kočky

Konzervy a stelivo pro Mourek Prostějov můžete nosit do TIC

Ilustrační foto ber

Jak PvNovinky informovaly, v těchto dnech začala materiální sbírka ve prospěch Mourek Prostějov, z. s., který již několik roků zajišťuje krmení a zateplené boudičky pro bezprizorní kočky v koloniích, stejně jako kastrace a nutné veterinární ošetření.

Předmětem sbírky je stelivo a masové konzervy – pokud možno výrobky s kvalitnějším složením.

Sběrná místa jsou Alice Kučerová, Štarnov 6, Konice, Park Avenue Fashion, s. r. o., Havlíčkova 28, Prostějov a Květinářství Ptáčková, s. r. o., Tyršova 31, Kostelec na Hané. Nově přibylo i Turistické informační centrum, nám. T. G. Masaryka 12, Prostějov. Sbírka potrvá do vánočních svátků.

Bližší informace zjistíte na tel. 722 729 671, e-mail: kucerova@park-avenue.cz. (ber)

O sterilizaci koček a kastraci kocourů je veliký zájem

Foto ber

Na začátku letošního roku byla Radou města Prostějova schválena nová pravidla pro poskytování finančních darů občanům na sterilizaci koček a kastraci kocourů. Pravidly se změnila výše poskytovaných darů.

„Na sterilizaci kočky mohou občané získat až jeden tisíc korun, na kastraci kocoura maximálně šest stovek. Původní výše poskytovaného daru činila tři sta korun bez rozdílu pohlaví kastrovaného zvířete a za každou další kočku, v daném kalendářním roce, to bylo pouze sto padesát korun,“ vyjmenovala náměstkyně primátora pro životní prostředí Milada Sokolová. Jak doplnila, s vyšší částkou poskytovaného finančního daru došlo i k většímu zájmu občanů o příspěvek. „Nyní může žadatel přijít pro příspěvek i vícekrát, uvedená částka se mu nebude snižovat.

Město přistupuje k výraznému zvýšení příspěvků na kastraci kocourů a sterilizaci koček

ilustrační foto

Toulavé kočky nemají lehký život, a to se často odráží na jejich zdravotním stavu. Pomineme-li, že tím trpí zvíře samotné, může být nebezpečné i pro své okolí – jak další zvířata, tak lidi, neboť se snadno může stát přenašečem různých onemocnění. Je proto jistě ve veřejném zájmu, aby toulavých koček bylo ve městě co nejméně. Opatření, jak toho docílit, existuje vícero. Základem je ale prevence, protože problémy toulavé kočky začínají nechtěným kotětem v domácnosti. Nejefektivnějším preventivním nástrojem, který může město použít, je kastrační program. Ten teď projde výraznou změnou!

A jaká jsou tedy nová pravidla?

· Žadatel musí mít trvalé bydliště na území města Prostějova.

· Žádost se uplatňuje na Odboru životního prostředí Magistrátu města Prostějova.

· Součástí žádosti musí být originál dokladu veterinárního lékaře o úhradě platby za provedený veterinární úkon sterilizace kočky nebo kastrace kocoura, doklad nesmí být starší více než 7 měsíců.

· Výše poskytovaného finančního daru je maximálně 1 000,- Kč na sterilizaci kočky.

· Výše poskytovaného finančního daru je maximálně 600,- Kč na kastraci kocoura.

Mourek hledá „dočaskáře“. Pomozte kočkonautům

Foto FB Mourek

Spolek Mourek Prostějov z.s.  uvažoval koncem roku 2021 u ukončení činnosti. Nakonec se ale jeho členové rozhodli v práci pro toulavé, opuštěné, nemocné a nechtěné kočky pokračovat. Potřebují ale nutně pomoc.

„V současnosti hledáme ochotné lidi, kteří by mohli poskytnout dočasné ubytování potřebným nalezencům různého stáří do doby, než se jim najde nový domov,“ říká za spolek Jana Seifriedová.

Milovníci psů a koček zbystřete! Hafmňau shop je tu pro vás!

Foto JS

V Prostějově byl se začátkem října spuštěn e-shop pro všechny milovníky psů a koček.

"V našem obchodě najdete krásné výrobky s touto tématikou. A samozřejmě tu máme i zboží pro čtyřnohé mazlíčky. Snažíme se podporovat hlavně české výrobce, takže je to i přehlídka, co poctivé české ruce dokáží," říká zakladatelka e-shopu Jana Seifriedová.

"A v čem jsme jiní? S každým nákupem podpoříte zvířecí útulky a ke každému nákupu posíláme dárek jako poděkování," dodává.

