sbírka

Vojenský fond solidarity vybral letos během sbírky ke Dni válečných veteránů téměř dva miliony korun

Foto plakát

Vojenský fond solidarity finančně pomáhá vojákům a jejich rodinám, které se dostaly do tíživé životní situace, zároveň podporuje nezaopatřené děti vojáků, kteří zemřeli při plnění služebních povinností. Stejně jako loni se i letos podařilo vybrat téměř dva miliony korun.

„Ze srdce děkuji všem, kteří se i v této složité době zapojili a podpořili Vojenský fond solidarity tak významnou měrou. Mám z toho obrovskou radost. Díky vám všem můžeme pomáhat. Děkuji za vaši podporu a přeji vám krásné Vánoční svátky,“ komentovala brigádní generálka Lenka Šmerdová, předsedkyně Vojenského fondu solidarity. V rámci sbírky ke Dni válečných veteránů se vybralo 1 946 618, 97 korun.

Pomozte zachránit útulky s celorepublikovou sbírkou DEN ZVÍŘAT

Foto donio.cz

Den zvířat je největší charitativní sbírka, která se koná pro útulky z celé České republiky.  Jedná se o sbírku nejen pro psí a kočičí útulky, ale i pro zařízení, která pomáhají týraným koním nebo hospodářským zvířatům. Celý výtěžek sbírky bude po skončení akce rozdělen mezi všechny útulky. V roce 2019 proběhl první ročník a vybralo se 428 689 Kč, v roce 2020 se mezi 112 útulků rozdělilo 1 177 199 Kč, vloni dostalo 126 útulků 1 708 419 Kč.

„Možná si říkáte, proč to vlastně celé děláme. Náš sen je vytvořit pro zvířata podobnou sbírku jako je „Tříkrálová“, kterou lidé podporují, věří jí a nebojí se o svůj příspěvek. Stejně tak se nemusí bát u naší organizace. Chceme i tímto bojovat proti pouličním podvodníkům s kasičkami a vytvořit tradici, která 100 % pomáhá všem zvířatům,“ říkají zakladatelé sbírky ze spolku Běhejme a pomáhejme útulkům z.s..

Světluška získala z vánoční sbírky Kauflandu částku 16 milionů korun na pomoc zrakově postiženým

Foto kaufland.cz

Neuvěřitelných 16 milionů korun činí letošní výtěžek vánoční sbírky Kauflandu pro Světlušku

 Přesně 11 858 610 korun darovali zákazníci, Kaufland navíc přidal dalších 4 141 390 korun. Celou částku získá stejně jako v loňském roce projekt Světluška, veřejná sbírka Nadačního fondu Českého rozhlasu, která pomáhá zrakově postiženým po celé České republice. „S opravdovým dojetím děkujeme našim zákazníkům a také našim zaměstnancům, kteří se do sbírky zapojili a pomohli v dnešní nelehké době rozsvítit Vánoce nevidomým. Světluška tak znovu získá úžasnou částku, kterou v průběhu příštího roku rozdělí skrze Fond Kaufland na pomoc zrakově handicapovaným po celé České republice,“ uvedla Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland.

Již tradiční vánoční sbírka se pod názvem Rozsviťte s námi Vánoce nevidomým konala od 21. listopadu do 4. prosince ve všech prodejnách Kaufland. Zákazníci do ní mohli přispět nákupem dárkových jmenovek v hodnotě 30 korun, Kaufland navíc přidal dalších 10 korun za každý prodaný arch. Díky tomu bylo v součtu vybráno 15 811 480 korun, Kaufland následně částku ještě zaokrouhlil na 16 milionů korun. Celkem se prodalo 395 287 archů jmenovek. 

Zákazníci Tesco darovali v podzimní Sbírce potravin 95 tun potravin a drogerie

Foto sbirkapotravin.cz

Do podzimní sbírky potravin se v sobotu 12. listopadu vůbec poprvé zapojily všechny obchody sítě Tesco, včetně prodejen typu Expres, a podařilo se vysbírat 80 tun potravin a drogerie. Sbírka probíhala také přes Tesco online nákupy až do úterý 22. listopadu, kde zákazníci darovali dalších 15 tun potravin a drogerie prostřednictvím tzv. Balíčků pomoci.

Sbírka potravin patří mezi největší charitativní akce v České republice a jsou do ní po celé zemi zapojeny tisíce lidí z řad dobrovolníků, zaměstnanců prodejen a neziskových organizací. Během soboty Češi darovali ve všech řetězcích celkem 520 tun potravin a drogistického zboží, což dokládá, že i v tomto ekonomicky náročném období Češi myslí na lidi v nouzi a pomáhají.

Konzervy a stelivo pro Mourek Prostějov můžete nosit do TIC

Ilustrační foto ber

Jak PvNovinky informovaly, v těchto dnech začala materiální sbírka ve prospěch Mourek Prostějov, z. s., který již několik roků zajišťuje krmení a zateplené boudičky pro bezprizorní kočky v koloniích, stejně jako kastrace a nutné veterinární ošetření.

Předmětem sbírky je stelivo a masové konzervy – pokud možno výrobky s kvalitnějším složením.

Sběrná místa jsou Alice Kučerová, Štarnov 6, Konice, Park Avenue Fashion, s. r. o., Havlíčkova 28, Prostějov a Květinářství Ptáčková, s. r. o., Tyršova 31, Kostelec na Hané. Nově přibylo i Turistické informační centrum, nám. T. G. Masaryka 12, Prostějov. Sbírka potrvá do vánočních svátků.

