charita

Koupí vánoční hvězdy přispějete na léčbu malých onkologických pacientů

ilustrační foto pixabay.com

Vánoční hvězda má přinášet lásku a klid do rodiny a stala se symbolem nejkrásnějších svátků v roce i v naší republice. Už od roku 1998 může olomoucké sdružení Šance díky výtěžku z prodeje vánočních hvězd pomáhat na cestě za zdravím malým pacientům Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. A jinak tomu nebude i letos. Zakoupit si pryšec nádherný a přispět tak ke splnění přání dětí a jejich rodičů můžete až do 8. prosince i v Prostějově.

Charitativní sbírka Vánoční hvězda pomáhá malým pacientům Dětské kliniky FN Olomouc a jejich rodinám již více než pětadvacet let. "Nápad prodeje vánoční hvězdy zrealizovala v roce 1998 Eva Dvořáková – maminka od pacienta, který se tehdy léčil na Dětské klinice. Myšlenku pomáhat prostřednictvím prodeje živé květiny našla v Itálii a přizpůsobila ji tuzemským podmínkám. Vánoční květinu nyní prodávají vyléčené děti a jejich rodiny, zdravotní personál, členové a přátelé Šance Olomouc, ale hlavně dobrovolníci," říká ředitelka pořádající Šance Olomouc Herta Mihálová.

Přispějte do vánoční sbírky pro Světlušku. V Kauflandu

Foto kaufland.cz

Podobně jako v předchozích letech probíhá i letos od 20. listopadu do 3. prosince na všech prodejnách společnosti Kaufland tradiční vánoční sbírka pro Světlušku. Zákazníci mohou přispět nákupem vánočních jmenovek na dárky. Jeden arch s osmi jmenovkami se prodává za symbolických 30 Kč a společnost Kaufland k této částce opět přidává 10 Kč za každý prodaný arch. Celý výtěžek sbírky i letos podpoří Světlušku, veřejnou sbírku Nadačního fondu Českého rozhlasu, která pomáhá zrakově handicapovaným po celé České republice.

„Tradiční vánoční sbírka je pro nás srdcovým projektem, který nám již čtyři roky umožňuje prostřednictvím veřejné sbírky Světluška a Fondu Kaufland podpořit celou řadu jednotlivců i organizací. Velice si vážíme rostoucího zájmu i solidarity našich zákazníků i našich zaměstnanců, kteří nám každý rok svou štědrostí pomáhají rozsvítit Vánoce nevidomým. Pevně věřím, že se nám to podaří i letos, i díky tomu, že máme nový design našich dárkových jmenovek,“ říká tisková mluvčí společnosti Renata Maierl. Nový design jmenovek navrhlo známé ilustrátorské studio Tomski&Polanski.

Navštivte dobrostánek Domova seniorů na vánočních trzích

Foto plakát

V úterý 28. listopadu od 10 hodin bude Domov seniorů Prostějov p. o. prodávat rukodělné výrobky svých klientů na vánočních trzích. Výtěžek z prodeje následně použije pro potřeby svých klientů.

Stánek určený charitativnímu prodeji je umístěn vedle sochy sv. Jana Nepomuckého naproti mobilního kluziště.

„Rada města Prostějova schválila, že jeden stánek na prostějovském jarmarku budou moci bezplatně využívat neziskové organizace nebo sportovní oddíly, které použijí výtěžek prodeje na podporu své hlavní činnosti, nebo jej věnují na charitativní účely,“ vysvětlila náměstkyně pro sociální oblast Marcela Župková. (red)

Josefovi s roztroušenou sklerózou se krátí čas. Přispějme mu na auto

Foto znesnaze21.cz

Josef Mauler z Čelechovic na Hané byl ještě před dvěma lety úplně normální mladý muž. Pracoval jako technik budov, sportoval, věnoval se rodině, koníčkům…. V lednu roku 2022 začaly jeho velké zdravotní problémy Dnes má Pepa ochrnutou převážně celou levou polovinu těla a jeho diagnóza je nejtěžší primárně-progresivní roztroušená skleróza. K zachování alespoň částečné samostatnosti potřebuje koupit auto s automatickou převodovkou. Protože i ojetina je cenově nad možnosti jeho i rodiny, požádal o pomoc na platformě znesnaze21.cz. Z potřebných 200 tisíc je vybrána 115 tisíc a čas se krátí. Do konce sbírky zbývá 13 dnů.

O příběhu Josefa PvNovinky psaly zde - https://pvnovinky.cz/…uto. Jelikož má ochrnutou převážně celou levou polovinu těla, dělá mu obrovský problém řídit manuál. Peníze by využil na nákup auta v automatu, který by mu velmi pomohl. Nejsem náročný, pokud by se vybralo méně peněz, koupil bych levnější auto, jen aby chvilku vydrželo.

