festival

Ministerstvo kultury posílá peníze na Wolkrův Prostějov

Foto FB Wolkerův Prostějov

Konání 64. ročníku celostátního festivalu poezie Wolkrův Prostějov podpoří ministerská dotace.

Wolkrův Prostějov je tradiční celostátní přehlídka recitátorů sólistů a divadel poezie. Letos se v Prostějově bude konat již 64 ročník. „Celkový rozpočet akce je plánován ve výši zhruba jeden milion korun. Festival podpořila neinvestiční dotace ze státního rozpočtu, a to ve výši 300 tisíc korun. Peníze půjdou na částečnou úhradu nákladů spojených s realizací celostátního festivalu,“ nastínila náměstkyně primátora pro kulturu Milada Sokolová. 64. ročník festivalu poezie Wolkrův Prostějov proběhne ve dnech 31. srpna až 4. září 2021. (red)

Blesková soutěž o vstupenky na Revival Fest Konice

Foto Revival Fest Konice

Jak PvNovinky informovaly, sobota 25. července bude v Konici patřit Revival festu.

Představí se na něm revivalové kapely Metallica, Black Sabath, Red Ht Chilli Peppers, Bon Jovi a Detox. Akce začíná v 18 hodin.

Pokud se chcete festival podívat zadarmo, zasoutěžte si s námi o vstupenky. Stačí, když do pátku 24. července do 10 hodin zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, kde v Konici se festival koná. Odpověď označte v předmětu KONICE. Po jednoho vylosovaného máme dvě vstupenky.

Tip na sobotu. Revival Fest Konice

Foto Revival Fest Konice

V sobotu 25. července bude zámecký park v Konici patřit Revival festu.

Představí se na něm revivalové kapely Metallica, Black Sabath, Red Ht Chilli Peppers, Bon Jovi a Detox. Akce začíná v 18 hodin.

Čtěte pozorně, máme soutěž o vstupenky! (red)

Meky zvítězil i v Prostějově

Foto MFF Karlovy Vary

Od 3. do 11. července proběhla v šestadevadesáti kinech po celé republice unikátní přehlídka „TADY VARY ve vašem kině“, kterou připravil organizační tým Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.  V prostějovském kině Metro70 vidělo 16 jedinečných filmů celkem 362 diváků.

Největší divácký zájem provázel domácího zástupce v přehlídce, hudební dokument režiséra Šimona Šafránka Meky, věnovaný ikoně česko-slovenské hudební scény, Miroslavu Žbirkovi. Tento film byl nejúspěšnější i v Prostějově. “Přišlo rovných 80 diváků. Tento film získal v rámci přehlídky také cenu diváků na Mall.tv a můžete na něho stále přijít k nám do kina. Nejbližší termíny promítání jsou 17., 18. a 25. července a také v srpnu,“ uvedla ředitelka kina Barbora Kucsa Prágerová

Tip na neděli: Dřevorock Fest 2020

Foto Dřevorockfest

V neděli ve 12 hodin startuje v areálu zámku v Dřevohosticích tradiční  Dřevorock Fest.  

Jubilejní 15. ročník tradičního letního open-air festivalu nabídne zajímavé kapely, mimo jiné Rybičky 48 a Morčata na útěku. Areál bude otevřen již od 12 hodin, program startuje ve 14 hodin. Bude to našlapané od začátku do konce.

 

Program:

14:00 - 14:45 HOLTER

15:30 - 16:30 DARK GAMBALLE

17:15 - 18:15 GATE CRASHER

19:00 - 20:00 LIMETALL

21:00 - 22:00 RYBIČKY 48

22:45 - 23:45 TRAUTENBERK

00:30 - 01:30 MORČATA NA ÚTĚKU (red)

Festival nafukovacích atrakcí zrušen!

ilustrační foto plakát

Ve dnech 29. až 30. března 2020 se měl v prostějovském KaSCentru konat již druhý ročník Festivalu nafukovacích atrakcí. Je ale zrušen.

"Na základě skutečnosti posledních dnů jsme nuceni festival nafukovacích atrakci v termínu 29 - 30.3.2020 zrušit. Věříme v uklidnění situace a uspořádání festivalu v podzimním terminu," vzkazují pořadatelé. (red) 

 

Festival zaduní Mořicemi. Už dnes!

ilustrační foto

Sedmnáctý ročník Revival festu, který se zaměřuje hlavně na hardrockové a metalové kapely, začne dnes v Mořicích. 

Zazní skladby Bon Joviho, Kabátů, Guns and Roses, Queen a dalších revivalů a kapel skvělých jmen. Festival začíná dnes v osmnáct hodin, v sobotu se rozjede ve třináct hodin. (red)

 

V rámci Uzené Olomouce bude soutěž jedlíků! Troufáte si?!

ilustrační foto

V rámci festivalu Uzená Olomouc, o kterém jsme vás včera informovali, se uskuteční i soutěž jedlíků. Troufnete si? Máme pro vás volné místo, které jsme pro čtenáře Prostějovských novinek dohodli s pořadateli!

V sobotu 18. února se těšte na jedlickou soutěž. "Kdo si to rozdá s Maxi jedlíkem Jarou Němcem, který vystupoval v show Jana Krause? Pojídat se bude kilový věnec buřtů! Na nejlepší čeká medaile, pohár Uzené Olomouce a něco na zub," vyzývají pořadatelé.

A do soutěže se můžete přihlásit i vy. Postačí, když do 28. ledna zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kde se Uzená Olomouc bude konat? Jednoho vylosovaného vyšleme na festival. (ber)

 

Uzená Olomouc! Chystáte se na festival?

ilustrační foto Uzená Olomouc

Uzená Olomouc je dvoudenní oslava uzeného masa, zabijačkových specialit, piva a jiných dobrot. Koná se 18. a 19. února v letním kině v Olomouci.

„Nejsme velký food festival se stovkami stánků. Chceme, abyste na jednom místě ochutnali dobré uzené, dobré pivo, zabijačkové speciality. Proto nenabíráme stánkaře ve velkém, ale pečlivě je vybíráme, aby od každého sortimentu zde byl pouze jeden. Chceme, abyste si poslechli harmonikáře, ohřáli u ohně, podívali se, jak se porcuje prasátko. Chceme, abyste se na festiválku cítili dobře. Jde nám o rodinnou atmosféru a doufáme, že se nám to podaří.

Co v sobotu? Olomoucký tvarůžkový festival!

ilustrační foto plakát

Hanáčtí hudebníci, regionální pivovary, ale především tvarůžky. Tvarůžky klasické, tvarůžky ve studené kuchyni, tvarůžky pečené, smažené, sladké, prostě olomoucká sýrová specialita na bezpočet způsobů… Město zažije 16. dubna první ročník Olomouckého tvarůžkového festivalu.

Do gastronomické části festivalu se zapojí šest restaurací, které mají s různými úpravami svérázného druhu sýra bohaté zkušenosti. Na jídelníčku tak hosté festivalu najdou třeba pečenou bramboru s tvarůžkem, jezdeckou zelňačku s tvarůžkovým krutonem, tvarůžkový guláš, tvarůžkové šléšky s domácí slaninou a špenátovými listy, hanácké tašky v syrnici a další speciality. K výbornému a silně aromatickému sýru se samozřejmě dobře hodí i chutné pivo. Na prvním ročníku festivalu se budou moci lidé seznámit s produkty regionálních pivovarů Chomout, Kosíř a Litovel.