TESCO

Hlasujte pro projekty z Prostějovska. V Tesco projektu Vy rozhodujete, my pomáháme

ilustrační foto

Odstartovala nejdůležitější fáze jubilejního 10. kola grantového programu: Vy rozhodujete, my pomáháme. Zákazníci mohou pomocí speciálních žetonů hlasovat ve všech prodejnách Tesco a rozhodnout, který projekt v každém z 90 regionů vyhraje 30 000 Kč. V rámci grantového programu zákazníci hlasují pro místní projekty, které jsou dle jejich názoru nejprospěšnější pro jejich komunity, a Tesco poté v závislosti na výsledcích hlasování poskytuje jednotlivým projektům finanční podporu. Celkově Tesco rozdělí 5 040 000 Kč mezi 270 dobročinných projektů.

V desátém kole grantového programu Tesco obdrželo 553 projektových žádostí. Do zákaznického hlasování postoupilo 270 z nich na základě hodnocení odborného garanta programu Nadace rozvoje občanské společnosti. Profesionální partner z neziskového sektoru prověřuje způsobilost přihlášených projektů, jejich transparentnost a pozitivní dopad na místní komunity.

Skvělá reakce policistů a defibrilátor dnes u TESCO zachránili život

ilustrační foto Policie ČR

Dnes krátce po půl deváté se tříčlenná hlídka policistů z oddělení hlídkové služby nacházela v blízkosti prodejny Tesco na ulici Konečná v Prostějově, když k nim přiběhl muž, který je požádal o pomoc v souvislosti se zdravotní indispozicí prodavače ryb, který se nacházel v nedalekém stánku.

Policisté ani na chvilku nezaváhali a běželi k místu, kde našli muže v bezvědomí. Ihned zkontrolovali jeho životní funkce a když nenahmatali tep, zahájili masáž srdce. Dva z policistů mu poskytovali první pomoc a třetí běžel do obchodního střediska, kde je pro tyto případy uložen defibrilátor. S jeho pomocí se jim ještě před příjezdem přivolané záchranné služby podařilo zkolabovaného muže oživit a přivést zpátky k životu. Po příjezdu zdravotníků na místo ho předali do jejich péče. Sanitkou byl poté 53letý muž převezen do prostějovské nemocnice.

Vraťte nám mini klobásky, vzkazuje Tesco

Foto TESCO

V obchodech Tesco se prodávaly pikantní mini klobásky s chilli, ve kterých byla zjištěna přítomnost bakterie Salmonely. Prodejce je okamžitě stáhl z trhu. Pokud jste v posledních dnech kupovali Tesco Pepperoni Hot, pak zbystřete! Výrobek v žádném případě nekonzumujte a vraťte ho zpět do nejbližší prodejny Tesco, kde vám za něj vrátí peníze.

Při preventivních kontrolách bylo zjištěno, že výrobek Tesco Pepperoni Hot může být kontaminován Salmonelou. Konkrétně se jedná o Tesco Pepperoni Hot 100 g, EAN 5051007129534, šarže 21286058 s datem spotřeby 25. 1. 2022. Vzhledem k tomu, že uvedený výrobek se prodával v prodejnách společnosti Tesco, je možné výrobky vrátit na oddělení informací. Na základě řádně uplatněné reklamace Vám bude ihned vrácena kupní cena tohoto výrobku. (red)

Během Letní potravinové sbírky Tesco darovali zákazníci téměř 43 000 porcí jídla

ilustrační foto tesco.cz

Během Letní potravinové sbírky Tesco se vybralo 18 tun potravin a drogistického zboží. Zákazníci měli možnost darovat potraviny a drogerii ve 147 obchodech Tesco po celé České republice až do 29. srpna. Následně mohli až do 3. září darovat online prostřednictvím služby Tesco Online nákupy.

Letní Potravinová sbírka Tesco opět ukázala velkou vlnu solidarity mezi lidmi. Celkově se vybralo za čtyřtýdenní sbírku 18 tun potravin a drogistického zboží, ze kterých bude možné připravit téměř 43 000 porcí jídla. Darované potraviny a drogerie jsou nyní přímo distribuovány prostřednictvím regionálních potravinových bank do více než 800 odběratelských neziskových organizací, které pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým nebo tělesným postižením.