Bližší informace zjistíte na tel. 722 729 671, e-mail: kucerova@park-avenue.cz. (ber)

Nadační fond Zlatá muška pomáhá prostějovskému Míšovi. Přispějte na tříkolku!

Foto FB

Míša.... veselý, neuvěřitelně pozitivní smíšek, kterému "sudičky" daly do kolébky osud v podobě celoživotního hendikepu, se kterým se snaží žít a fungovat, jak to jen jde. Míša na svůj osud nezanevřel, ba naopak, i z těch strastí, které jej provází každým dnem, si umí udělat legraci. Jeho neutuchající entuziasmus nás úplně odzbrojil a věřte, že kdybyste jej poznali osobně, budete se vedle něj cítit tak, jak se člověk cítí, když jej potká něco zvláštně pozitivního, jako když vám někdo tzv. dobije baterky.

Míša žije sám v domě s pečovatelskou službou v Mostkovicích u Prostějova. Tento domov je na krásném místě, ale je poměrně daleko od míst, kde se dá koupit alespoň to nejzákladnější k jídlu a dalších potřeb. Míša má jedno velké přání, které by mu umožnilo zajet si nakoupit. Je to jeho touha, jeho velký sen, který by mu umožnil kontakt s okolím a uspokojit své základní potřeby. Existuje způsob, jak mu umožnit něco, co je pro každého z nás samozřejmostí, ale pro něj nepřekonatelný problém.

Pomozte Kristiankovi k elektrickému vozíku. Prostřednictvím sbírky na Donio.cz

Foto donio.cz

Veronika pochází z Prostějova a má devítiletého bratra Kristianka.  Je to úžasný chlapeček, který se ale neobejde bez elektrického invalidního vozíku. Protože jeho nákup nehradí zdravotní pojišťovna, Veronika založila sbírku na portálu Donio.cz.

Kristianek se narodil 13. 6. 2013 jako zdánlivě zdravé miminko. Všichni ze mě měli velkou radost, jsem benjaminkem v naší rodině. Nicméně pár dní po porodu se začaly objevovat první komplikace. Genetické onemocnění a spousta dalších přidružených nemocí. Asi v měsíci mi byla zjištěna těžká deformace lebky a celého těla, byla mi předepsaná ortéza na celé tělo a helmička na hlavu. Užil jsem si s ní nepříjemné chvíle, kdy v letních měsících hlavička celá hnisala a bolela. Ale vše jsem s maminkou zvládal, protože jsme museli.

Na Ukrajinu putuje z Prostějova další sbírka. Tentokrát do Mukačeva

foto Magistrát města Prostějova

Statutární město Prostějov zorganizovalo další sbírku humanitární pomoci pro Ukrajinu. Naši občané během několika dní opět shromáždili velké množství materiálu.

„Tato pomoc bude poskytnuta městu Mukačevu. V tomto případě je prostředníkem slovenský Prešov, s nímž nás spojují dávné partnerské vazby,“ uvedl ke sbírce, kterou včera pracovníci magistrátu nakládai na kamion, primátor František Jura. Do Mukačeva z Prostějova putují trvanlivé potraviny, kojenecké potřeby, zdravotnický materiál, drogerie, hygienický materiál a také přikrývky, polštáře, deky, spacáky a ložní prádlo.

Všem dárcům děkujeme!! (red)

Darujte peníze. Na záchranu sýčků obecných

Foto birdlife.cz

Sýček obecný (Athene noctua) patří mezi nejohroženější druhy ptáků v České republice. Je až k neuvěření, že ještě na začátku minulého století byla tato drobná sovička široce rozšířeným druhem, a dokonce nejběžnější sovou s velikostí populace čítající několik tisíc až desítek tisíc párů. Především během posledních 60 let byl ale zaznamenán výrazný populační pokles sýčka. Jen v rozmezí let 1985–2003 populace poklesla o 59 % a tento trend se nezastavil ani v následujících letech. Na počátku 21. století již sýček patřil mezi velice vzácné druhy a v současnosti se jeho celková populace na území České republiky odhaduje na méně než 100 párů! Obdobně alarmující situace je známa i z okolních středoevropských států.

Sýček obecný byl zvolen Ptákem roku 2018 a tento titul přitáhl k sýčkům, jejich ohrožení a ochraně velkou pozornost, což je nutné pro účinnou ochranu tohoto kriticky ohroženého druhu. Jejich dramatický úbytek totiž přímo souvisí se změnou lidského přístupu ke krajině. Sýčka lze vlastně považovat za ukazatele zdravé zemědělské krajiny a celkové druhové bohatosti. Proto si tento opeřenec naši pozornost rozhodně zaslouží.

Sbírka Dne proti rakovině startuje ve středu. Kupte si žlutou kytičku

ilustrační foto

Na nádory ledvin, močového měchýře a prostaty se zaměří letošní ročník českého Dne proti rakovině. Už ve středu 29. září 2021 vyjdou do ulic dobrovolníci ve žlutých tričkách a budou nabízet žluté kytičky se zelenou stužkou za 20 korun.  Sbírka, kterou pořádá Liga proti rakovině, se koná už po pětadvacáté.

Vzhledem k epidemické situaci se sbírka v ulicích v tradičním květnovém termínu nemohla uskutečnit, přesunula se na konec září. Dobrovolníky s kytičkami v ulicích potkáte ve středu 29. září., případně také ve čtvrtek 30. září a v pátek 1. října. Na pevných prodejních místech bude možné kvítky nabízet až do neděle 3. října.