Nadační fond Zlatá muška pomáhá prostějovskému Míšovi. Přispějte na tříkolku!

Nadační fond Zlatá muška pomáhá prostějovskému Míšovi. Přispějte na tříkolku!
Foto FB

Míša.... veselý, neuvěřitelně pozitivní smíšek, kterému "sudičky" daly do kolébky osud v podobě celoživotního hendikepu, se kterým se snaží žít a fungovat, jak to jen jde. Míša na svůj osud nezanevřel, ba naopak, i z těch strastí, které jej provází každým dnem, si umí udělat legraci. Jeho neutuchající entuziasmus nás úplně odzbrojil a věřte, že kdybyste jej poznali osobně, budete se vedle něj cítit tak, jak se člověk cítí, když jej potká něco zvláštně pozitivního, jako když vám někdo tzv. dobije baterky.

Míša žije sám v domě s pečovatelskou službou v Mostkovicích u Prostějova. Tento domov je na krásném místě, ale je poměrně daleko od míst, kde se dá koupit alespoň to nejzákladnější k jídlu a dalších potřeb. Míša má jedno velké přání, které by mu umožnilo zajet si nakoupit. Je to jeho touha, jeho velký sen, který by mu umožnil kontakt s okolím a uspokojit své základní potřeby. Existuje způsob, jak mu umožnit něco, co je pro každého z nás samozřejmostí, ale pro něj nepřekonatelný problém. Míša by potřeboval nějaké elektrické vozítko, které by mu umožnilo někam dojet, bez něj je úplně ztracený.

Míša chodí o dvou berlích, se kterými se obtížně pohybuje, je odkázaný na své ruce, které mu umožní se alespoň na berlích nadzvednout. Když se pohybuje, zničí své boty během pár dní, protože i přes veškerou snahu nohy nezvedne. Aby mohl udělat krok, tak je po zemi šourá.

Míša má jediné životní přání, mít vozítko, které jej přepraví. Měl starší tříkolku, ale ta se bohužel polámala tak, že nejde opravit.

Pak má ještě dvě malinká přání, mít nějaké boty do zásoby (velikost 41) a rozkládací postel, prostě něco, co se přes den složí a dá se na tom sedět a na noc rozloží ke spaní.

Pokud se rozhodnete Míšovi pomoci, číslo sbírkového účtu je: 3006030060/2010 (Fio banka), v.s. 14/2022, poznámka: Míša.

„Pokud byste měli k dispozici boty vel. 41 (které nevyužijete), anebo rozkládací gauč/sedačku/postel, napište nám prosím zprávu, propojíme vás s Míšou.  Pokud byste jej chtěli poznat osobně, třeba mu dovézt něco dobrého (miluje buchty apod.), ozvěte se nám také do zpráv. Moc děkujeme za Míšu, věřte, že si to vážně zaslouží, je to úžasný člověk,“ vzkazuje zakladatelka fondu Jiřina Kulíková.

A ještě aktualizace sbírky: ke dni 14.července přispěli dárci částkou 5.250 Kč. (red)

Poslat nový komentář