fanderlíkova.

Přistoupili k ní a jeden z nich odlákal její pozornost, kdy se jí ptal, jaká voda protéká Prostějovem. Druhý z pachatelů mezitím poškozené odcizil z kabelky, kterou měla pověšenou na chodítku, odcizil peněženku. V ní měla seniorka finanční hotovost 760 Kč, občanský průkaz a slevové kartičky. „Celková škoda, která jí vznikla, byla vyčíslena na 910 Kč. Oznámenou událost prověřujeme pro trestný čin krádež," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Do prodejen se dostal po rozbití výlohy. Použil dlažební kostku

ilustrační foto pixabay

V sobotu v nočních hodinách vnikl neznámý pachatel do dvou prodejen potravin na Prostějovsku. Nejprve řádil v obci Drahany a následně se přemístil do sousední obce Niva.

"Do obou objektů se dostal tak, že z chodníku vytáhl dlažební kostku a tou rozbil skleněnou výlohu. Vzniklým otvorem se dostal dovnitř. V první zmíněné prodejně odcizil cigarety za 52 000 Kč a 6 lahví tvrdého alkoholu. Ve druhé prodejně po jeho odchodu chyběly cigarety za 20 000 Kč a drobné mince v hodnotě necelých 700 Kč," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Případ šetří policisté z obvodního oddělení Plumlov pro trestný čin krádež. (red)

Protřelá dvojice kradla dvakrát v jednom dni

Foto městská policie Prostějov

Během jednoho dne hned dvakrát řešili strážníci krádež, které se dopustili společně šestatřicetiletý muž a jednadvacetiletá žena.

Nejprve navštívili jeden z prostějovských supermarketů, kde po vstupu na prodejnu si postupně vložili do připraveného batohu sladkosti a potraviny v hodnotě 324 Kč. Jejich počínání neuniklo pozorné ochrance obchodu, které je po projití přes pokladny zastavila.

Stařenku okradly v Kolářových sadech dvě ženy

ilustrační foto pixabay

Strážníci prostějovské městské policie v úterý odpoledne povolali policisty do Kolářových sadů, kde řešili krádež s 84letou seniorku. Dle výpovědi poškozené odpočívala na jedné z laviček naproti vstupu do nedaleké základní školy a vedle sebe měla položenou kabelku. V tu dobu k ní přistoupily dvě ženy a jedna z nich se doptávala, kterým směrem se mají vydat, protože hledají ulici Riegrovu.

„Seniorka byla ochotná a jedné z nich cestu vysvětlovala. Druhá ji ale mezitím bezostyšně okradla o peněženku, kterou měla v kabelce. Na to poškozená přišla až o chvíli později. V peněžence měla 1 000 Kč, osobní doklady a taky platební kartu. Strážníci seniorce pomohli se zablokováním platební karty, aby nemohla být zneužita. Poškozené vznikla celková škoda 1 100 Kč. Případ evidujeme a prověřujeme pro trestný čin krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," konstatovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Pracovník obral svého zaměstnavatele

ilustrační foto PČR

V úterý sdělili ve zkráceném přípravném řízení policisté z plumlovského oddělení 32letému muži podezření z trestného činu krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. 

Podezřelý v říjnu loňského roku v plumlovské firmě, kde byl v tu dobu zaměstnaný, odcizil z kanceláře příruční pokladnu. V ní se nacházela finanční hotovost 2 000 Kč a platební karta včetně PIN kódu. Ještě ten samý den se vydal k bankomatu a vybral 40 000 Kč. Svému zaměstnavateli tím způsobil celkovou škodu 42 500 Kč, včetně škody na ukradené pokladně. "Za uvedené jednání může podezřelý skončit až s dvouletým trestem odnětí svobody," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Okraden za bílého dne. Ženami s dětmi

ilustrační foto Policie ČR

V neděli odpoledne se na nás prostřednictvím linky 158 obrátil šedesátiletý muž a sdělil nám, že byl před chvílí okraden na ulici Pražská v Prostějově. Ke krádeži došlo ve chvíli, kdy jeho pozornost odvedly ženy s dětmi a poptávaly cigaretu.

