Přehlídka Wolkrův Prostějov je po roce opět tady!

Přehlídka Wolkrův Prostějov je po roce opět tady!
Foto plakát

Wolkrův Prostějov, 66. celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadel poezie bude probíhat od 13. 6. do 17. 6. 2023.  Zvou Statutární město Prostějov, oddělení DUHA – Kulturní klub u hradeb a NIPOS – Národní informační a poradenské středisko pro kulturu Praha.

Wolkrův Prostějov se koná pod záštitou ministra kultury Martina Baxy, hejtmana Olomouckého kraje Josefa Suchánka a primátora města Prostějova Františka Jury, z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury. Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy byla podpořena realizace přehlídky i její postupový systém. Wolkrův Prostějov finančně podpořil Olomoucký kraj. Na festivalu spolupracují Městské divadlo v Prostějově, Městská knihovna Prostějov a Kino Metro 70.

Zahájení 66. ROČNÍKU WOLKROVA PROSTĚJOVA spojené s předáním symbolického klíče od městských bran proběhne 13. 6. 2023 na náměstí T. G. Masaryka, před budovou muzea ve 20.30 hodin.

„Věřím, že si přehlídku, která je přístupná pro všechny, užijeme a patřičně si vychutnáme výkony mladých umělců. Prostějov bude opět plný poezie a umění. Na každý z večerů je připraven bohatý kulturní program, co se divadel týče, ale i hudební představení, která se budou odehrávat na zahrádce Národního domu. Všichni jste srdečně zváni,“ uvedla 1. náměstkyně primátora zodpovědná za kulturu Milada Sokolová. (red)

Poslat nový komentář