charita

Charita pomáhá již 30 let. A bude slavit s Hradišťanem!

ilustrační foto

Rada města Prostějova schválila poskytnutí dotace z rozpočtu města ve výši 30 000 Kč na akci - Již 30 let pomáháme.

„Prostějovská charita slaví v těchto dnech 30 let obnoveného provozu a její pracovníci připravili pro prostějovskou veřejnost kulturně-společenskou akci v centru města,“ upřesnila účel dotace náměstkyně primátora Alena Rašková a doplnila, že akce se koná 30. 8. 2021 od 14:00 hodin u Zlaté brány.

V rámci programu vystoupí v době od 17 do 18,30 hodin i Jura Pavlica a Hradišťan. (red)

Výtěžek z prodeje kalendáře byl opět rekordní, hlásí policisté

foto Policie ČR

I na letošní rok připravili členové zákrokového a asistenčního družstva ZONA pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje nástěnný kalendář.

Výtěžek z jeho prodeje věnovali prostřednictvím nadace Šance Olomouc o.p.s. na pomoc hematologicky, onkologicky a chronicky nemocným pacientům Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci. Částka byla opět rekordní, podařilo se vybrat 212 000 Kč. Peníze, resp. šek, předal zástupcům kliniky ředitel krajského ředitelství Tomáš Landsfeld společně s policisty. „Děkujeme všem, kteří si zakoupili kalendář a přispěli tak na dobrou věc,“ vzkázala policejní mluvčí Marie Šafářová. 

Charita převzala elektromobil

Foto MMP

Na pořízení vozidla přispělo částkou 100 tisíc korun také město Prostějov.

"Přeji vám, aby automobil co nejdéle a co možná nejspolehlivěji sloužil. Abyste se vždy bezpečně a včas dostali ke klientům, kteří vás nejen v této složité době potřebují a potřebovat budou," uvedl při předání vozidla primátor města Prostějova František Jura. (red)

Zákazníci Kauflandu nakoupili pro lidi v nouzi 53 tun potravin. Řetězec přidal 171 tun

Foto Kaufland.cz

Kaufland myslí na lidi v nouzi, a proto se v sobotu znovu zapojil do celonárodní potravinové sbírky. Zákazníci v jeho 55 prodejnách nakoupili pro opuštěné seniory, matky samoživitelky, rodiny v krizi, lidi s handicapem a bez domova celkem 53 tun jídla a drogerie.

„Vzhledem k tomu, že bylo jarní kolo sbírky zrušeno, vyslyšeli jsme výzvu potravinových bank a darovali jsme letos již 171 tun potravin. Nyní se naši zákazníci postarali o dalších 105 525 porcí jídla, za což jim patří obrovský dík,“ řekla Renata Maierl, tisková mluvčí Kauflandu.

Charita hledá dobrovolníky, dochází jí lidé

Ilustrační foto pixabay.com

Charity olomoucké Arcidiecéze poskytují více než 200 služeb téměř 46 tisícům klientů. I přes to, že na jaře byl akutní nedostatek ochranných prostředků, povedlo se ochránit klienty a zaměstnance a nákaza se jim, kromě jednotek případů, vyhnula. Nyní je situace odlišná.

Letní mezičas Charitě poskytl šanci se připravit po materiální stránce. Přes veškerou prevenci a profesionalitu ze strany zaměstnanců se nyní nedaří nákaze zabránit a zvyšuje se počet infikovaných a zaměstnanců i klientů v karanténě.

Pomozme společně lidem v nouzi, vyzývá Tesco

Foto TESCO.cz

Všechny obchody Tesco – hypermarkety, supermarkety i expresy – až do konce srpna 2020 provozují speciální sběrná místa za pokladnami, do kterých mohou zákazníci darovat trvanlivé potraviny.

Tato velká komunitní akce v ČR navazuje na mimořádný potravinový dar v hodnotě 4 500 000 Kč, které Tesco poskytlo potravinovým bankám během dubna až května 2020, aby rychle pomohlo překlenout kritické období v mnohých rodinách.

