tvorba

Hledáme vzácnost, Modrého Mauricia... Další z ukázek vaší tvorby!

ilustrační foto internet

 

Před pár dny jsme vám nabídli ukázku tvorby Jany Marie Jarolímkové. Vyzvali jsme vás též, máte-li zájem o zveřejnění vaší tvorby, že se na naši redakci můžete obrátit a my ji rádi "dostaneme do podvědomí" našich čtenářů. Své dílo nám zaslal Martin Koreček. Je to držitel několika ocenění. Posuďte sami.

Modrý Mauricius

Hledáme vzácnost, Modrého Mauricia.

Až ho nalezneme, nastane ticho. Jen hodiny budou tikat dál.

Podzimní valčík

Tma, jen mokré listí čvachtající pod nohama. Řeka si tiše zpívá večerní ukolébavku.

Dívám se domům do oken, do očí a tančím podzimní valčík se spícím městem.

LEDOVÉ OSTRŮVKY

Máte rádi poezii? Tvoříte ji sami? Zašlete nám Vaši tvorbu!

ilustrační foto Jana Jarolímková

 

Během letních měsíců bychom se rádi věnovali vám, našim čtenářům. Byli bychom velmi rádi, kdybyste se mohli a hlavně chtěli podílet na tvorbě vašich novin. Potažmo našich novin!

Nedávno jsme vás požádali o zaslání fotografií vašich domácích mazlíčků, rozkvetlých balkonů, uspořádali soutěž o poznání zvířátka v olomoucké ZOO.

Nyní bychom vám chtěli představit vaši tvorbu. Máte rádi poezii? Prózu? Píšete texty k písním a nemáte se komu pochlubit? Učiňte tak!

Prvním, kdo nám zaslal svoji tvorbu, je paní Jana Marie Jarolímková. Vše o ní a její tvorbě níže...

Jana Marie Jarolímková

 

Rodný kraj

Odtud kde vítr přichází

 

plyne svou cestou

a při tom

čechrá listoví stromů

na vrcholcích zelených kopců

zvláště pak v dlouhých rovinách

milovaného rodného kraje

zdraví vše živé

s láskou objímá

jako matka či otec

své plačící dítě

 

V minutě uklidnění

zastavíš se a ztišíš

svůj vlastní pohyb

je a není

a putuje dál

nepolapen

svobodný

Nový pavilon pomůže nemocným

ilustrační foto

Sedm domovů pro seniory a jeden azylový dům nově vzniknou ve městech Olomouckého a Zlínského kraje. Výbor Regionální rady Střední Morava schválil projekty za 184 miliony korun. Z balíku dotací si ukrojí také Prostějov, který pro Centrum sociálních služeb získá 30 milionů korun. Azyl tady nově najdou lidé s Alzheimerovou chorobou. Kromě Prostějova finance poputují také do Olomouce, Zábřehu, Luhačovic, Holešova, Valašského Meziříčí a Starého Města.

„Nejvyšší obnos získají ve Chválkovicích. Peníze podpoří rekonstrukci budov v domově seniorů za 46 milionů korun. Opravy se dočká také jeden pavilon Centra sociálních služeb v Prostějově, kde vznikne zařízení pro nemocné s Alzheimerovou chorobou v hodnotě 30 milionů korun. Charita Zábřeh bude za necelé 3 miliony rekonstruovat své zázemí pro sociální služby,“ uvedla Renata Škrobálková, mluvčí Úřadu Regionální rady v Olomouci.