Tesco pořádá potravinovou sbírku. Po celý srpen!

ilustrační foto plakát

Od pondělí 2. srpna do neděle 29. srpna můžete na prostějovské Tesco prodejně přispět do potravinové sbírky.

Nejlépe tak můžete učinit trvanlivou potravinou, třeba rýží, těstovinami, konzervami, cukrem, olejem, moukou. Vítána je i drogerie a dětská výživa.

„Nákup můžete odevzdat na sběrných místech za pokladnami. My se postaráme, aby se dostal do rukou potřebných,“ vzkazuje Potravinová banka Olomouc. (ber)

Pomozme prostějovským skautům. V projektu společnosti Tesco

Foto Tesco.cz

Společnost Tesco zahájila zákaznické hlasování v rámci 9. kola grantového programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Komunitní projekty zaměřené na podporu a vzdělávání dětí, zdravotně znevýhodněné, rodiny nebo sociálně slabší obyvatele si mezi sebe opět rozdělí částku 5 040 000 Kč. Soutěží i projekt z Prostějovska.

V každé prodejně se utkají o přízeň zákazníků vždy tři veřejně prospěšné projekty z daného regionu. Zákazníci pak svými hlasy rozhodnou, který projekt vyhraje 30 000 Kč. Projekty na druhém a třetím místě ale také nepřijdou zkrátka. Odměna pro druhé místo je 16 000 Kč, na třetím místě pak organizace obdrží 10 000 Kč.

OKAY má novou prodejnu. V Tesco

Foto čtenář

Řetězec OKAY má v Prostějově novou prodejnu elektra. Najdete ji v prostorách OD Tesco.

Zatím v ní ale nenakoupíte. Všechny prodejny OKAY jsou v provozu pouze jako výdejny.  (red)

Tesco rozšířilo sortiment dostupný on-line i v Prostějově. Nejprodávanější je papír do tiskáren, baterie a žárovky

ilustrační foto

Zájem zákazníků o on-line nákupy potravin neustále roste. S novým omezením pohybu vzrostl počet objednávek až o 20 % ve srovnání s předešlým týdnem. Tesco zároveň výrazně rozšířilo nabídku základních nepotravinových položek, jako jsou baterie, žárovky či základní papírnické potřeby. Zákazníci si je mohou pořídit současně s nákupem potravin.  

Společnost Tesco před Vánoci rozšířila dostupnost své služby Online nákupy, kterou mohou využívat zákazníci i v Děčínsku, Ústecku, na Vysočině, Přerovsku a rozšířila region závozu na Prostějovsku. Zároveň posílila i rozvozy v Brně a okolí. Služba je nyní dostupná až 6,1 milionu obyvatel Česka. Rozšíření se dočkal i sortiment nepotravinového zboží, nově v něm přibyly domácí potřeby, papírnické zboží, malé domácí elektrospotřebiče, elektro produkty pro osobní péči, baterie, žárovky a hračky pro děti.

Potravinářská inspekce nařídila Tesco stažení falšované paštiky

Foto SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila společnosti Tesco Stores ČR a.s., aby neprodleně stáhla ze svých poboček falšovanou potravinu Tesco Paštika s husími játry v balení 100 g, s označením data minimální trvanlivosti do 13. 5. 2022, vyrobeno v Polsku.

Na obalu bylo k podílu masných složek mj. uvedeno: husí játra (32 %), vepřová játra (12 %). Laboratorní rozbor ale ve výrobku potvrdil přítomnost bílkoviny kuřecích jater, které nebyly na obalu vyznačeny, a proto se jedná o potravinu označenou klamavě s ohledem na skutečné složení.

Tesco v ČR opět snížilo potravinový odpad. Během loňského roku o čtvrtinu

ilustrační foto TESCO

Tesco snížilo o více než polovinu své množství potravinového odpadu ve střední Evropě a vyzývá další potravinářské podniky, aby měřily a zveřejňovaly svá data o potravinovém odpadu.

Tesco Stores Česká republika snížilo od roku 2016/2017 množství potravinového odpadu o 66 % a za uplynulý rok darovalo 6 314 tun potravin lidem v nouzi prostřednictvím pokračujícího partnerství s potravinovými bankami nebo jako krmivo pro zvěř. Konkrétně potravinovým bankám darovalo 1 188 tun, což představuje přes 2,7 milionů porcí jídla.