nám. TGM

Na hlavním náměstí se nesmí sázet stromy. Prý kvůli památkářům

ilustrační foto SOKa, ber

Na hlavním prostějovském náměstí byl před několika dny pokácen nemocný habr. Náhrada za něj ale vysazena nebude. Kvůli památkářům.

"Podle názoru památkářů nelze jakoukoli výsadbu stromů na hlavním prostějovském náměstí akceptovat. Protože z historického pohledu zde stromy nikdy nebyly," uvedla náměstkyně primátorky Ivana Hemerková. Podle jejích slov město těžce obhajovalo i výsadbu dubového stromořadí a zachování habrů před muzeem.

V současné době památkáři povolili na základě studie revitalizace zóny kolem zámku alespoň výsadbu na Perštýnském náměstí. "V parčíku před Modrým lvem přibudou čtyři stromy," dodala Hemerková. (ber)

OBRAZEM: Trávník hlavního náměstí rozkvetl. Dívčími těly

Foto ber

Prostějov si v poslední době získává pověst kvetoucího města. Nejinak je tomu na hlavním náměstí, kde jsou k vidění mimo muškátových pyramid i květinové záhony.

V úterý dopoledne ale přibylo ještě něco. Trávníky rozkvetly obnaženými dívčími těly. "Krásný pohled, ten bych snesl denně," svěřil se nám jeden z kolemjdoucích mladých mužů. Vůbec se nedivíme. (ber)

 

Nový mobiliář na náměstí T. G. Masaryka se již instaluje

Foto MMP

Pro náměstí T. G. Masaryka chystá město Prostějov nový mobiliář. Technici právě instalují další stojany na kola. 

„Před radnicí, konkrétně před budovu B, doplňujeme pět kusů stojanů na kola. Budou stejného typu jako již sloužící stojany v severním prostoru od radnice,“ uvedlo vedení města. Jak doplnilo, nový mobiliář si vyžádá částku přes 154 tisíc korun.

Jeho součástí bude i trojice květinových pyramid, které náměstí barevně rozsvítí.

Na náměstí T. G. Masaryka přibudou stojany na kola i květiny

Foto MMP

Nové doplňky budou zdobit náměstí T. G. Masaryka. Pořízení květinových pyramid a stojanů na kola již radní na své poslední schůzi odsouhlasili.

„Konkrétně se jedná o tři kusy květinových stojanů ve tvaru pyramidy. Jde o polyetylénovou konstrukci se zavlažovacím systémem. Vysoká bude 225 centimetrů a vážit bude 135 kilogramů. Tuto květinovou výzdobu plánujeme umístit před budovu Nové radnice na náměstí T. G. Masaryka,“ uvedla náměstkyně primátorky Ivana Hemerková. Dalším doplnění mobiliáře budou i stojany na kola. Pět kusů jich přibude před radnicí, konkrétně budovou B. Budou stejného typu jako již sloužící stojany v severním prostoru od radnice. Nový mobiliář si vyžádá částku přes 154 tisíc korun. (red)

 

OBRAZEM: Náměstí žije i dopoledne!

Foto ber

Prostějovské hlavní náměstí už žije vánočním duchem. A plno je i dopoledne.

Je libo vánoční perník, punč, grog či uzeninu? Nebo raději něco na zahřátí, třeba z ovčí vlny, či keramiku pro potěchu oka? Vybere si tady každý. A jako bonus můžete kouknout na betlém a strom a vycinkat si ve zvoničce přání. (ber)

OBRAZEM: Pilsner Urguell Original Restaurant se již klube!

Foto PČR

V nejbližších dnech bude otevřena na náměstí TGM nová restaurace. Jak PvNovinky již dříve informovaly, dáme si tam pravou Plzeň.

A těšit se máme opravdu na co. Nejen na skvělý mok, ale i na interiér restaurace, který se vrací do dob minulých. Nejen fotografiemi na stěnách, ale i stylovým nábytkem a vybavením. (ber)

V neděli zpestří předvánoční náladu na náměstí TGM Malé Hudební Uskupení

ilustrační foto plakát

MHU bude již třetím rokem hrát o adventních nedělích na prostějovském hlavním náměstí.

"Dovolte mi pozvat vás na naše vánoční muzicírování. Letos nás uslyšíte čtyřikrát, vždy o adventních nedělích od 17 do 21 hodin," přidal pozvání Paulí. MHU začínají již tuto neděli 27. listopadu 2016 a těší se na vás! (red)

 

 

Fotopostřeh: Stromy na náměstí patří

Foto MMP

Dnešní fotografie je z webu města Prostějova. Oko radničního fotoaparátu zachytilo zajímavou věc, potřebnost vzrostlých stromů na hlavním náměstí.

Podívejte se, jak koruny stromů krásně halí radnici. V zeleném závoji je naše stará dáma mnohem hezčí, než v železném brnění. (ber)

OBRAZEM: Stromy na náměstí zůstanou zachovány. V kresbách

Foto ber

Buky, rostoucí kolem Morového sloupu na náměstí TGM v Prostějově, jsou již delší dobou středem debaty. Podle jedněch by měly zmizet a neničit sochu, podle druhých je na náměstí tak málo zeleně, že jakýkoli úbytek by byl velkou škodou.

O tom, že jde o stromy krásné, nepochybují žáci prvního ročníku Střední školy designu a módy, kteří si buky vybrali jako modely pro své praktické cvičení kresby. Možná za nějaký čas budou jejich díla to jediné, co bude červené krasavce připomínat. (ber)

Fotopostřeh: Pouličním muzikantům se na náměstí líbí

ilustrační foto

Před časem PvNovinky zveřejnily fotografii houslisty vyhrávajícícho jen kousek od domu Jiřího Wolkera na prostějovském hlavním náměstí. Jak se zdá, muzikanti si zrekonstruovaný "plac" oblíbili.

Dnes před polednem se pod muzeem usadil mladý kytarista. Na rozdíl od houslistů byl připraven i na ataky sluníčka. (ber)