Národní potravinová sbírka podpoří Azylové centrum Prostějov

ilustrační foto

Na dnešek, na sobotu 11. listopadu 2023, připadá celorepublikově podzimní kolo potravinové sbírky. Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie. V Prostějově přispějete Azylovému centru.

Je organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti, se sociálními partnery Charita Česká republika, Armáda spásy, NADĚJE, Člověk v tísni, Diakonie českobratrské církve evangelické a Slezská diakonie a obchodními řetězci Albert, Billa, COOP, dm drogerie markt, Globus, IKEA, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny Market, ROSSMANN, Tesco, Teta drogerie, Rohlik.cz a Košík.cz.

Zapojte se do podzimního kola Sbírky potravin. Už v sobotu

Ilustrační foto ČFPB

Podzimní kolo Sbírky potravin, které připadá na sobotu 11. listopadu 2023, pořádá Česká federace potravinových bank. Zákazníci mnoha společností budou moci v sobotu od 8 do 18. hodin darovat nejen potraviny, ale i drogistické zboží.

Tento den může pomoci opravdu každý, a to tím nejjednodušším způsobem. Stačí pouze k běžnému nákupu přikoupit trvanlivou potravinu či drogerii a následně vše za pokladnami darovat dobrovolníkům z řad České federace potravinových bank nebo zaměstnanců. Ti budou mít na sobě po celou dobu sbírky zelenou zástěru s logem.

Město přispěje na bohuslavický Dům pokojného stáří

Foto Charita Konice

Částkou ve výši 50.000 korun přispěje město Prostějov na opravu kotelny v Domě pokojného stáří, který v Bohuslavicích provozuje konická Charita. Rozhodli o tom na svém jednání prostějovští radní.

„V tomto zařízení žijí v současné době dva občané z Prostějova. Mimo jiné i proto jsme se rozhodli na rekonstrukci kotelny přispět. Další finance poskytne Olomoucký kraj a výtěžek z Tříkrálové sbírky,“ vysvětlila náměstkyně primátora pro oblast sociálních věcí Marcel Župková. (red)

Otinoves vyhlásila dvě sbírky. Pro postižené tragickým výbuchem

Foto plakát

21. září otřásla Otinovsí detonace, která navždy změnila osudy řady lidí. Jedna rodina přišla nejen o střechu nad hlavou, ale hlavně o manžela a starostlivého otce, další se potýkají s následky ničivého výbuchu v podobě poničených domovů. Pomoci jim můžete formou příspěvku na transparentní účty.

Jednu sbírku založila obec Otinoves a týká se finanční pomoci lidem, jejichž domy byly výbuchem poškozeny. Přispět můžete na transparentní účet 131-1359500217/0100, na kterém bylo v pátek ráno 133 801 korun.

Koupí bílé pastelky podpoříte nevidomé

Ilustrační foto bilapastelka.cz

Ve dnech 9. až 11. října probíhá 24. ročník celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka. Sbírka podpoří služby, díky nimž mohou nevidomí a těžce zrakově postižení vést co nejvíce plnohodnotný život.

Od pondělí 9. října do středy 11. října můžete v ulicích Prostějova potkat dobrovolníky v bílých tričkách, kteří vás za drobný příspěvek odmění bílou pastelkou – symbolem světa lidí se zrakovým postižením. Přispět lze v hotovosti přímo do sbírkových kasiček, ale také bezhotovostně prostřednictvím QR kódu umístěného na jejich etiketách, anebo na plakátech ke sbírce ve městě. Symbolická bílá pastelka připomíná bílou hůl, která není jen znakem slepoty, ale je hlavně symbolem aktivního a důstojného života nevidomých.

V kampani Kauflandu Puky pomáhají můžete podpořit prostějovské malé hokejisty

Foto kaufland.cz

Český hokej v regionech dostane letos na podzim podporu navíc. Kampaň Puky pomáhají, kterou připravila společnost Kaufland ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje a automobilkou Škoda Auto, rozdělí mezi více než 80 lokálních klubů po celé ČR ceny za 10 milionů korun. Kromě peněz na mzdy trenérů mládeže či vybavení pro malé hokejisty ale kluby získají ještě jeden cenný bonus – pozornost zákazníků prodejen Kaufland, kteří budou o podpoře pro kluby hlasovat. O možnosti hrát hokej v blízkosti svého bydliště nebo na něj dát svoje děti, se tak dozví i lidé z řad nehokejové veřejnosti.

Start nové sezony letos klubům po celé České republice zpestří nová soutěž, ve které se utkají o ceny za 10 milionů korun. Na rozdíl od běžných sportovních soubojů se ale tato klání odehrávají především v prodejnách řetězce Kaufland. Právě tam zákazníci v rámci kampaně Puky pomáhají rozhodují o tom, které ze 155 zúčastněných klubů získají roční příspěvek 120 000 korun na mzdu trenéra mládeže, kam poputuje nové vybavení, dresy a výživa pro mládežnickou kategorii a kdo si vybojuje účast na třech republikových turnajích pro nejmenší.