zpěv

Blonďatá holčička dobyla německou show. Lara je z Olomouce

Reprofoto youtube.com

V pátek 18. března vystoupila v německé dětské verzi pořadu The Voice 11letá Lara z Olomouce. Většinu porotců zaujala a bude soutěžit i v dalším kole.

V pořadu zaujala písničkou Shake It Off od Taylor Swift, jejíž je velkou fanynkou. Když v České republice probíhaly pěvecké soutěže pro děti, byla rodina v USA. Proto zvolila účast v německé verzi.

Z dívky byli němečtí porotci nadšení. „To bylo úplně šílené. Miluju tvé vystoupení," řekla jedna z nich.  Obrovský úspěch dokládá i sledovanost Lařina vystoupení. Na sociální síti Youtube ho vidělo přes 380 tisíc lidí, a na TikTok kanálu Global Voices dokonce přes sedm milionů.

Shlédnout vystoupení blonďaté showmenky, skvěle ovládající angličtinu i němčinu, můžete na

Fotopostřeh: Pouličním muzikantům se na náměstí líbí

ilustrační foto

Před časem PvNovinky zveřejnily fotografii houslisty vyhrávajícícho jen kousek od domu Jiřího Wolkera na prostějovském hlavním náměstí. Jak se zdá, muzikanti si zrekonstruovaný "plac" oblíbili.

Dnes před polednem se pod muzeem usadil mladý kytarista. Na rozdíl od houslistů byl připraven i na ataky sluníčka. (ber)

Náměstí na TGM rozezněla kytara

Foto čtenář

 

Do rachotu strojů, které se zakously do středu prostějovského náměstí, se dnes vmísil i jiný zvuk. Svůj nástroj zde rozezněl mladý kytarista.

"Bylo to moc fajn, hrál pěkně. Příjemné zpestření pátku. Nejprve jsem si myslela, že již opětovně zazněl klavír u Avatarky, následně jsem pochopila, že jsem se zmýlila," napsala nám k fotkám čtenářka Marika. (red)

Pomozme Kristýně v soutěži Česko zpívá

Foto archiv Kristyna Farrag

 

Dvacetiletá Prostějovanka Kristýna Yasmin Farrag je v současné době na třetím místě v celostátním kole pěvecké soutěže Česko zpívá. Podpořte mladou umělkyni, která se dostala i do Superstar, svými hlasy!

Kristýna od malička ráda zpívá, od 6 let chodila na uměleckou školu Vladimíra Ambrose v Prostějově a studovala hru na klavír a zpěv. Dodnes má velkou oporu v paní učitelce Přikrylové, která ji ve všech soutěžích podporuje. Kristýna vystudovala Pedagogickou školu v Kroměříži a teď studuje jazykovou školu Lingua v Prostějově. V roce 2011 zastupovala Olomoucký kraj v Olympiádě dětí a mládeže. Byla na 5. místě v Hulínském faktoru a Superstar se dostala mezi stovku nejlepších na castingu v Praze. Zpívá ve zlínské kapele Imperium.

Veronika Vičarová je v semifinále Česko zpívá 2014!

Foto Plešťa Hájková

 

Do 8. ročníku pěvecké soutěže ČESKO ZPÍVÁ 2014 se přihlásil rekordní počet 451 zpěváků. Do výběrových kol postoupilo 258 soutěžících, zúčastnilo se jich 230 (v Praze 146, Olomouci 84). Živé pěvecké výkony hodnotila 9tičlenná porota v čele s patronkou soutěže, zpěvačkou Kamilou Nývltovou. Do semifinále postoupila i známá prostějovská zpěvačka, muzikantka a skladatelka Veronika Vičarová.

Do semifinále se prozpívalo 99 soutěžících, z toho v kategorii sólisté 9-14 let 41 zpěváků, v kategorii sólisté 15-26 let 58 zpěváků. Do finále v kategorii sólisté nad 26 let postoupilo 10 zpěváků. Všichni postupující se utkají ve finále, které se uskuteční 11. dubna v Trutnově.

Do té doby ale můžete Veroniku podpořit i jinak, hlasováním hned ve dvou soutěžích, rozhlasové kategorii Česko zpívá a na internetu.