Tip na neděli. Odpoledne s Mourkem

Ilustrační foto ber

V neděli 16. srpna od 15 hodin bude hospůdka U Růžičků v Kostelní ulici v Prostějově patřit všem milovníkům koček.  Na setkání je zve spolek Mourek.

Máte rádi kočky? Pak v neděli přijďte podpořit svou účastí a drobným příspěvkem neziskovou organizaci Mourek Prostějov z. s., která mapuje v Prostějově opuštěné či toulavé kočky. V hospůdce bude pro vás připravena hudba, fotokoutek, tvoření a hry pro děti i dobroty. Vstupné je dobrovolné. (red)

Kočičí přání - mise Vánoce 2017. Pomůžeme?

ilustrační foto

Od 15. prosince do Tří králů můžeme pomoci kočkám v útulcích a přitom zůstat sedět v teple svých domovů a kanceláří. V tomto období se totiž opět koná již tradiční internetová sbírka na podporu koček v péči útulků a spolků z celé České republiky. Útulkové micky si i letos přejí krmení, pelíšky, léky, nebo třeba rovnou nové domovy.

První kolo akce, Vánoce 2010, přineslo do útulků 96 000 korun. Tenkrát nám to přišlo jako strašně moc peněz. Jenže to jsme ještě netušili, jakou oblibu si naše akce získá. Vloni na Vánoce do 44 útulků putovaly 2 260 000,-. Letos máme účastníků okolo padesátky, takže ještě více hladových krků a přání.

Každé kočce je možné koupit jeden dárek a zároveň virtuálně plnit její misku - tedy přispět na krmení a stelivo, případně některým zaplatit zdravotní testy. Také můžete podpořit jeden velký projekt od každého útulku.

OBRAZEM: Kočičí krasavci a krasavice se předvedli Olomouci

Foto ber

Dvě jednodenní mezinárodní výstavy koček se uskutečnily o víkendu v prostorách Flory Olomouc. Zúčastnily se jí stovky vystavovatelů z České a Slovenské republiky, Polska i Maďarska. K vidění bylo i zcela nové plemeno koček. 

Návštěvníci mohli obdivovat například perské, exotické, britské, ruské, bengálské, habešské, kartouzské kočky a bezsrsté plemeno sphynx. Velkou pozornost vzbudili polští vystavovatelé, kteří do Olomouce přivezli zástupce nového plemene koček, Selkirk Rex. Tyto kočky se vyznačují srstí, která je velmi měkká a má vlnitý vzhled. (ber)

 

Milujete nahaté kočky? Pomůžete prostějovské Scarlett k vítězství?

ilustrační foto

V dnešních dnech, přesně od 12.11.2015, probíhá na FB profilu Sphynx Mania soutěž, kde po dobu 2 týdnů je možné hlasovat a vybírat 12 nejkrásnějších sphynxíků. Ti, kteří obdrží nejvíce like, postupují do finálového kola.
26.11.2015 bude vystaveno v této skupině finálové album, kde porota během týdne vybere Miss, 1. a 2. Vicemiss a kočička, která získá nejvíce like, vyhrává Miss sympatie. Prostějov zastupuje nádherná kočička Scarlett.

"Zdravim vás, jmenuji se Scarlett. Jsem pojmenovaná po "mamince", která vypadá jako herečka Scarlett Johansson. Tím pádem již od malička jsem lamačka mužských srdcí! Každý mi podlehne!
Jsem narozená 29. ledna. Právě nyní dospívám, tak je to se mnou občas těžši :). Ráda se vyhřívám na topeni nebo vyhřívané podlaze.

Mňau TV věnovaná domácím mazlíčkům bude vysílat od září

ilustrační foto ber

 

Společnost CE Media zahájí v Česku letos v září vysílání kanálu Mňau TV věnovaného domácím mazlíčkům. Bude součástí celoplošného Multiplexu 4, který je dostupný pro 95 procent obyvatel ČR. Investice do projektu se pohybuje v desítkách milionů korun. Provozovat ho bude CE Media, která už v Česku provozuje televizní kanál o životním stylu Mňam TV.

Firma počítá s natáčením vlastních programů i zapojením diváků a jejich materiálů. Mňau TV má cílit převážně na ženy a děti. Výrobu vlastních pořadů bude CE Media zajišťovat několika desítkami pracovníků v součinnosti se sesterskou Mňam TV. Nový kanál počítá s mírně většími počátečními náklady než Mňam TV, ale měl by mít levnější provoz. (red)