DUHA

Prostějovský den plný kultury se podařil!

Foto MMP

První prostějovské streamování, které proběhlo v pátek 12. 3. 2021, se opravdu vydařilo. Na své si přišly jak malé děti, tak střední i starší generace.

"Vyzkoušeli jsme si, že i v této nelehké době jsme schopni lidem nabídnout kulturu, která nám již tak dlouho chybí. Podpořili jsme nejen vystupující, ale nabídli jsme Prostějovanům po delší době kulturní vyžití s umělci, které mnozí osobně znají z prostějovských akcí. Ověřili jsme si, že pokud bude nepříznivá epidemiologická situace přetrvávat i nadále, jsme schopni částečně Prostějovské léto přesunout také na internet," říká náměstkyně Milada Sokolová, která zároveň děkuje oddělení DUHA za bezproblémový průběh celého dne.

Těšme se. Čeká nás prostějovský den plný on-line kultury!

ilustrační foto plakátek

Nepříznivá epidemiologická situace, která trvá už celý rok, si vyžádala v mnoha ohledech změny. Jednou z nich bude březnový prostějovský Den plný on-line kultury. Celá premiérová akce se bude konat v pátek 12. 3. 2021 od 10 do 19 hodin. Odkaz najdete na www.prostejov.eu .

Ve virtuálním prostoru nabídne Prostějov kulturní program všem zájemcům a pro všechny generace. „Oblíbená Míša Růžičková nabídne program nejen dětem z mateřských škol, Miroslav Zikmund společně s kapelou Novios zahraje seniorům a Radim Schwab zazpívá (nejen) pro střední vrstvu známé české hity,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Kulturní klub Duha udržuje výstavní program. Nabídne i Musu

ilustrační foto

Při první vlně pandemie se na přelomu dubna a května v oknech klubu představila multimediální umělkyně Karolína Jansová se svou scénografickou instalací, která byla koncipována jako výkladní skříň a byla návštěvníkům k dispozici 24 hodin denně.

Další výstava, jejíž instalace byla na základě pandemické situace uzpůsobena tak, aby se mohla uskutečnit, byla vánoční výstava fotografky Venduly Burgrové. Konala se několik dní před Štědrým dnem přímo na hlavním náměstí v Prostějově u vánočního stromečku. Vendula již desátým rokem dokumentuje rodiny převážně z Prostějova a okolí u jejich vánočních stromečků. Svou dosavadní práci, do které se zapojilo bezmála 70 rodin, se rozhodla prezentovat právě o Vánocích.

Na náměstí bude k vidění netradiční pojízdná vánoční výstava

Foto Mira Macík

Deset let a bezmála 70 rodin u vánočních stromečků. Tak by se dala stručně shrnout podstata projektu Venduly Burgrové, který bude k vidění před Vánoci na náměstí, a to hned vedle vánočního stromu. Výstavním prostorem bude netradičně interiér nákladního automobilu a navštívit ji můžete 21., 22. a 23. prosince od 16.00 do 19.00 hodin.

K tomuto netradičnímu řešení expozice výstavy dospělo vedení pořádajícího Kulturního klubu Duha kvůli aktuální epidemiologické situaci, která nedovoluje uspořádání výstavy v klasické galerii.

„Do dodávky budou vstupovat návštěvníci výstavy jednotlivě a prostor bude po celou dobu otevření ventilován,“ uvedl kurátor výstavy Mira Macík.

Chcete si zapůjčit zastřešené pódium i jeho zázemí? Je to možné!

ilustrační foto MMP

Pořádání kulturních a jiných akcí na nádvoří prostějovského zámku již má svá pravidla a pronájmy své ceny.

Vše bude probíhat na základě uzavřené smlouvy o nájmu mezi společností Domovní správa Prostějov, s. r. o. a žadatelem o pořádání kulturní akce, případně smlouvy o výpůjčce mezi společností Domovní správa Prostějov, s. r. o. a subjektem zřizovaným či vlastněným statutárním městem Prostějov. 

