Pomozte Kristiankovi k elektrickému vozíku. Prostřednictvím sbírky na Donio.cz

Pomozte Kristiankovi k elektrickému vozíku. Prostřednictvím sbírky na Donio.cz
Foto donio.cz

Veronika pochází z Prostějova a má devítiletého bratra Kristianka.  Je to úžasný chlapeček, který se ale neobejde bez elektrického invalidního vozíku. Protože jeho nákup nehradí zdravotní pojišťovna, Veronika založila sbírku na portálu Donio.cz.

Kristianek se narodil 13. 6. 2013 jako zdánlivě zdravé miminko. Všichni ze mě měli velkou radost, jsem benjaminkem v naší rodině. Nicméně pár dní po porodu se začaly objevovat první komplikace. Genetické onemocnění a spousta dalších přidružených nemocí. Asi v měsíci mi byla zjištěna těžká deformace lebky a celého těla, byla mi předepsaná ortéza na celé tělo a helmička na hlavu. Užil jsem si s ní nepříjemné chvíle, kdy v letních měsících hlavička celá hnisala a bolela. Ale vše jsem s maminkou zvládal, protože jsme museli. Dlouho jsem neuměl udržet hlavičku kvůli helmičce, ale i to jsem se zvládl naučit. Přišla další rána a vyšetření na gastroenterologii – onemocnění jícnu a s ním i dietní omezení. Nepřibýval jsem na váze a lékaři se rozhodli pro takzvaný PEG sondičku do bříška, kterou mi tam maminka posílá speciální výživu z lékárny. Do té doby jsme rehabilitovali a posilovali svaly, poté jsme ale museli některé cviky, především ty na břiše, přeskočit. Přišlo další ortopedické vyšetření. Onemocnění kosti svalů a kloubů s diagnózou, že už nikdy nebudu chodit. Nyní mi je 9 let, mám špatnou imunitu a nemohu moc mezi lidi. Maminka se snaží mě brát na výlety, když to jde.  Ale čím jsem starší, tím je to náročnější, i když jsem malý. Jinak jsem usměvavý chlapeček, který má rad výlety, ale kvůli imunitě smím především jen někam do přírody, kde není moc lidí. I přes všechna ta úskalí, co mi život připravil, se snažím být veselým a šťastným chlapečkem, umím se radovat z maličkostí a dělat mamince radost. Od malička až dosud nás navštěvují tety z rané péče a moc nám pomáhají. Staly se naší druhou rodinou. Všem, kdo by se chtěli podílet a pomoct mi k elektrickému invalidnímu vozíčku, moc děkuji.

Peníze z této sbírky budou sloužit na zakoupení elektrického invalidního vozíčku, který nehradí zdravotní pojišťovna. Nedávno jsem si jej vyzkoušel a byl jsem moc nadšený. Mám rád výlety a tohle by nám cestu za některými výlety hodně usnadnilo. Pokud by se vybrala větší částka, vše by šlo na další rehabilitační pomůcky, případně pobyt u moře v rehabilitačním centru. Moře mi moc pomáhá na otevřenou ránu v bříšku, co mám kvůli PEGU.

Kristiánkovi můžete přispět na https://www.donio.cz/pomockristiankovi. (ber)

Poslat nový komentář