TESCO

Prostějov začal řešit problém zvaný kratom

Foto ber

Také v našem městě se objevily automaty na kratom. Vedení Prostějova zaznamenalo podněty rodičů, aby se zasadilo o odstranění automatů, které kratom prodávají. Ve školských zařízeních se nenachází žádný takový automat, nicméně jsou k dispozici v soukromých objektech, kde nařídit odstranění magistrát nemůže. I ta hledá řešení.

„Osobně jsem apeloval na nejvyšší manažerku významného obchodního centra se žádostí o ukončení nájemního vztahu s provozovatelem automatu. Měl jsem jednání s nájemci dalších dvou prodejen, budu kontaktovat další tři majitele či manažery prodejen a center, kde se automaty nacházejí. Provozovatel hypermarketu Tesco už na můj apel reagoval a vyzval provozovatele jednoho z obchodů, aby prodej Kratomu ve svých prostorách ukončil. Rád bych společnosti poděkoval," uvedl náměstek pro oblast školství Miloš Sklenka.

Zákazníci svými hlasy rozhodli. Tesco dá peníze Domovu pro seniory Soběsuky

Foto TESCO ČR

Zákazníci Tesco hlasováním pomocí žetonů na prodejnách rozhodli o vítězích 12. kola grantového programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Celkově bude rozděleno 3 150 000 korun mezi 70 vítězných projektů, které jsou dle názoru zákazníků nejprospěšnější pro místní komunity. Výherce v každém regionu obdrží 45 000 korun. V našem regionu tu je Domov pro seniory v Soběsukách, které použije na nákup rehabilitačního šlapacího přístroje ro klienty.

Senioři v Domova pro seniory Soběsuky mají ve svém věku různé zdravotní obtíže. Cvičení na rehabilitačním přístroji zvaném MOTOMED jim může pomoci procvičit si ruce, nohy a celé tělo zároveň. Pravidelné cvičení pomůže odstranit ztuhlost kloubů a zmírní křeče. Šlapat na tomto přístroji je možné přímo vsedě na židli nebo na vozíčku a na displeji přitom sledovat ujetou vzdálenost a čas. Bez ohledu na svůj věk a zdravotní omezení si senioři mohou pomyslně naplánovat nějaké místo, kam chtějí dojet a v jakém čase.

Počet lidí v nouzi závislých na potravinových bankách narůstá. O pomoc se často stydí říct

ilustrační foto tesco.cz

Počet lidí v nouzi závislých na pomoci potravinových bank narůstá. Loni počet těch, kteří pomoc využili, vzrostl o třetinu. Na druhé straně ale Češi ročně vyplýtvají tisíce tun jídla, často vyhazují jídlo na hranici data spotřeby nebo ovoce a zeleninu, které jen „nevypadají hezky“.  Proti plýtvání bojují i obchodní řetězce, které potravinovým bankám nabízejí potravinové přebytky. Tesco takto v loňském roce zachránilo 1 443 tun potravin, což odpovídá 3,4 milionu porcí jídla, svou pomoc dále zesiluje a rozšiřuje.

V České republice roste počet lidí závislých na pomoci potravinových bank. Na druhé straně ale lidé i firmy vyhazují přebytečné potraviny a ročně tak vyplývají tisíce tun jídla, které by mohlo pomoci potřebným. Potravinové banky úzce spolupracují s obchodními řetězci, zhruba 85 % potravin v bankách tvoří přebytky potravin. „Největší zájem je o jogurty a další mléčné výrobky, dětské přesnídávky, maso, uzeniny, ale také konzervy a trvanlivé potraviny obecně,“ vysvětluje Jana Vlčková z Klokánku Olomouc.

Tesco varuje před podvodnými emaily

Foto TESCO

Zákazníci upozornili společnost Tesco na další podvodné výzvy šířící se do jejich emailových adres zneužívající název a logo společnosti Tesco. Společnost Tesco se od takových výzev a jakýchkoli obdobných emailů distancuje.

Společnost Tesco prohlašuje, že nerozesílá žádné speciální odměny zákazníkům skrze email. Zároveň žádá své zákazníky, aby na podvodné zprávy nereagovali. V případě pochybností o jakékoliv výhře mohou zákazníci vždy kontaktovat zákaznickou linku a předem si ověřit, zda se jedná o oficiální soutěž organizovanou společností Tesco. Tato podvodná aktivita poškozuje dobré jméno společnosti Tesco. Podniká proto všechny dostupné kroky, aby ochránila své zákazníky i své podnikání. (Zdroj Tesco ČR)

Tesco spouští hlasování v novém ročníku programu na pomoc komunitám. Rozdělí přes 50 milionů korun!

ilustrační foto itesco.cz

Tesco i v současné nepříznivé ekonomické situaci pokračuje ve svém závazku podporovat místní komunity, dnešním dnem začíná hlavní fáze již 12. kola grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme. Zákazníci mohou pomocí speciálních žetonů hlasovat ve všech prodejnách Tesco a rozhodnout o vítězných projektech v celkem 70 regionech. Hlasovat můžete i pro tři projekty z Prostějovska.   

