revitalizace

Náměstí pokryjí koberce. Z trávy

Foto ber

 

Rekonstrukce náměstí TGM v Prostějově se pomalu chýlí ke konci. Slavnostně otevřeno by mělo být 30. června. K dokonalosti mu zatím chybí i tráva. Ale ne dlouho.

„Náměstí už krásně kvete, nové stromy jsou osazeny, závlahový systém se rozjel,“ uvedla náměstkyně primátora Ivana Hemerková. Podle jejich slov už chybí jediné, travnaté koberce, které by měly být položeny v nejbližších dnech. (ber)

OBRAZEM: Tak už jedem do finále...!

Foto Jakub Bureš

 

Rekonstrukce hlavního prostějovského náměstí se blíží do finále. Na konci června by mělo být vše hotovo.

Fotografie různých částí, ať již malé kuželny, či prostoru kolem radnice, nám zaslal náš čtenář Jakub Bureš. Zhlédněte fota, nedostanete-li se na náměstí sledovat změny. (red)

Dlažba před radnicí?

ilustrační foto ber

 

Dlažbu, kterou pokládala firma Skanska před prostějovskou radnicí na pětkrát, město stále nepřevzalo. Nákladů za vícepráce se nebojí. Nic platit totiž nebude.

„Dlažbu jsme stále nepřevzali. Firma ji předlažďuje tak dlouho, až bude dokonalá,“ sdělil na pondělním zastupitelstvu náměstek primátora Zdeněk Fišer. Podle jeho slov Prostějov žádné vícenáklady hradit nebude, nepožaduje ale ani penalizaci. „Do současné doby za tyto práce firma zaplatila daleko víc, než by bylo penále,“ dodal Fišer. (ber)

Lavičky na náměstí nelze vyměnit. Byly za dotaci

Foto FB Martin M.

 

Nové lavičky na náměstí T.G.M. v Prostějově sklízejí i nadále kritiku. Dle obyvatel města budou kvůli materiálu, z něhož jsou vyrobeny, působit problémy a ne poskytovat možnost odpočinku. Podle magistrátu se s nimi ale už nedá nic dělat.

„V zimě budou studit, v létě se promění v rozehřáté plotny. Kdo tohle mohl vymyslet, ten v životě na lavičce neseděl,“ kroutila hlavou Dora D. Stejně jako řada dalších lidí doufala, že ostatní lavičky budou z jiných materiálů, než je kov. Spletla se. Podle vedení města už takové budou na trvalo.

„Vzhled laviček odpovídá schválenému návrhu architekta a s ohledem na plnění podmínek dotace nelze udělat změnu v návrhu,“ konstatoval magistrát. (ber)

Město připravuje další projekt regenerace panelového sídliště

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Rada města Prostějova na své poslední schůzi doporučila Zastupitelstvu schválit Projekt regenerace části panelového sídliště Brněnská, Okružní a Tylova. Navržené úpravy této části sídliště navazují na probíhající revitalizaci v Tylově ulici.

Jedná se o území s 32 bytovými domy, ve kterých je celkem 448 bytů s cca 850 obyvateli. Koncept řešení vychází mimo jiné z vyhodnocení ankety občanů, projekt byl projednán na dvou veřejných jednáních s obyvateli sídliště. „Mezi hlavní řešené problematiky části regenerace tohoto sídliště patří parkování, využití veřejných prostor a vybavení sídliště mobiliářem. Projekt také řeší využití vnitrobloků části sídliště a absenci odpočinkových, relaxačních a sportovních ploch.

OBRAZEM: Regenerace Tylovky se blíží ke konci!

Foto MMP

 

22. května by měla skončit uzavírka Tylovy ulice. Ten den by podle plánu měla být ukončena regenerace zdejšího panelového sídliště. Stavební práce v hodnotě 15 milionů provádí společnost FIRESTA a.s., Mlýnská 68, Brno.

Vznikne zde parkoviště pro 107 stání z toho 5 pro imobilní občany, nové chodníky, trávník, veřejné osvětlení a rovněž kruhová křižovatka. Postup prací můžete vidět na fotografiích, stejně jako konečnou vizualizaci. 

Realizace regenerace sídliště od ulice Tetín po Okružní ulici je plánována na rok 2016. „Město bude usilovat o získání dotací z fondů ministerstva pro místní rozvoj, s jejichž přispěním byly realizovány všechny projekty regenerace prostějovských sídlišť v minulých letech,“ uvedl již dříve radní Jaroslav Šlambor. (ber)

 

OBRAZEM: Práce na hlavním náměstí se blíží do finále

ilustrační foto

 

Rekonstrukce prostějovského hlavního náměstí se blíží ke konci. Dílo v hodnotě 22 milionů by mělo být hotovo v červnu.

Zdá se, že se firma Skanska poučila z poněkud nevyvedeného začátku v podobě dláždění předradničního prostoru. Plocha před muzeem i kolem sochy TGM již vypadá podstatně profesionálněji zpracována a z magistrátu ji zatím nepozastavila žádná připomínka. Aktuálně je prováděna instalace nového osvětlení. Jak by mělo náměstí vypadat v konečné fázi připomínáme na poslední vizualizační fotografii. (ber)

Když zastupitelé netuší

foto ber

 

Na posledním jednání zastupitelstva města Prostějova vznesl František Švec (ANO 2011) otázku týkající se uzavření části města. Zastával se přitom obyvatel z lokality Tylova. Díky třem uzavírkám, které město povolilo, jsou prý v situaci myší v kole. Město ale na vině není.

„Kdo mohl povolit uzavření Studentské, Tylovy a Okružní u Kauflandu v jednu dobu. To je naprosto nelogické,“ dodal Švec s tím, že na uzavírky si mu co by zastupiteli stěžovali právě obyvatelé této čtvrti.

„Jedinou naší akcí je Tylova, ta byla avizována dlouho předem. U Kauflandu provádí konečné práce na opravě vozovky Vodovody a kanalizace. Ve Studentské je momentálně provoz částečně omezen kvůli tomu, že na jeden z domů se věší balkony,“ vysvětlil náměstek primátora Zdeněk Fišer.

Obrazem: Práce na hlavním náměstí pokračují

Foto

 

Rekonstrukce prostějovského hlavního náměstí se po počáteční poněkud rozpačité fázi, spočívající v dláždění části před radnicí, znatelně posunula. A nutno říci, že k dobrému.

Stavbaři se skutečně činí a  jejich práce je vidět. Rekonstrukce v hodnotě 22 milionů by měla být dokončena v červnu letošního roku. (ber)

Plán kácení? Nesmyl, tvrdí náměstkyně

ilustrační foto archiv PvNovinky

 

Plán kácení je nesmysl, tvrdí náměstkyně primátora města Prostějova Ivana Hemerková. Naopak, život stromů na území města mohou zájemci podle ní sledovat na webu Stromy pod kontrolou.

„Plán kácení nikdo dlouhodobě nesestaví, to je nesmysl. Na deset let ho nedělají ani lesy,“ vyjádřila se Hemerková s tím, že vše se točí kolem životnosti stromů. Stran letošního velmi kritizovaného kácení uvedla, že výsadba nových stromů je mnohem větší, než si lidé uvědomují. „V letošním roce bylo vysázeno do této chvíle 328 nových stromů, další ještě přibudou. Bude jich ale už méně, další vysadíme na podzim,“ vysvětlila. Vykáceno bylo od začátku roku 195 stromů.