Nyní chce Tesco umožnit i svým zákazníkům zapojit se do pomoci lidem v blízkém okolí. Darovat můžete rýži a těstoviny, trvanlivé potraviny, olej, mléko, omáčky, cukr, mouku, sůl, džemy, nakládané okurky, konzervy, luštěniny, kávu a dětskou výživu.

Na transparentním účtě pro dětské popáleninové centrum prozatím 29 tisíc korun!

ilustrační foto plakát

V pátek 8. června 2018 ve 20 hodin se konal v Parku Určice Benefiční koncert německé rockové skupiny Gottfried. Tato kapela má za dvacet let existence na svém kontě přes pět stovek koncertů a osm vydaných CD. Její členové se angažují i pro sociální projekty a organizují každoročně v Německu velký Festival ve prospěch znevýhodněných dětí. Za dobu, co tak činí, už pro nemocné děti vybrali přes 100 000 eur. Druhou kapelou, která se dobročinné události účastnila, byla kapela Klementův lazaret. 

"Částka, která se prozatím vybrala, a to jak prostřednictvím transparentního účtu z řad dobrovolníků, tak prodejem vstupenek přímo na akci, se prozatím zastavila na částce 29 tisíc korun. Děkuji všem, kteří byli této události jakkoliv nápomocni a věřím, že se v příštím roce uvidíme s kapelou Gottfried opět, a to při podobné příležitosti", uvedl pro Prostějovské novinky jeden z hlavních organizátorů Lukáš Trávníček.

Kiwanis a hejtman obdarovali postižené děti

foto Prostějovské novinky

Organizace Kiwanis dnes během zábavného odpoledne na prostějovském dopravním hřišti obdarovala společně s hejtmanem Ladislavem Oklešťkem postižené děti dvojicí speciálně upravených vozíků.

Dvojice vozíků má zlepšit mobilitu postižených dětí. První z nich dostal malý Kristian, a hned na místě bylo vidět, že má z dárku, který si s maminkou přímo na dopravním hřišti vyzkoušeli, obrovskou radost. Dárci jeho rodině přidali v rámci charitativní akce také jízdní kolo, které je možné s vozíkem propojit.

Druhý vozík získala mateřská škola Mozartova, která ho bude podle slov přebírající paní učitelky využívat pro procházky žáků s hendikepem. Těch je v této školce celkem 55.

Arcidiecézní charita hledá nové pracovníky!

ilustrační foto znak

Humanitární oddělení Arcidiecézní charity Olomouc hledá pracovníka na plný úvazek - koordinátora/ku pro Ukrajinu a dobrovolníky. Nabízí zajímavou smysluplnou práci v Olomouci i v zahraničí, zázemí organizace s dlouholetou tradicí a praxí v humanitární a rozvojové pomoci či benefity - pět týdnů dovolené a penzijní připojištění.

V případě zájmu zašlete strukturovaný životopis s motivačním dopisem a dvěma referencemi z předchozího zaměstnání, brigády, stáže nebo dobrovolnické činnosti na e-mail: info@acho.charita.cz do 16. března 2018. Více na www.acho.charita.cz. (red) 

Olomoucká Charita hledá dobrovolníky. Kvůli pomoci na Haiti

ilustrační foto charita

Čtyřicetistopý kontejner vypraví koncem listopadu Arcidiecézní charita Olomouc na Haiti. Do té doby je však třeba všechny věci z materiální sbírky přetřídit, vyčistit či opravit. Charita nyní hledá pomocníky, kteří by jí pomohli potřebné věci nachystat na měsíční plavbu po moři. Na oplátku jim nabízí možnost "blíže poznat Haiti".

„V těchto dnech potřebujeme vytřídit oděvy, dále je třeba umýt a dezinfikovat nábytek a berle, vyčistit lavice a také roztřídit darované věci dle jejich užití. Pomoci od dobrovolníků bychom si opravdu cenili,“ přiblížila koordinátorka sbírky Kontejner pro Haiti Jana Vážanová s tím, že působiště pomocníků by byl areál Arcidiecézní charity Olomouc v Křížkovského ulici nebo charitní sklad na okraji Olomouce. Záleží na tom, se kterou činností by byli ochotni pomoci.