charita

Jarní část celorepublikové sbírky potravin už v dnes. Zapojit se můžete i vy!

Ilustrační foto ber

Jedna z největších republikových dobročinných akcí se blíží. Sbírka potravin, jejíž jarní termín připadá na sobotu 23. dubna, se koná i v Olomouckém kraji. Lidé mohou dnes nakoupit potraviny a drogerii pro potřebné během celého dne od 8 do 18 hodin.

Sbírka potravin se koná dvakrát do roka a jejími hlavními organizátory jsou potravinové banky. Ty pomáhají charitativním a neziskovým organizacím ve svém okolí. Mezi konečné příjemce potravinové pomoci patří opuštění senioři, matky samoživitelky, lidé bez domova, handicapování a spousta dalších lidí, kteří se ocitli v nouzi. "Potraviny získané v rámci sbírky pomáhají přímo v regionu, ve kterém byly darovány," vysvětlila koordinátorka Sbírky potravin Martina Koutná. V Prostějově se zapojí sedmnáct supermarketů a dva řetězce s drogistickým zbožím.

Střední škola pomáhá Ukrajině

Foto SOŠPO

Solidaritu s válkou zkoušenou Ukrajinou projevili také pedagogové a studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu. Zorganizovali materiální sbírku, kterou v pondělí předali Statutárnímu městu Prostějovu.

„Velké poděkování patří studentům, rodičům, prarodičům, učitelům a všem ostatním, kteří přispěli na dobrou věc. Mile jsem byl překvapen, kolik se toho sešlo – deky, spacáky, hygienické potřeby, zdravotní materiál, trvanlivé potraviny.... Dobrá věc se podařila,“ sdělil Marek Moudrý, ředitel Střední odborné školy podnikání a obchodu.  (Zdroj SOŠPO)

Tři králové vykoledovali na Prostějovsku téměř dva miliony

ilustrační foto Charita ČR

Tříkrálová sbírka, největší dobročinná sbírková akce na území České republiky, byla letos opět velmi úspěšná.  Na Prostějovsku charitní koledníci vybrali více než milion a osm set tisíc korun.

Výtěžek Tříkrálové sbírky činil pro Charitu Prostějov celkově 1 220 570 korun, Charitě Konice se vybralo 634 894 korun. Celková částka za Prostějovsko tak činí 1 855 464 korun. (ber)

Do Tříkrálové sbírky můžeme přispět u radnice

ilustrační foto MMP

Před hlavním vchodem do budovy prostějovské radnice na náměstí T. G. Masaryka je umístěna kasička letošní Tříkrálové sbírky.

Na kasičku dohlíží ostraha budovy. Přispívat do Tříkrálové sbírky můžete do 16. ledna 2022. (red)

Do Tříkrálové sbírky můžete přispět u radnice

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Před hlavním vchodem do budovy prostějovské radnice na náměstí T. G. Masaryka je umístěna kasička letošní Tříkrálové sbírky.

Na kasičku dohlíží ostraha budovy. Přispívat do Tříkrálové sbírky můžete do 16. ledna 2022. (red)

Podzimní Sbírka potravin startuje 20. listopadu! Přispět můžete i online

Foto pbolomouc.cz

Sbírka potravin se koná dvakrát do roka a jejími hlavními organizátory jsou potravinové banky. Ty pomáhají charitativním a neziskovým organizacím ve svém okolí. Mezi konečné příjemce potravinové pomoci patří opuštění senioři, matky samoživitelky, lidé bez domova, handicapování a spousta dalších lidí, kteří se ocitli v nouzi. V Olomouckém kraji se zapojí 58 supermarketů a 15 prodejen řetězce s drogistickým zbožím DM.

„Potraviny získané v rámci sbírky pomáhají přímo v regionu, ve kterém byly darovány,“ vysvětlila koordinátorka Sbírky potravin Martina Koutná.

