TESCO

Vy rozhodujete, my pomáháme. Tesco spouští hlasování v programu na pomoc komunitám

ilustrační foto Tesco.cz

Odstartovala hlavní fáze již 11. kola grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme. Zákazníci mohou pomocí speciálních žetonů hlasovat ve všech prodejnách Tesco a rozhodnout o vítězných projektech v celkem 70 regionech. V rámci grantového programu zákazníci hlasují pro místní projekty, které jsou dle jejich názoru nejprospěšnější pro jejich komunity, a Tesco poté v závislosti na výsledcích hlasování poskytuje vítězným projektům finanční podporu. Letošní částka pro výherce je navýšena na 45 000 Kč.

V aktuálním kole grantového programu Tesco obdrželo 391 projektových žádostí. Do zákaznického hlasování postoupilo 70 z nich na základě hodnocení odborného garanta NROS – Nadace rozvoje občanské společnosti, která prověřuje transparentnost, udržitelnost a pozitivní dopad projektů na lokální komunitu. Z našeho regionu je to Rozběháme Česko, z.ú. a Maltézská pomoc, o.p.s..

ROZBĚHÁME ČESKO – PROSTĚJOV

Potravinová sbírka Tesco na pomoc Ukrajině vynesla více než 58 tun potravin

ilustrační foto Tesco

Společnost Tesco ukončila svou materiální a potravinovou sbírku na pomoc lidem zasaženým konfliktem na Ukrajině. Do mimořádné sbírky, která probíhala ve všech Tesco prodejnách napříč Českou republikou a také na iTesco.cz, zákazníci přispěli potravinami a dalším potřebným materiálem o celkové hmotnosti přes 58 tun. Tesco toto množství zdvojnásobí. Prostřednictvím potravinových bank tak bude potřebným distribuováno více než 276 000 porcí jídla.

Pomoc směřuje ve spolupráci s potravinovými bankami těm, kteří ze země před válečným konfliktem uprchli a jsou na území Česka. Tesco mimořádnou sbírku spustilo na začátku března. Vzhledem k velkému zájmu zákazníků byla sbírka prodloužena a nakonec trvala celkem 4 týdny. Společnost děkuje všem zákazníkům, kteří se do sbírky zapojili.

Tesco rozdalo peníze. Projektům z našeho regionu

ilustrační foto

Unikátní grantový program Nadačního fondu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ podporuje již od roku 2016 veřejně prospěšné projekty neziskových a příspěvkových organizací po celé České republice. Program slouží zejména malým projektům, které se zasazují o pozitivní změnu ve svém okolí.

V našem regionu se jako první s počtem 3112 hlasů umístil projekt Kdo si hraje, nezlobí, se kterým se přihlásil Dětský domov a Školní jídelna Prostějov. Druhé místo patří projektu Domova pro seniory Soběsuky, který získal 2891 hlasů na oslavu 20. výročí založení.

Hlasujte pro projekty z Prostějovska. V Tesco projektu Vy rozhodujete, my pomáháme

ilustrační foto

Odstartovala nejdůležitější fáze jubilejního 10. kola grantového programu: Vy rozhodujete, my pomáháme. Zákazníci mohou pomocí speciálních žetonů hlasovat ve všech prodejnách Tesco a rozhodnout, který projekt v každém z 90 regionů vyhraje 30 000 Kč. V rámci grantového programu zákazníci hlasují pro místní projekty, které jsou dle jejich názoru nejprospěšnější pro jejich komunity, a Tesco poté v závislosti na výsledcích hlasování poskytuje jednotlivým projektům finanční podporu. Celkově Tesco rozdělí 5 040 000 Kč mezi 270 dobročinných projektů.

V desátém kole grantového programu Tesco obdrželo 553 projektových žádostí. Do zákaznického hlasování postoupilo 270 z nich na základě hodnocení odborného garanta programu Nadace rozvoje občanské společnosti. Profesionální partner z neziskového sektoru prověřuje způsobilost přihlášených projektů, jejich transparentnost a pozitivní dopad na místní komunity.

Skvělá reakce policistů a defibrilátor dnes u TESCO zachránili život

ilustrační foto Policie ČR

Dnes krátce po půl deváté se tříčlenná hlídka policistů z oddělení hlídkové služby nacházela v blízkosti prodejny Tesco na ulici Konečná v Prostějově, když k nim přiběhl muž, který je požádal o pomoc v souvislosti se zdravotní indispozicí prodavače ryb, který se nacházel v nedalekém stánku.

