Ochrnutý Honza potřebuje pomoc. Přispějte přes Donio.cz

Ochrnutý Honza potřebuje pomoc. Přispějte přes Donio.cz
Foto donio.cz

Osmadvacetiletý Honza Konevič z Čechovic utrpěl před osmi měsíci fatální zranění. Po skoku do bazénu si poranil míchu a ochrnul. Jen díky kamarádům tehdy nepřišel o život. Nyní ale bojuje o to, aby se ten jeho současný vrátil co nejvíce k normálu. K tomu ale potřebuje finanční prostředky. O pomoc se proto rozhodl požádat na platformě Donio.

Původní prognóza zněla, že bude Honza hýbat pouze hlavou. To se naštěstí nepotvrdilo, dnes díky poctivému cvičení rozpohyboval částečně ruce. Stále ale dlí v rehabilitačním ústavu, kde se učí, jak s postižením žít. Domů se nepodíval půl roku, kromě krátkých jednodenních návštěv a pár dnů na Vánoce. Je na vozíku a k tomu, aby se osamostatnil, potřebuje řadu věcí. Bohužel on ani rodina na ně nemá finanční prostředky, zdravotní pojišťovna je hradí jen z části, nebo vůbec.

„Chci se pokusit o co největší zlepšení. K tomu ale potřebuji invalidní vozík, systém na přesuny, speciální postel, úpravu auta, úpravu bytu (koupelna, bezbariérový přístup), ale i rehabilitační pobyty,“ dodává Honza.

Přispět mu můžete přes https://www.donio.cz/zivot-v-pohybu-pro-honzu-po-urazu-michy. Od více než tří set dárců zatím obdržel přes 260 tisíc korun. (ber)

Komentáře

Česko vede iniciativu na shromáždění 35 miliard na munici pro Ukrajinu.

Poslat nový komentář