Darovat by měli lidé pouze trvanlivé potraviny ale také tolik užitečnou drogerii. Nejsou vhodné mléčné výrobky, uzeniny a jiné čerstvé potraviny, jelikož třídění trvá i několik týdnů a za tu dobu hrozí jejich zkažení. Dalším důvodem je, že organizace také rozdávají potraviny lidem dle jejich aktuální potřeby i po několik měsíců.

Hejtmanství podpořilo péči o nemocné děti

Foto olkraj.cz

Šek na 28 tisíc korun předal zástupcům nadace Šance hejtman Josef Suchánek. Šlo o peníze z on-line koncertu Moravské filharmonie Olomouc, který se konal u příležitosti zářijových oslav Dnů Olomouckého kraje. Finanční prostředky poputují na dovybavení oddělení dětské hematoonkologie Fakultní nemocnice Olomouc.

„Vždy jsem velmi rád, když můžeme podpořit užitečnou věc. Šek předáváme organizaci, která odvádí potřebnou a skvělou práci a pomáhá dětem i jejich rodinám v boji s nemocí,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Peníze z on-line koncertu budou mít cílené využití. „Použijeme je na dokončení vybavení hematoonkologického oddělení dětské kliniky, které v letošním roce prošlo velkou rekonstrukcí. Chybí nám ještě několik nadstandardních věcí, jako například křesla pro maminky, které sedí u lůžka, a jedno větší sezení potřebujeme i do čekárny,“ doplnila Herta Mihálová, ředitelka Šance Olomouc.

V Lidlu odstartoval 11. ročník sbírky Srdce dětem

ilustrační foto lidl.cz

Už toto pondělí začala ve všech prodejnách Lidl celorepubliková sbírka Srdce dětem. Jedna z největších veřejných sbírek je zaměřena na pomoc těžce nemocným dětem a jejich rodinám. Zákazníci mohou svoji podporu vyjádřit až do 14.listopadu zakoupením samolepky ve tvaru srdíčka za 30 Kč nebo libovolnou částkou. Za deset let fungování sbírka vynesla již více než 200 milionů a pomohla téměř šesti tisícům nemocných dětí a jejich rodinám.

Celorepublikovou sbírku pořádá společnost Lidl Česká republika ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Život dětem již po jedenácté. Soustavně přitom roste její známost a důvěryhodnost. To potvrzuje i fakt, že se Srdce dětem v rámci loňského Giving Tuesday stala nejúspěšnější českou veřejnou sbírkou.

Charita pomáhá již 30 let. A bude slavit s Hradišťanem!

ilustrační foto

Rada města Prostějova schválila poskytnutí dotace z rozpočtu města ve výši 30 000 Kč na akci - Již 30 let pomáháme.

„Prostějovská charita slaví v těchto dnech 30 let obnoveného provozu a její pracovníci připravili pro prostějovskou veřejnost kulturně-společenskou akci v centru města,“ upřesnila účel dotace náměstkyně primátora Alena Rašková a doplnila, že akce se koná 30. 8. 2021 od 14:00 hodin u Zlaté brány.

V rámci programu vystoupí v době od 17 do 18,30 hodin i Jura Pavlica a Hradišťan. (red)

Výtěžek z prodeje kalendáře byl opět rekordní, hlásí policisté

foto Policie ČR

I na letošní rok připravili členové zákrokového a asistenčního družstva ZONA pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje nástěnný kalendář.

Výtěžek z jeho prodeje věnovali prostřednictvím nadace Šance Olomouc o.p.s. na pomoc hematologicky, onkologicky a chronicky nemocným pacientům Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci. Částka byla opět rekordní, podařilo se vybrat 212 000 Kč. Peníze, resp. šek, předal zástupcům kliniky ředitel krajského ředitelství Tomáš Landsfeld společně s policisty. „Děkujeme všem, kteří si zakoupili kalendář a přispěli tak na dobrou věc,“ vzkázala policejní mluvčí Marie Šafářová.