Česko zpívá rozhlasová kategorie

Sličná dívka s krásným hlasem a nádhernými texty

Foto PvNovinky.cz

 

Dvacetiletá Veronika Vičarová má pestrý život. Maturovala na Obchodní akademii v Prostějově, v současné době je na rodičovské dovolené s téměř ročním Tomáškem a v září nastupuje na dálkové studium na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Mimo to hraje, skládá, zpívá a koncertuje.

Dnes večer vystoupila opět v kavárně Avatarka. "Má nádherné texty, krásně zpívá a vůbec je na ni milé pohledět. Celý "projekt" je bezchybný", smál se jeden z návštěvníků Veroničina koncertu.

A my se přidáváme ke gratulaci. Skutečně velmi šikovné děvče! Doufáme, že jsme o ní neslyšeli a ji neslyšeli naposledy! (red)

Veronika Vičarová je zpěvačkou, skladatelkou, textařkou, šachistkou i mámou

Foto Vlasta Plešťa Hájková

 

Dvacetiletá Veronika Vičarová má pestrý život. Maturovala na Obchodní akademii v Prostějově, v současné době je na rodičovské dovolené s osmiměsíčním Tomáškem a příští září nastupuje na dálkové studium na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Mimo to hraje, skládá, zpívá a koncertuje.

K hudbě tíhla odjakživa. “Zpívala jsem ráda už ve školce. Postupně jsem se na ZUŠce v Přemyslovicích a v Konici hrála na flétnu, klavír, kytaru, až jsem se nakonec zaměřila hlavně na zpěv,“ vzpomíná Veronika na své začátky. „Hudba je moje Podstata, odjakživa jsem věděla, že ke mně patří. Bez ní strádám. Myslím si, že člověk může už od malička rozpoznat, kam směřuje, na co má talent, čím by se měl zabývat. Není to cesta bez překážek, ale určitě je smysluplná,“ dodává mladá žena, která si texty i hudbu skládá sama.

Školáci si zasoutěží ve zpěvu

Archivní foto ze soutěže O hanáckyho kohóta.
Archivní foto ze soutěže O hanáckyho kohóta.

Prostějov opět ožije dětským zpěvem, v dubnu se rozjíždí tradiční soutěžní klání dětských hrdélek. Zpěvnou hanáčtinu přinese krajská postupová přehlídka ve zpěvu lidových písní O hanáckyho kohóta, několikaletou tradici má také regionální soutěž Hanácký skřivan.

Hanácký skřivan je soutěží ve třech kategoriích. Ta pro nejmladší soutěžící – pro děti do 15 let, je na programu v sobotu 14. dubna. V přednáškovém sále Národního domu se rozezpívají děti školkou i školou povinné a budou usilovat o vítězství za sladkou odměnu i hodnotný dárek. Termíny pro starší kategorie jsou stanoveny na 5. a 19. května.

Zdeněk Izer s Šárkou Vaňkovou vystoupí v divadle

Zdeněk Izer a Šárka Vaňková

Ve čtvrtek 26. ledna se prostějovští diváci mohou znovu setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera v novém hudebně zábavném pořadu Ze dvou se to lépe táhne. 

Jako vždy přijdou na řadu oblíbené parodie televizních pořadů, zábavných soutěží a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček, vystoupení je opět obohacené nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky. Partnerkou Zdeňka Izera v tomto programu je zpěvačka Šárka Vaňková.

Představení se koná v Městském divadle a začíná v 19.00 hodin, jednotné vstupné činí 200 Kč.

(red)

Malé společenství hřeje vědomí, že „Nejsou sami“

Smíšený pěvecký sbor Exaudi pod vedením Olgy Čermákové vystupuje na řadě koncertů.

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Prostějově si o uplynulém víkendu připomněl významná výročí – 110 let od vzniku kazatelské stanice a 90 let od založení samostatného sboru.

Víkendové slavnosti probíhaly v duchu hlavního tématu „Nejsme sami“. Členové sboru i přátelé a příznivci se scházeli nejen u bohoslužeb, ale také u nedělního programu naplněného vzpomínkami na krásné společné akce jako jsou sborové dny, rodinná dovolená, letní tábory, nácvik divadla a hlavně muzicírování. S muzikou, a to nejen duchovní, je společenství stejně naladěných lidí úzce spjato. Hudba provází prostějovský sbor od samotného začátku a v současné době působí při sboru malý orchestr a smíšený pěvecký sbor Exaudi, ale také mládežnická kapela Rámusníci.