TESCO

Během Letní potravinové sbírky Tesco darovali zákazníci téměř 43 000 porcí jídla

ilustrační foto tesco.cz

Během Letní potravinové sbírky Tesco se vybralo 18 tun potravin a drogistického zboží. Zákazníci měli možnost darovat potraviny a drogerii ve 147 obchodech Tesco po celé České republice až do 29. srpna. Následně mohli až do 3. září darovat online prostřednictvím služby Tesco Online nákupy.

Letní Potravinová sbírka Tesco opět ukázala velkou vlnu solidarity mezi lidmi. Celkově se vybralo za čtyřtýdenní sbírku 18 tun potravin a drogistického zboží, ze kterých bude možné připravit téměř 43 000 porcí jídla. Darované potraviny a drogerie jsou nyní přímo distribuovány prostřednictvím regionálních potravinových bank do více než 800 odběratelských neziskových organizací, které pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým nebo tělesným postižením.

Tesco pořádá potravinovou sbírku. Po celý srpen!

ilustrační foto plakát

Od pondělí 2. srpna do neděle 29. srpna můžete na prostějovské Tesco prodejně přispět do potravinové sbírky.

Nejlépe tak můžete učinit trvanlivou potravinou, třeba rýží, těstovinami, konzervami, cukrem, olejem, moukou. Vítána je i drogerie a dětská výživa.

„Nákup můžete odevzdat na sběrných místech za pokladnami. My se postaráme, aby se dostal do rukou potřebných,“ vzkazuje Potravinová banka Olomouc. (ber)

Pomozme prostějovským skautům. V projektu společnosti Tesco

Foto Tesco.cz

Společnost Tesco zahájila zákaznické hlasování v rámci 9. kola grantového programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Komunitní projekty zaměřené na podporu a vzdělávání dětí, zdravotně znevýhodněné, rodiny nebo sociálně slabší obyvatele si mezi sebe opět rozdělí částku 5 040 000 Kč. Soutěží i projekt z Prostějovska.

V každé prodejně se utkají o přízeň zákazníků vždy tři veřejně prospěšné projekty z daného regionu. Zákazníci pak svými hlasy rozhodnou, který projekt vyhraje 30 000 Kč. Projekty na druhém a třetím místě ale také nepřijdou zkrátka. Odměna pro druhé místo je 16 000 Kč, na třetím místě pak organizace obdrží 10 000 Kč.

OKAY má novou prodejnu. V Tesco

Foto čtenář

Řetězec OKAY má v Prostějově novou prodejnu elektra. Najdete ji v prostorách OD Tesco.

Zatím v ní ale nenakoupíte. Všechny prodejny OKAY jsou v provozu pouze jako výdejny.  (red)

Tesco rozšířilo sortiment dostupný on-line i v Prostějově. Nejprodávanější je papír do tiskáren, baterie a žárovky

ilustrační foto

Zájem zákazníků o on-line nákupy potravin neustále roste. S novým omezením pohybu vzrostl počet objednávek až o 20 % ve srovnání s předešlým týdnem. Tesco zároveň výrazně rozšířilo nabídku základních nepotravinových položek, jako jsou baterie, žárovky či základní papírnické potřeby. Zákazníci si je mohou pořídit současně s nákupem potravin.  

Společnost Tesco před Vánoci rozšířila dostupnost své služby Online nákupy, kterou mohou využívat zákazníci i v Děčínsku, Ústecku, na Vysočině, Přerovsku a rozšířila region závozu na Prostějovsku. Zároveň posílila i rozvozy v Brně a okolí. Služba je nyní dostupná až 6,1 milionu obyvatel Česka. Rozšíření se dočkal i sortiment nepotravinového zboží, nově v něm přibyly domácí potřeby, papírnické zboží, malé domácí elektrospotřebiče, elektro produkty pro osobní péči, baterie, žárovky a hračky pro děti.

Potravinářská inspekce nařídila Tesco stažení falšované paštiky

Foto SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila společnosti Tesco Stores ČR a.s., aby neprodleně stáhla ze svých poboček falšovanou potravinu Tesco Paštika s husími játry v balení 100 g, s označením data minimální trvanlivosti do 13. 5. 2022, vyrobeno v Polsku.

Na obalu bylo k podílu masných složek mj. uvedeno: husí játra (32 %), vepřová játra (12 %). Laboratorní rozbor ale ve výrobku potvrdil přítomnost bílkoviny kuřecích jater, které nebyly na obalu vyznačeny, a proto se jedná o potravinu označenou klamavě s ohledem na skutečné složení.

Tesco v ČR opět snížilo potravinový odpad. Během loňského roku o čtvrtinu

ilustrační foto TESCO

Tesco snížilo o více než polovinu své množství potravinového odpadu ve střední Evropě a vyzývá další potravinářské podniky, aby měřily a zveřejňovaly svá data o potravinovém odpadu.

Tesco Stores Česká republika snížilo od roku 2016/2017 množství potravinového odpadu o 66 % a za uplynulý rok darovalo 6 314 tun potravin lidem v nouzi prostřednictvím pokračujícího partnerství s potravinovými bankami nebo jako krmivo pro zvěř. Konkrétně potravinovým bankám darovalo 1 188 tun, což představuje přes 2,7 milionů porcí jídla.

Pomozme společně lidem v nouzi, vyzývá Tesco

Foto TESCO.cz

Všechny obchody Tesco – hypermarkety, supermarkety i expresy – až do konce srpna 2020 provozují speciální sběrná místa za pokladnami, do kterých mohou zákazníci darovat trvanlivé potraviny.

Tato velká komunitní akce v ČR navazuje na mimořádný potravinový dar v hodnotě 4 500 000 Kč, které Tesco poskytlo potravinovým bankám během dubna až května 2020, aby rychle pomohlo překlenout kritické období v mnohých rodinách.

Nyní chce Tesco umožnit i svým zákazníkům zapojit se do pomoci lidem v blízkém okolí. Darovat můžete rýži a těstoviny, trvanlivé potraviny, olej, mléko, omáčky, cukr, mouku, sůl, džemy, nakládané okurky, konzervy, luštěniny, kávu a dětskou výživu.

Ve městě je lunapark!

foto red

U obchodního domu Tesco v Konečné ulici se rozložily kolotoče. 

Lunapark, kde najdete řetízkový kolotoč, autodráhu a další atrakce, bude otevřen až do 1. června. Atrakce můžete ve všední dny navštívit mezi 14. a 19. hodinou, o víkendech pak od 10 hodin do 19:00 hodin. (ber)

Tesco varuje před podvodnými SMS zprávami

ilustrační foto TESCO

Pozor! Zákazníci upozornili na podvodné soutěže a slosování šířící se internetem. Společnost Tesco se od nich distancuje.

Společnost Tesco prohlašuje, že nerozesílá žádné SMS zprávy se soutěžemi, náhodnými výhrami či balíčky z losování, na které zaslané podvodné zprávy odkazují. Zároveň žádá své zákazníky, aby na podvodné zprávy nereagovali.

V případě pochybností mohou zákazníci vždy kontaktovat zákaznickou linku a předem si ověřit, zda se jedná o oficiální soutěž organizovanou společností Tesco. (red)