Wolkerův Prostějov

Ministerstvo kultury posílá peníze na Wolkrův Prostějov

Foto FB Wolkerův Prostějov

Konání 64. ročníku celostátního festivalu poezie Wolkrův Prostějov podpoří ministerská dotace.

Wolkrův Prostějov je tradiční celostátní přehlídka recitátorů sólistů a divadel poezie. Letos se v Prostějově bude konat již 64 ročník. „Celkový rozpočet akce je plánován ve výši zhruba jeden milion korun. Festival podpořila neinvestiční dotace ze státního rozpočtu, a to ve výši 300 tisíc korun. Peníze půjdou na částečnou úhradu nákladů spojených s realizací celostátního festivalu,“ nastínila náměstkyně primátora pro kulturu Milada Sokolová. 64. ročník festivalu poezie Wolkrův Prostějov proběhne ve dnech 31. srpna až 4. září 2021. (red)

Wolkrův Prostějov nabídne Malého prince Jana Cinu

Foto studiodva

Hned druhý den Wolkerova Prostějova, středa 2. září, nabídne hru Malý princ v podání herce a zpěváka Jana Cinu. Ten je znám, mimo jiné, co by vítěz soutěže Tvoje tvář má známý hlas z roku 2016.

Příběh na motivy jednoho z nejznámějších děl moderní světové literatury Antoina de Saint-Exupéryho doprovází jedinečnou symfonickou hudbou a písňovými texty skladatel Kryštof Marek​.

Jak převést těžko hmatatelné věci do jevištního jazyka, aby to bylo srozumitelné, ale aby zůstala křehkost a nepolapitelnost slavného příběhu, se snaží vysvětlit představitel hlavní a jediné role Jan Cina. „Scénu jsme si „zabordelili“ spoustou hraček a věcí a v tom si tak žijeme a tvoříme. Příběh se každého z nás dotýká jinak, podle fáze života, ve které se nacházíme.“

Ministerstvo kultury ČR finančně podpoří 63. Wolkrův Prostějov 2020

foto Magistrát města Prostějova

Neinvestiční dotace ze státního rozpočtu ČR ve výši 280 tisíc korun. To je ministerská podpora na částečnou úhradu nákladů spojených s realizací 63. ročníku festivalu poezie Wolkrův Prostějov.

„Wolkrův Prostějov proběhne ve dnech 1. až 5. září 2020 a jeho konání finančně částečně podpoří zmíněná ministerská dotace. Věříme, že festival opět nabídne přehlídku umu mladých lidí, kteří mají divadlo i recitaci jako skvělý koníček, který může jednou přerůst do celoživotního působení,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová, která má městskou kulturu ve své pracovní gesci. (red)