Policisté ani na chvilku nezaváhali a běželi k místu, kde našli muže v bezvědomí. Ihned zkontrolovali jeho životní funkce a když nenahmatali tep, zahájili masáž srdce. Dva z policistů mu poskytovali první pomoc a třetí běžel do obchodního střediska, kde je pro tyto případy uložen defibrilátor. S jeho pomocí se jim ještě před příjezdem přivolané záchranné služby podařilo zkolabovaného muže oživit a přivést zpátky k životu. Po příjezdu zdravotníků na místo ho předali do jejich péče. Sanitkou byl poté 53letý muž převezen do prostějovské nemocnice.

Vraťte nám mini klobásky, vzkazuje Tesco

Foto TESCO

V obchodech Tesco se prodávaly pikantní mini klobásky s chilli, ve kterých byla zjištěna přítomnost bakterie Salmonely. Prodejce je okamžitě stáhl z trhu. Pokud jste v posledních dnech kupovali Tesco Pepperoni Hot, pak zbystřete! Výrobek v žádném případě nekonzumujte a vraťte ho zpět do nejbližší prodejny Tesco, kde vám za něj vrátí peníze.

Při preventivních kontrolách bylo zjištěno, že výrobek Tesco Pepperoni Hot může být kontaminován Salmonelou. Konkrétně se jedná o Tesco Pepperoni Hot 100 g, EAN 5051007129534, šarže 21286058 s datem spotřeby 25. 1. 2022. Vzhledem k tomu, že uvedený výrobek se prodával v prodejnách společnosti Tesco, je možné výrobky vrátit na oddělení informací. Na základě řádně uplatněné reklamace Vám bude ihned vrácena kupní cena tohoto výrobku. (red)

Během Letní potravinové sbírky Tesco darovali zákazníci téměř 43 000 porcí jídla

ilustrační foto tesco.cz

Během Letní potravinové sbírky Tesco se vybralo 18 tun potravin a drogistického zboží. Zákazníci měli možnost darovat potraviny a drogerii ve 147 obchodech Tesco po celé České republice až do 29. srpna. Následně mohli až do 3. září darovat online prostřednictvím služby Tesco Online nákupy.

Letní Potravinová sbírka Tesco opět ukázala velkou vlnu solidarity mezi lidmi. Celkově se vybralo za čtyřtýdenní sbírku 18 tun potravin a drogistického zboží, ze kterých bude možné připravit téměř 43 000 porcí jídla. Darované potraviny a drogerie jsou nyní přímo distribuovány prostřednictvím regionálních potravinových bank do více než 800 odběratelských neziskových organizací, které pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým nebo tělesným postižením.

Tesco pořádá potravinovou sbírku. Po celý srpen!

ilustrační foto plakát

Od pondělí 2. srpna do neděle 29. srpna můžete na prostějovské Tesco prodejně přispět do potravinové sbírky.

Nejlépe tak můžete učinit trvanlivou potravinou, třeba rýží, těstovinami, konzervami, cukrem, olejem, moukou. Vítána je i drogerie a dětská výživa.

„Nákup můžete odevzdat na sběrných místech za pokladnami. My se postaráme, aby se dostal do rukou potřebných,“ vzkazuje Potravinová banka Olomouc. (ber)

Pomozme prostějovským skautům. V projektu společnosti Tesco

Foto Tesco.cz

Společnost Tesco zahájila zákaznické hlasování v rámci 9. kola grantového programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Komunitní projekty zaměřené na podporu a vzdělávání dětí, zdravotně znevýhodněné, rodiny nebo sociálně slabší obyvatele si mezi sebe opět rozdělí částku 5 040 000 Kč. Soutěží i projekt z Prostějovska.

V každé prodejně se utkají o přízeň zákazníků vždy tři veřejně prospěšné projekty z daného regionu. Zákazníci pak svými hlasy rozhodnou, který projekt vyhraje 30 000 Kč. Projekty na druhém a třetím místě ale také nepřijdou zkrátka. Odměna pro druhé místo je 16 000 Kč, na třetím místě pak organizace obdrží 10 000 Kč.

OKAY má novou prodejnu. V Tesco

Foto čtenář

Řetězec OKAY má v Prostějově novou prodejnu elektra. Najdete ji v prostorách OD Tesco.

Zatím v ní ale nenakoupíte. Všechny prodejny OKAY jsou v provozu pouze jako výdejny.  (red)