Vzápětí využily jeho nepozornosti a v nestřeženém okamžiku mu odcizily z kapsy u kalhot peněženku. „V ní, jak nám sdělil, se nacházela finanční hotovost 40 korun, osobní doklady a taky platební karta. Celkovou škodu si okradený muž vyčíslil na 240 Kč. Událost prověřujeme pro dva trestné činy, a to krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Seniorka přišla o peněženku. A kartu s pinem

ilustrační foto

V sobotu před polednem 74letá seniorka zaplatila za nákup na ulici Uprkova v Prostějově a peněženku si uložila do kabelky, kterou měla pověšenou na tašce na kolečkách. 

Poté pokračovala z tržnice přes obchodní dům Zlatá brána na autobusovou zastávku na ulici Vápenice, odkud pokračovala dál autobusem až do místa bydliště. Později zjistila, že jí byla během cesty z kabelky odcizena peněženka, ve které měla finanční hotovost 3 000 Kč a také nákupní kartu, u které měla bohužel napsaný PIN kód. "Neznámý pachatel toho využil a s pomocí nákupní karty čerpal úvěr ve výši 30 000 Kč ke škodě poškozené. Oznámenou událost šetříme pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," konstatovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podvodné jednání malému zlodějíčkovi neprošlo

ilustrační foto

Krátce po půl čtvrté odpoledne 25. června řešili strážníci nahlášenou drobnou krádež v obchodním domě na ulici Anenská.

Pracovník ostrahy si u samoobslužné pokladny povšiml mladíka, který zadával na kase jiné zboží než to, které si na prodejně vybral. Z účtenky bylo zjištěno, že místo tří kusů energetického nápoje namarkoval drobné pečivo, čímž vznikla škoda 120 Kč. „Zadržený patnáctiletý cizinec se k podvodnému jednání přiznal. Přestupek proti majetku projedná příslušný správní orgán," doplnila komisařka Tereza Greplová. (red)

Ukradly oblečení a boty. Věci ukryly v kočárku

ilustrační foto Policie ČR

Dětský kočárek v úterý posloužil jako sběrné místo odcizeného zboží. Dvě ženy se pohybovaly po prodejně v obchodním centru na ulici Dukelská brána v Prostějově s úmyslem vzít si věci a nezaplatit za ně.

„Postupně do kočárku vložily dvoje sandály, dvě sukně a jeden dámský top v celkové hodnotě 1 355 Kč a pokusily se prodejnu opustit. Záměr se jim ovšem nepodařilo dotáhnout do konce, protože byly přistiženy. Ještě před opuštěním prodejny jedna z nich odhodila na prodejní ploše odcizenou kabelku v hodnotě 359 Kč. Pracovnice prodejny nás neprodleně o jejich počínání informovaly a obě ženy ve věku 46 a 27let skončily na služebně," konstatovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Obě dvě měly v minulosti s krádežemi zkušenosti a byly za ně i odsouzeny.

Ve Výšovicích se kradlo. Zmizely cigarety a peníze

ilustrační foto Policie ČR

Minulý týden v pátek přijali policisté oznámení o vniknutí nepovolané osoby do prodejny v uvedené obci. Oznamovatelka našla při příchodu do práce rozbitou výlohu a neprodleně zkontaktovala policii prostřednictvím linky 158.

Hlídka na místě zjistila, že neznámý pachatel nerozbil jen výlohu, ale vnikl i do prodejny, kde odcizil z pokladny finanční hotovost a taky elektronické a klasické cigarety v přesně nezjištěné hodnotě. Škoda byla prozatím vyčíslena na 23 000 Kč, ale po vyčíslení ukradených cigaret se ještě zvýší. „Případ hlídka na místě zadokumentovala, technik zajistil nalezené stopy a další důkazní materiál a následně byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestných činů krádež a poškození cizí věci,“ doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)