kruháč

Jeden kruháč vedle druhého kruháče? Přání policie

Foto ber

 

Snaha vytěsnit cyklisty z prostoru kruhové křižovatky na Petrském náměstí přijde Prostějov v nejbližší době na 60 tisíc korun. Tolik bude stát projektová dokumentace nové podoby cyklostezky, která by měla obkroužit právě kruhový objezd.

„Požadavek vznesl dopravní inženýr, my se jím musíme zabývat,“ konstatoval náměstek primátora Zdeněk Fišer. Podle jeho slov je ale situace neřešitelná. „V jednom bodě křižovatky, konkrétně u kaple, je velmi málo místa. Cesta pro cyklisty se tam prostě nevejde,“ vysvětlil.

„Předpokládám, že nařídí ubourat kus té kaple,“ kroutila hlavou obsluha nedaleké benzinky. (ber)

Kruháč u Rodenů vznikne již před uzavřením Olomoucké

ilustrační foto internet

 

V souvislosti s rozsáhlou rekonstrukcí křižovatky ulic Olomoucká - Sladkovského - Barákova vedení města pečlivě připravuje vedení objízdných tras po dobu uzavírky tohoto dopravního uzlu, jednoho z nejfrekventovanějších v Prostějově.

„Před zahájením rekonstrukce křižovatky v Olomoucké jsme prosadili výstavbu okružní křižovatky v Dolní ulici u Rodenů, abychom zvýšili její kapacitu a co nejvíce eliminovali riziko dopravních komplikací při sjezdu z estakády Prostějov - střed směrem do města, kudy povede hlavní objízdná trasa,“ vysvětlila Alena Rašková, náměstkyně primátora. Okružní křižovatka vznikne instalací dočasných dopravních prvků, jež budou v rámci následné rekonstrukce nahrazeny výstavbou plnohodnotného kruhového křížení.

Minirondel v Šárce? Paráda

Foto PvNovinky.cz

 

První minirondel v Prostějově se před několika měsíci objevil na křižovatce ulic Šárka a Jezdecká. Jak se zdá, byla to dobrá volba.

"Jezdím tudy každý den do práce a z práce. Odbočit od Kauflandu doprava do Šárky byl problém, dneska už je to na pohodu," chválil si Jan Kučera.

Jeho slova potvrzují i policisté. "Od chvíle, kdy je objezd v provozu, jsme zde žádnou nehodu neřešili," řekla PvNovinkám policejní mluvčí Irena Urbánková. (ber)

 

 

Dnes a v neděli si raději cestu do TESCO odpusťte

ilustrační foto

 

O tomto víkendu je částečnou uzavírkou omezen průjezd okružní křižovatkou na silnici II/366 v Olomoucké ulici v Prostějově.

Budou tu probíhat stavební práce – napojení nového výjezdu do okružní křižovatky ze sousedního objektu budoucího nákupního centra. Průjezd okružní křižovatkou je umožněn neuzavřenou částí a provoz po ní řídí semafory ve směru od Držovic, v Olomoucké ulici a v ulici Za Olomouckou. Očekává se značné zdržení dopravy, proto nebudete-li muset, raději tudy nejezděte.

(red)