DUHA

Hned trojice vernisáží už v úterý 7. února. V Galerii současného umění

Foto Míra Macík

Galerie současného umění Prostějov pořádá v prostorách Kulturního klubu Duha v úterý 7. února vernisáže dvou výstav malby a v prostějovském zámku vernisáž výstavy zabývající se designem brýlí.

Galerie současného umění Prostějov pořádá v Kulturním klubu Duha dvě malířské výstavy, které budou zahájeny v úterý 7. února v 17 hodin. Jednou z vystavujících je slovenská malířka Kristína Bukovčáková. Kristína Bukovčáková vystudovala malbu na Akademii umění v Banské Bystrici. V roce 2013 absolvovala studijní Stáž v Krakově a je absolventkou ateliéru Intermediální konfrontace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Svoji práci popisuje jako shluk environmentálních témat, která vytváří celistvý subjektivní celek.

Dámy, pozor! SWAP už v neděli!

Foto plakát

Letošní první SWAP se koná v neděli 29. ledna od 14:00 do 17:00 v sále kulturního klubu DUHA.

„Lidé si už jistě všimli, že jsme v sále kulturního klubu DUHA pořádali v loňském roce akci, při níž mohli zájemci získat zdarma nejrůznější věci. Opravdu cokoliv – oblečení, boty, bižuterii, knihy, rostliny... a jiné. To vše mohli přinést a nabídnout někomu jinému, a naopak si odnést to, co se hodí zrovna jim,“ vysvětlila podstatu výměnného bazárku 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová.

SWAP se uskuteční opět za podpory Statutárního města Prostějova a Zdravého města Prostějova.

Malby členů skupiny FAKE GUCCI STUDIO uvidíte v Duze

Foto Galerie současného umění Prostějov

Galerie současného umění Prostějov pořádá v prostorách Kulturního klubu Duha – ve středu 14. prosince od 18 hodin vernisáž výstavy.

Maxmilián Aaron Mootz je od roku 2019 studentem ateliéru Malba 2 Vladimíra Skrepla a Milana Mikuláštíka na Akademii výtvarných umění v Praze. V roce 2022 se zúčastnil stáže na UCLM Bellas Artes ve městě Cuenca ve Španělsku. Zabývá se především malbou, intervencemi do veřejného prostoru, guerillovými výstavami, konceptuálními instalacemi a vynalézáním. Napříč tvorbou pracuje s přímou paletou barev, analytickým přístupem k všedním prvkům života ve městě a výrazným intuitivním gestem.

Nádvoří zámku ožije! ProFest 2022 – Country festival se blíží!

ilustrační foto plakát

Ve dnech 5. - 6. srpna 2022 ožije nejen nádvoří prostějovského zámku druhým ročníkem country festivalu ProFest. Pořadatelem je Statutární město Prostějov, kulturní klub Duha u hradeb, Martin Soldán (Tres Soldanos) a kino Metro 70. Oproti loňsku je tentokrát festival dvoudenní a nabitější. 

„Myslím, že návštěvníci se mají opravdu na co těšit a já osobně jsem nesmírně ráda, že nádvoří zámku skutečně ožívá. Páteční program se bude odehrávat jak na nádvoří zámku, tak před kinem Metro 70. Celkem vystoupí devět hudebních skupin nejen z Prostějova, ale i z celé republiky, připraveno je vystoupení country tanečníků. Děkuji za báječnou spolupráci organizátorů!,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Chybět nebude ani doprovodná akce v „americkém motorkářském stylu“ – před zámkem budou vystavena americká auta a motocykly. 

Přineste, odložte, vezměte si to, co se vám líbí! SWAP je tu!

ilustrační foto plakát, Duha

Přines a vyměň cokoliv (oblečení, boty, bižuterii, knihy, rostliny... a jiné). Akce poběží 26. 6. 2022 od 14 hodin s podporou Statutárního města Prostějova a Zdravého města Prostějova.

"Není nic lepšího pro životní prostředí, než když nabídneme druhou šanci svým nepotřebným věcem. Poprvé ve spolupráci s Cyrilometodějským gymnáziem a již tradičně ve spojení se Zdravým městem Prostějovem se v prostorách Kulturního klubu Duha uskuteční výměnný bazárek. Přineste vše, co nepotřebujete - oblečení, boty, bižuterii a podobně. Věci musí být čisté - vyprané. Jistě si najdou svého dalšího uživatele, který bude z této výměny nadšen," usmívají se náměstkyně primátora pro životní prostředí Milada Sokolová a náměstkyně primátora a politička Zdravého města Alena Rašková. (red)

Najděte se a usmějte na sebe! Úsměv nic nestojí, vzkazuje Sokolová

Foto MMP

Najděte se a usmějte se na sebe na fotografiích z Prostějovského kulturního léta z období 2008 – 2017 vystavených ve výlohách obchodů v centru města.

