Wolkerův Prostějov

Krajská postupová přehlídka Wolkrův Prostějov 2024 právě začala

Foto Magistrát města Prostějova

Ve dnech 21. a 22. března 2024 probíhá v Kulturním klubu Duha Krajská postupová přehlídka uměleckého přednesu a divadel poezie Wolkrův Prostějov 2024.

Mladé recitátory a recitátorky z Olomouckého kraje přivítala 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová, která jim popřála mnoho zdaru a minimum trémy při jejich vystoupení. Akce je přístupná bezplatně veřejnosti.  (red)

66. ročník Wolkrova Prostějova je minulostí!

Foto Marek Gerhard

Ve dnech 13. až 17. června ožilo město už 66. ročníkem celostátního festivalu uměleckého přednesu a divadel poezie Wolkrův Prostějov. Připraven byl i bohatý doprovodný program určený široké veřejnosti.

Tradiční Wolkrův Prostějov zahájil primátor František Jura symbolickým předáním klíče od města účastníkům festivalu. Poté následoval maraton recitací a představení divadel poezie. Závěrečný večer v DUZE pak patřil slavnostnímu vyhlášení výsledků. 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová následně převzala od recitátorů zpět klíč od města…

Už teď se můžete těšit na další ročník festivalu poezie v Prostějově! (red)

Přehlídka Wolkrův Prostějov je po roce opět tady!

Foto plakát

Wolkrův Prostějov, 66. celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadel poezie bude probíhat od 13. 6. do 17. 6. 2023.  Zvou Statutární město Prostějov, oddělení DUHA – Kulturní klub u hradeb a NIPOS – Národní informační a poradenské středisko pro kulturu Praha.

Wolkrův Prostějov se koná pod záštitou ministra kultury Martina Baxy, hejtmana Olomouckého kraje Josefa Suchánka a primátora města Prostějova Františka Jury, z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury. Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy byla podpořena realizace přehlídky i její postupový systém. Wolkrův Prostějov finančně podpořil Olomoucký kraj. Na festivalu spolupracují Městské divadlo v Prostějově, Městská knihovna Prostějov a Kino Metro 70.

Ministerská injekce popíchla Wolkrův Prostějov

Ilustrační foto libertin.cz

Radní na své poslední chůzi schválili přijetí neinvestiční dotace ze státního rozpočtu ČR ve výši 300 tisíc korun. Peníze je možné čerpat na částečnou úhradu nákladů spojených s realizací 66. ročníku celostátního festivalu poezie Wolkrův Prostějov.

„Festival Wolkrův Prostějov proběhne ve dnech 13. června až 17. června 2023. Jde o tradiční celostátní přehlídku recitátorů sólistů a divadel poezie. Celkový rozpočet akce je plánován ve výši zhruba jednoho milionu korun. Festivalu, kterého se tradičně účastní celá řada mladých umělců, je každým rokem přehlídkou toho nejlepšího v této oblasti, “ uvedla 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová a doplnila, že Wolkrův Prostějov tradičně nabízí také zajímavý doprovodný program.

Ministerstvo kultury posílá peníze na Wolkrův Prostějov

Foto FB Wolkerův Prostějov

Konání 64. ročníku celostátního festivalu poezie Wolkrův Prostějov podpoří ministerská dotace.

Wolkrův Prostějov je tradiční celostátní přehlídka recitátorů sólistů a divadel poezie. Letos se v Prostějově bude konat již 64 ročník. „Celkový rozpočet akce je plánován ve výši zhruba jeden milion korun. Festival podpořila neinvestiční dotace ze státního rozpočtu, a to ve výši 300 tisíc korun. Peníze půjdou na částečnou úhradu nákladů spojených s realizací celostátního festivalu,“ nastínila náměstkyně primátora pro kulturu Milada Sokolová. 64. ročník festivalu poezie Wolkrův Prostějov proběhne ve dnech 31. srpna až 4. září 2021. (red)

Wolkrův Prostějov nabídne Malého prince Jana Cinu

Foto studiodva

Hned druhý den Wolkerova Prostějova, středa 2. září, nabídne hru Malý princ v podání herce a zpěváka Jana Cinu. Ten je znám, mimo jiné, co by vítěz soutěže Tvoje tvář má známý hlas z roku 2016.

Příběh na motivy jednoho z nejznámějších děl moderní světové literatury Antoina de Saint-Exupéryho doprovází jedinečnou symfonickou hudbou a písňovými texty skladatel Kryštof Marek​.

Jak převést těžko hmatatelné věci do jevištního jazyka, aby to bylo srozumitelné, ale aby zůstala křehkost a nepolapitelnost slavného příběhu, se snaží vysvětlit představitel hlavní a jediné role Jan Cina. „Scénu jsme si „zabordelili“ spoustou hraček a věcí a v tom si tak žijeme a tvoříme. Příběh se každého z nás dotýká jinak, podle fáze života, ve které se nacházíme.“

Ministerstvo kultury ČR finančně podpoří 63. Wolkrův Prostějov 2020

foto Magistrát města Prostějova

Neinvestiční dotace ze státního rozpočtu ČR ve výši 280 tisíc korun. To je ministerská podpora na částečnou úhradu nákladů spojených s realizací 63. ročníku festivalu poezie Wolkrův Prostějov.

„Wolkrův Prostějov proběhne ve dnech 1. až 5. září 2020 a jeho konání finančně částečně podpoří zmíněná ministerská dotace. Věříme, že festival opět nabídne přehlídku umu mladých lidí, kteří mají divadlo i recitaci jako skvělý koníček, který může jednou přerůst do celoživotního působení,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová, která má městskou kulturu ve své pracovní gesci. (red)