Vhodnost akce bude dopředu schvalována oddělením Duha – Kulturní klub u hradeb, a to zejména s ohledem na charakter prostředí zámku. 

Střecha Duhy se zazelená!

Ilustrační foto https://homebydleni.cz/

Radní města dali zelenou projektu zelené úpravu fasády a pořízení projektové dokumentace zelené střechy městské budovy ve Školní ulici. Jde o zcela nový trend, kterým by se město chtělo v budoucnosti ubírat a jít příkladem v zavádění tzv. modrozelených opatření. Tyto akce jsou dalším krokem k naplňování strategie Smart Prostějov - Manuál chytrého města.

Konkrétně by se mělo jednat o ozelenění střechy nad hlavním vstupem do budovy Školní 4 a střechy nad sálem Duhy ve dvorní části.

Koukněte Duze do oken. Na Best Friends Forever

foto Míra Macík

I v době koronaviru můžete v Prostějově vidět zajímavý kulturní počin. Jeho autorkou je Karolína Jansová, absolventka oboru Scénografie alternativního a loutkového divadla pražské DAMU, která ve své tvorbě pracuje na pomezí scénografie a volného umění. Věnuje se tématu recyklace a udržitelnosti.

Na výstavě v Rainbow Gallery, kterou je možné vidět v průběhu května v oknech Kulturního klubu Duha na Školní ulici v Prostějově, představuje své dvě nově ušité přítelkyně, které vznikly v čase stráveném v karanténě. Karolína se vrátila ze Švýcarska, kde studuje obor Expanded Theatre na Hochschule der Künste Bern a musela strávit dva týdny v karanténě v rodném Prostějově. Pocit osamocení ji motivoval k vytvoření objektů s humanoidními rysy, se kterými může sdílet okamžiky běžného života.

Nezmaři vyprodali Duhu!

ilustrační foto plakát

Letos v lednu oslavila českobudějovická folková skupina Nezmaři neuvěřitelných dvaačtyřicet let od svého založení. Držitelé zlaté Porty se představí v sále Kulturního klubu ve středu 18. března od 19 hodin. Představení je zcela vyprodáno! 

"Vstupenky jsou v tuto chvíli vyprodané," potvrdila informaci vedoucí Kulturního kubu Duha Pavla Vašková. Potěšena je i náměstkyně primátora Milada Sokolová. "Jsem ráda, že Duha opět kápla do noty milovníkům hudby, tentokrát folkové. Pro Nezmary bude plný sál součástí přání k oslavám," doplnila. (red)

Do Duhy zavítají Nezmaři!

ilustrační foto plakát

Letos v lednu oslavila českobudějovická folková skupina Nezmaři neuvěřitelných dvaačtyřicet let od svého založení. Narozeniny přijede oslavit i do Prostějova.

Držitelé zlaté Porty se představí v sále Kulturního klubu ve středu 18. března od 19 hodin. Předprodej vstupenek je již nyní v TIC vedle radnice. (ber)

 

Kulturní klub u hradeb DUHA má nový web! Najdete tam veškeré aktuality!

ilustrační foto web DUHA

Kulturní klub DUHA spustil nové webové stránky. Stránky www.klubduha.cz jsou založeny na stejném redakčním systému jako web města a využívají některé společné funkce. Budou disponovat i responzivním designem, na kterém se pracuje, aby uživatelé mohli stránky pohodlně prohlížet i na mobilních zařízeních a tabletech.

„K vytvoření samostatného webu nás vedlo především to, že nebylo příliš efektivní hledat program Duhy přes stránky statutárního města Prostějova, mnohdy to uživatele odradilo, protože nebylo jednoduché se k programu Duhy „proklikat“. Navíc naše představa o moderních webových stránkách kulturního zařízení byla poněkud odlišná,“ vysvětlila náměstkyně primátora Milada Sokolová a pokračuje: „Nový web má velmi sympatický a přehledný grafický design, každé zásadní akci je věnována samostatná záložka, tudíž je orientace na webu pochopitelná pro každého.