sídliště

Město připravuje další projekt regenerace panelového sídliště

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Rada města Prostějova na své poslední schůzi doporučila Zastupitelstvu schválit Projekt regenerace části panelového sídliště Brněnská, Okružní a Tylova. Navržené úpravy této části sídliště navazují na probíhající revitalizaci v Tylově ulici.

Jedná se o území s 32 bytovými domy, ve kterých je celkem 448 bytů s cca 850 obyvateli. Koncept řešení vychází mimo jiné z vyhodnocení ankety občanů, projekt byl projednán na dvou veřejných jednáních s obyvateli sídliště. „Mezi hlavní řešené problematiky části regenerace tohoto sídliště patří parkování, využití veřejných prostor a vybavení sídliště mobiliářem. Projekt také řeší využití vnitrobloků části sídliště a absenci odpočinkových, relaxačních a sportovních ploch.

Regenerace prostějovských sídlišť bude pokračovat i v tomto roce

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Stejně jako v minulých letech, i letos bude pokračovat regenerace prostějovských sídlišť. „V roce 2015 bude pokračovat další etapa regenerace Sídliště svobody a budou zahájeny projekty v Šárce a sídlišti Brněnská, Tylova a Okružní v prostoru od ulic Libušinky po Tetín,“ potvrdil Zdeněk Fišer, náměstek primátora.

Rada města na poslední schůzi vzala na vědomí informace o další etapě regenerace sídliště Brněnská, Tylova a Okružní. „Při přípravě projektu jsme akceptovali připomínky zdejších obyvatel k úpravě vnitrobloku vznesené v průběhu veřejných projednávání.

Regenerace Sídliště svobody v Prostějově začíná

ilustrační foto mestopv.cz

Od 1. září 2014 zahájí město Prostějov další významnou akci. Bloky 9, 10 a 11 sídliště Svobody se začnou regenerovat.

Stavební práce budou realizovány na základě vydaného povolení tak, aby bylo omezení dopravy co nejmenší. Stavební úpravy budou obsahovat práce na komunikacích, parkovištích a chodnících v okolí domů. Součástí stavby bude také rekonstrukce veřejného osvětlení, úprava zeleně a osazení mobiliáře. Rekonstrukci bude provádět firma Skanska a.s. „Lze očekávat, že v průběhu prací bude muset být omezen jak příjezd, tak i přístup k jednotlivým nemovitostem na těchto ulicích. Žádáme vás tímto o vstřícnost při řešení problémů,“ sdělil vedoucí odboru rozvoje a investic Antonín Zajíček.

Regenerace sídliště Svobody pokračuje

ilustrační foto

Magistrát postoupil v „Projektu regenerace panelového sídliště Svobody v Prostějově“ k další etapě. Lidé by se měli dočkat nových parkovacích míst, komunikací, cyklostezek a chodníků. Zlepšit by se mělo i dopravní napojení na centrální okruh města. Práce se mají zahájit na konci tohoto roku.

„Hlavním cílem projektu je zajistit obyvatelům sídliště lepší komfort v parkování. Nově by tady lidé měli mít k dispozici 108 míst,“ nechal se slyšet vedoucí odboru rozvoje a investic Antonín Zajíček. Podle jeho slov by zahájení stavby mělo odstartovat v závěru letošního roku, dokončení se plánuje v roce následujícím.

Chybička se vloudila, oprava sídliště Hloučela bude dražší

ilustrační foto

Rekonstrukce ulice Karla Svolinského na sídlišti Hloučela se poněkud prodraží. Oprava parkovišť a silnice bude nákladnější, než se v rozpočtu města původně uvádělo. Důvodem je podcenění nákladů projektu úředníky magistrátu.

„Nejdříve se mluvilo o deseti milionech a teď náhle třináct? Oprava jediné ulice má být takto drahá?“ dotazoval se na jednání zastupitelů Tomáš Blumenstein (ODS). Na jeho výtku reagoval vedoucí odboru rozvoje a investic Antonín Zajíček, který se k chybě přihlásil.

„Při přípravách jsme podcenili odhady nákladů, za což se omlouvám.“ Nárůst financí dovysvětlil první náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Soud řidičce vypočítal pokutu, zaplatit musí i část škody

ilustrační foto

Řidička, která 28. března loňského roku ve Vrahovicích způsobila dopravní nehodu, bude platit. Soud jí určil pokutu ve výši 40 tisíc korun. Uhradit musí také škodu v hodnotě 380 tisíc korun. Obhájce ženy zvažuje odvolání.

Březnová nehoda z loňského roku, kdy ve Vrahovicích došlo ke středu policejního auta s vozidlem řidičky má svůj soudní verdikt. Žena musí platit. Soudkyně Adéla Pluskalová jí určila pokutu ve výši 40 tisíc korun. Uhradit musí také škodu v hodnotě 380 tisíc korun. Při nehodě nedala mladá žena přednost projíždějícím policistům, kteří stíhali rychle jedoucího motorkáře. Policejní speciál, vůz v civilním provedení, byl zcela zničen. Jeden z policistů utrpěl vážná zranění.