revitalizace

Aktualizujeme: V Říční čeká na řidiče past

Foto ber

Ulice Říční v Prostějově je v posledních měsících velmi frekventovaná. Nejen ze strany motoristů, ale i rekonstrukcí a oprav, které v ní byly či budou provedeny. Jak PvNovinky informovaly, v zatáčce u zahradní restaurace na řidiče čeká nástraha v podobě vzpříčené dlaždice a zbytků kovového sloupku. O problému redakce informovala náměstaka Jiřího Rozehnala.

"Sloupek zřejmě zůstal po původním majiteli, od kterého město pozemky získalo. Zajistíme promptně jeho odřezání a úklid," přislíbil Rozehnal.

Oprava této části ulice, kde by, mimo jiné, měl přibýt chodník a osvětlení, je odsunuta. "Vzhledem k tomu, že od 22.3. do 31.12.2021 bude na etapy kompletně uzavřena Vrahovická ulice a tato komunikace u Rybníčku bude součástí objízdné trasy, bude se realizovat rekonstrukce komunikace a nový chodník včetně osvětlení až příští rok. Projekt a povolení máme," dodal náměstek. (ber)

OBRAZEM: Vápenice v novém hávu

ilustrační foto

Oprava jedné z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově měla původě trvat od začátku července do 30. srpna. Stavbaři ale hlásí ukončení prací se skoro měsíčním předstihem.

Komunikace, za jejíž opravu zaplatí kraj dvanáct milionů korun, bude plně průjezdná od 4. srpna. (ber)

Známe termín zprůjezdnění Brněnské

ilustrační foto ber

Rekonstrukce silnice II/433 Prostějov – Morkovice, která je investiční akcí Olomouckého kraje. uzavřela začátkem března Brněnskou ulici v Prostějově. Práce by měly být ukončeny v průběhu několika dnů. 

"Od 25. června bude komunikace zcela zprůjezdněna," potvrdil dnes redakci vedoucí Odboru dopravy Magistrátu města Prostějova Miroslav Nakládal. Problémy řidičů ale nekončí. Kvůli rekonstrukci je i nadále uzavřen most přes D46 u Žešova. Jeho rekonstrukce by měla být dokončena koncem září. (ber)

Mozartovu ulici čeká regenerace. Obyvatelé, zapojte se do zpracování projektu!

ilustrační foto mapy.cz

Úzká silnice a nedostatek parkovacích míst trápí obyvatele sídliště Mozartova. Magistrát pro ně má dobrou zprávu. Počítá se s jeho regenerací. Pro letošní rok byly v rozpočtu města Prostějova vyčleněny finanční prostředky na zpracování projektu regenerace, který organizačně zajišťuje Odbor rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova.

Na základě výběrového řízení byla uzavřena smlouva se zpracovatelkou projektu Kateřinou Tuzarovou (Atelier KOSA). "V současné době probíhá analýza potřeb a námětů občanů vyplývající z ankety, která byla doručena do schránek domácností této lokality. Na veřejném projednání, které je předběžně plánováno na poslední týden v červnu, budou občané seznámeni s výsledky ankety a úvodním návrhem řešení regenerace s možností diskuze nad problémy lokality," uvádí ORI. 

Blíží se uzavírka náměstí Spojenců a ulic Kollárova, Divišova, Lužická

ilustrační foto

Ve dnech 28. 5. 2018 až 15. 7. 2018 bude uzavřeno náměstí Spojenců a ulice Kollárova, Divišova, Lužická z důvodu provádění stavby „Náměstí Spojenců, Prostějov – úpravy komunikací, chodníků, hracích ploch a veřejného osvětlení.

Délka uzavírky bude cca 250 metrů, objížďka není stanovena. (red)

 

Pokračování rekonstrukce náměstí Spojenců omezí provoz

ilustrační foto z první části revitalizace ber

Druhá část revitalizace prostějovského náměstí Spojenců bude zahájena v květnu tohoto roku. Práce, které potrvají do poloviny července, se mimo jiné  dotknou komunikací, parkovacích míst, chodníků a veřejné zeleně. Omezí tak provoz v lokalitě, jak o tom informuje Odbor investic prostějovského magistrátu.

"Rekonstrukce je plánována v období od 28.5.2018 – do poloviny července. Rekonstrukce bude probíhat po částech za dopravního omezení. Přístup do areálu autoškoly a ke garážím se budeme snažit zachovat po nezbytně nutnou dobu. Samozřejmě dojde k situaci, že příjezd bude omezen úplně. Přesné termíny  nemůžeme momentálně sdělit. Budou známy až před zahájení stavby. Informace o realizaci a kontaktní osoby budou uvedeny na každém vchodu do objektu stavbou dotčeného a u vjezdu do areálů a garáží," vzkazuje odbor. 

Blíží se částečná uzavírka Šárky

ilustrační foto MMP

Zhruba půlroční dopravní omezení si vyžádá letošní etapa revitalizace sídliště Šárka v Prostějově.

Důvodem uzavírky v délce cca 300 metrů je regenerace sídliště Šárka. Šárka bude uzavřena v době od 2.5.2018 do 31.10.2018. (red)

OBRAZEM: Jak bude vypadat Plumlovská po své revitalizaci?

Foto MMP, František Urbášek

Projekt revitalizace ulice Plumlovské se blíží. Zahájení by mělo být uskutečněno v tomto roce.

Projekt řeší rekonstrukci ulice Plumlovská v Prostějově, a to v úseku mezi křižovatkou ulic Palacká x Blahoslavova x Plumlovská a okružní křižovatkou ulic Plumlovská x Josefa Lady x Anglická. (red)

 

Šárku uzavře kácení. Částečně

ilustrační foto MMP

Ve dnech 12. 3. 2018 až 16. 3. 2018 bude částečně uzavřena komunikace na ulici Šárka a některé komunikace ve vnitrobloku sídliště v souvislosti s kácením stromů v rámci regenerace sídliště. 

Délka uzavírky bude cca 300 metrů, jeden jízdní pruh  bude volný. (red) 

 

Projekt regenerace sídliště Svornosti má dvě varianty

ilustrační foto MMP

Začátkem listopadu loňského roku se konalo setkání vedení města Prostějova s občany v místní části Vrahovice. Při meetingu se lidé dotazovali na regeneraci sídliště Svornosti. Vzhledem k různosti názorů na to, jak by regenerace měla vypadat, nechalo město rozeslat anketní lístky k vyjádření preferencí občanů k jednotlivým variantám projektu.

„Vyzvali jsme také předsedy společenství k zaslání aktualizace názorů obyvatel a k předložení případných podnětů a připomínek (pozn. redakce: vyhodnocení viz tabulka níže). Na setkání s občany se rovněž řešil stav chodníků tohoto sídliště (pozn. redakce: některé části již byly dříve opraveny). V průběhu letošního ledna jsme také získali požadavek na rekonstrukci chodníkových tras,“ popsal situaci první náměstek primátorky Zdeněk Fišer.