poezie

Wolkrův Prostějov je tady!

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

64. celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadel poezie proběhne tentokrát v Prostějově od 31. srpna. do 4. září.

Wolkrův Prostějov se koná pod záštitou ministra kultury Lubomíra Zaorálka, hejtmana Olomouckého kraje Josefa Suchánka a primátora města Prostějova Františka Jury, z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury. Wolkrův Prostějov finančně podpořil Olomoucký kraj. Na festivalu spolupracují Městské divadlo v Prostějově, Městská knihovna Prostějov a Národní dům o.p.s. (red)

Máte rádi poezii? Tvoříte ji sami? Zašlete nám Vaši tvorbu!

ilustrační foto Jana Jarolímková

 

Během letních měsíců bychom se rádi věnovali vám, našim čtenářům. Byli bychom velmi rádi, kdybyste se mohli a hlavně chtěli podílet na tvorbě vašich novin. Potažmo našich novin!

Nedávno jsme vás požádali o zaslání fotografií vašich domácích mazlíčků, rozkvetlých balkonů, uspořádali soutěž o poznání zvířátka v olomoucké ZOO.

Nyní bychom vám chtěli představit vaši tvorbu. Máte rádi poezii? Prózu? Píšete texty k písním a nemáte se komu pochlubit? Učiňte tak!

Prvním, kdo nám zaslal svoji tvorbu, je paní Jana Marie Jarolímková. Vše o ní a její tvorbě níže...

Jana Marie Jarolímková

 

Rodný kraj

Odtud kde vítr přichází

 

plyne svou cestou

a při tom

čechrá listoví stromů

na vrcholcích zelených kopců

zvláště pak v dlouhých rovinách

milovaného rodného kraje

zdraví vše živé

s láskou objímá

jako matka či otec

své plačící dítě

 

V minutě uklidnění

zastavíš se a ztišíš

svůj vlastní pohyb

je a není

a putuje dál

nepolapen

svobodný

Část nákladů Wolkrova Prostějova uhradí kraj

Jedním z loňských laureátů WP byl soubor ZUŠ Liberec.
Jedním z loňských laureátů WP byl soubor ZUŠ Liberec.

I v letošním roce podpořil kraj finančně pořádání Wolkrova Prostějova. V rámci přímé finanční podpory významných kulturních akcí odsouhlasilo krajské zastupitelstvo částku 150.000 korun. Letos pořádá Prostějov již 55. ročník festivalu poezie

Radní Prostějova přijali dotaci do příjmů města. Celostátní přehlídka uměleckého přednesu, amatérských souborů a divadla poezie Wolkrův Prostějov 2012 se uskuteční v termínu 12. až 16. června. Je to festival nejen sólových recitátorů, ale i souborů a divadel. Wolkrův Prostějov je nejen soutěžní přehlídkou, ale i příležitostí k setkání interpretů literárních textů, uměleckého přednesu, k vzájemné inspiraci, výměně názorů a zkušeností a současně k dalšímu vzdělávání účastníků, neboť součástí je i řada seminářů a besed.