V rámci grantového programu zákazníci hlasují pro místní projekty, které jsou dle jejich názoru nejprospěšnější pro jejich komunity, a Tesco poté v závislosti na výsledcích hlasování poskytuje vítězným projektům finanční podporu. V tomto kole maloobchodník rozdělí přes tři miliony korun.

Zákazníci Tesco darovali v podzimní Sbírce potravin 95 tun potravin a drogerie

Foto sbirkapotravin.cz

Do podzimní sbírky potravin se v sobotu 12. listopadu vůbec poprvé zapojily všechny obchody sítě Tesco, včetně prodejen typu Expres, a podařilo se vysbírat 80 tun potravin a drogerie. Sbírka probíhala také přes Tesco online nákupy až do úterý 22. listopadu, kde zákazníci darovali dalších 15 tun potravin a drogerie prostřednictvím tzv. Balíčků pomoci.

Sbírka potravin patří mezi největší charitativní akce v České republice a jsou do ní po celé zemi zapojeny tisíce lidí z řad dobrovolníků, zaměstnanců prodejen a neziskových organizací. Během soboty Češi darovali ve všech řetězcích celkem 520 tun potravin a drogistického zboží, což dokládá, že i v tomto ekonomicky náročném období Češi myslí na lidi v nouzi a pomáhají.

Tesco spouští přihlašování do svého grantového programu, organizacím se nedostává financí

Foto tesco.cz

Společnost Tesco otevřela přihlašování do 12. kola oblíbeného grantového programu na podporu dobročinných projektů „Vy rozhodujete, my pomáháme“, neziskovým organizacím rozdělí přes tři miliony korun. Až do pátku 4. listopadu mohou neziskové a příspěvkové organizace z celé České republiky přihlásit své projekty zaměřené na zlepšení kvality života v lokalitě, ve které působí.

Unikátní grantový program Vy rozhodujete, my pomáháme oceňuje veřejně prospěšné projekty neziskových organizací v celé republice již od roku 2016. O konečném pořadí vítězů budou poté rozhodovat zákazníci Tesco pomocí žetonů na prodejnách, a to od poloviny ledna do poloviny února 2023. Program je největší grantovou výzvou v oblasti zapojení zákazníků ve střední Evropě.

Vy rozhodujete, my pomáháme. Tesco spouští hlasování v programu na pomoc komunitám

ilustrační foto Tesco.cz

Odstartovala hlavní fáze již 11. kola grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme. Zákazníci mohou pomocí speciálních žetonů hlasovat ve všech prodejnách Tesco a rozhodnout o vítězných projektech v celkem 70 regionech. V rámci grantového programu zákazníci hlasují pro místní projekty, které jsou dle jejich názoru nejprospěšnější pro jejich komunity, a Tesco poté v závislosti na výsledcích hlasování poskytuje vítězným projektům finanční podporu. Letošní částka pro výherce je navýšena na 45 000 Kč.

V aktuálním kole grantového programu Tesco obdrželo 391 projektových žádostí. Do zákaznického hlasování postoupilo 70 z nich na základě hodnocení odborného garanta NROS – Nadace rozvoje občanské společnosti, která prověřuje transparentnost, udržitelnost a pozitivní dopad projektů na lokální komunitu. Z našeho regionu je to Rozběháme Česko, z.ú. a Maltézská pomoc, o.p.s..

ROZBĚHÁME ČESKO – PROSTĚJOV

Potravinová sbírka Tesco na pomoc Ukrajině vynesla více než 58 tun potravin

ilustrační foto Tesco

Společnost Tesco ukončila svou materiální a potravinovou sbírku na pomoc lidem zasaženým konfliktem na Ukrajině. Do mimořádné sbírky, která probíhala ve všech Tesco prodejnách napříč Českou republikou a také na iTesco.cz, zákazníci přispěli potravinami a dalším potřebným materiálem o celkové hmotnosti přes 58 tun. Tesco toto množství zdvojnásobí. Prostřednictvím potravinových bank tak bude potřebným distribuováno více než 276 000 porcí jídla.

Pomoc směřuje ve spolupráci s potravinovými bankami těm, kteří ze země před válečným konfliktem uprchli a jsou na území Česka. Tesco mimořádnou sbírku spustilo na začátku března. Vzhledem k velkému zájmu zákazníků byla sbírka prodloužena a nakonec trvala celkem 4 týdny. Společnost děkuje všem zákazníkům, kteří se do sbírky zapojili.

Tesco rozdalo peníze. Projektům z našeho regionu

ilustrační foto

Unikátní grantový program Nadačního fondu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ podporuje již od roku 2016 veřejně prospěšné projekty neziskových a příspěvkových organizací po celé České republice. Program slouží zejména malým projektům, které se zasazují o pozitivní změnu ve svém okolí.

V našem regionu se jako první s počtem 3112 hlasů umístil projekt Kdo si hraje, nezlobí, se kterým se přihlásil Dětský domov a Školní jídelna Prostějov. Druhé místo patří projektu Domova pro seniory Soběsuky, který získal 2891 hlasů na oslavu 20. výročí založení.