"S kolegyněmi z Kulturního klubu Duha jsme připravili novou výstavu, která je od 4. května 2021 ve výlohách prodejen přímo na hlavním náměstí T. G. Masaryka. Hlavním záměrem je vystavit fotografie návštěvníků deseti ročníků Prostějovského kulturního léta. Chtěli jsme, aby lidé zavzpomínali na minulé ročníky, našli se na vystavených fotografiích a usmáli se na sebe i na lidi kolem. Naším hlavním cílem je totiž přinést dobrou náladu a natěšit se na to dobré, co nás letos v rámci Prostějovského kulturního léta čeká," vysvětlila náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Prostějovský den plný kultury se podařil!

Foto MMP

První prostějovské streamování, které proběhlo v pátek 12. 3. 2021, se opravdu vydařilo. Na své si přišly jak malé děti, tak střední i starší generace.

"Vyzkoušeli jsme si, že i v této nelehké době jsme schopni lidem nabídnout kulturu, která nám již tak dlouho chybí. Podpořili jsme nejen vystupující, ale nabídli jsme Prostějovanům po delší době kulturní vyžití s umělci, které mnozí osobně znají z prostějovských akcí. Ověřili jsme si, že pokud bude nepříznivá epidemiologická situace přetrvávat i nadále, jsme schopni částečně Prostějovské léto přesunout také na internet," říká náměstkyně Milada Sokolová, která zároveň děkuje oddělení DUHA za bezproblémový průběh celého dne.

Těšme se. Čeká nás prostějovský den plný on-line kultury!

ilustrační foto plakátek

Nepříznivá epidemiologická situace, která trvá už celý rok, si vyžádala v mnoha ohledech změny. Jednou z nich bude březnový prostějovský Den plný on-line kultury. Celá premiérová akce se bude konat v pátek 12. 3. 2021 od 10 do 19 hodin. Odkaz najdete na www.prostejov.eu .

Ve virtuálním prostoru nabídne Prostějov kulturní program všem zájemcům a pro všechny generace. „Oblíbená Míša Růžičková nabídne program nejen dětem z mateřských škol, Miroslav Zikmund společně s kapelou Novios zahraje seniorům a Radim Schwab zazpívá (nejen) pro střední vrstvu známé české hity,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Kulturní klub Duha udržuje výstavní program. Nabídne i Musu

ilustrační foto

Při první vlně pandemie se na přelomu dubna a května v oknech klubu představila multimediální umělkyně Karolína Jansová se svou scénografickou instalací, která byla koncipována jako výkladní skříň a byla návštěvníkům k dispozici 24 hodin denně.

Další výstava, jejíž instalace byla na základě pandemické situace uzpůsobena tak, aby se mohla uskutečnit, byla vánoční výstava fotografky Venduly Burgrové. Konala se několik dní před Štědrým dnem přímo na hlavním náměstí v Prostějově u vánočního stromečku. Vendula již desátým rokem dokumentuje rodiny převážně z Prostějova a okolí u jejich vánočních stromečků. Svou dosavadní práci, do které se zapojilo bezmála 70 rodin, se rozhodla prezentovat právě o Vánocích.

Na náměstí bude k vidění netradiční pojízdná vánoční výstava

Foto Mira Macík

Deset let a bezmála 70 rodin u vánočních stromečků. Tak by se dala stručně shrnout podstata projektu Venduly Burgrové, který bude k vidění před Vánoci na náměstí, a to hned vedle vánočního stromu. Výstavním prostorem bude netradičně interiér nákladního automobilu a navštívit ji můžete 21., 22. a 23. prosince od 16.00 do 19.00 hodin.

K tomuto netradičnímu řešení expozice výstavy dospělo vedení pořádajícího Kulturního klubu Duha kvůli aktuální epidemiologické situaci, která nedovoluje uspořádání výstavy v klasické galerii.

„Do dodávky budou vstupovat návštěvníci výstavy jednotlivě a prostor bude po celou dobu otevření ventilován,“ uvedl kurátor výstavy Mira Macík.