festival

Festival vojenských hudeb v Olomouci a Kroměříži bude opět mezinárodní!

ilustrační foto

Ve dnech 26. až 28. srpna se v Olomouci a Kroměříži uskuteční XXVI. mezinárodní festival vojenských hudeb. Zahraniční orchestry letos přijedou ze Slovenska, Maďarska a Polska. Představí svůj tradiční i nevšední repertoár odkazující na jejich národní kulturu, ale i barvitá exhibiční vystoupení.

Festival bude zahájen v pátek 26. srpna v 16:00 hod. na Horním náměstí v Olomouci tanečně-hudebním vystoupením Vojenského uměleckého souboru Ondráš. Následovat bude chrámový koncert Vojenské hudby Olomouc v katedrále sv. Václava a koncert Ústřední hudby AČR se sólisty Martinem Chodúrem a Lucií Silkenovou.

OBRAZEM: Keltská noc 2022 se vydařila, libují si pořadatelé

Foto KN z.s.

Mezinárodní hudební festival Keltská noc 2022 se v plumlovském kempu Žralok konala od 21. do 23. července.  Podle počtu a názoru návštěvníků se akce velmi vydařila. A naštěstí přálo i počasí.

„Hlavní vizí a posláním festivalu Keltská noc do budoucna je a bude – připomínat lidem vzájemnou kulturní propojenost zemí Evropy právě prostřednictvím „keltství“, které jako historická nit propojuje velkou část zemí Evropské unie. Chceme také ukázat, že právě náš region je významnou součástí této historie,“ vysvětlil Tomáš Somr, jeden z otců Keltské noci.

Nádvoří zámku ožije! ProFest 2022 – Country festival se blíží!

ilustrační foto plakát

Ve dnech 5. - 6. srpna 2022 ožije nejen nádvoří prostějovského zámku druhým ročníkem country festivalu ProFest. Pořadatelem je Statutární město Prostějov, kulturní klub Duha u hradeb, Martin Soldán (Tres Soldanos) a kino Metro 70. Oproti loňsku je tentokrát festival dvoudenní a nabitější. 

„Myslím, že návštěvníci se mají opravdu na co těšit a já osobně jsem nesmírně ráda, že nádvoří zámku skutečně ožívá. Páteční program se bude odehrávat jak na nádvoří zámku, tak před kinem Metro 70. Celkem vystoupí devět hudebních skupin nejen z Prostějova, ale i z celé republiky, připraveno je vystoupení country tanečníků. Děkuji za báječnou spolupráci organizátorů!,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Chybět nebude ani doprovodná akce v „americkém motorkářském stylu“ – před zámkem budou vystavena americká auta a motocykly. 

Cisalpipers: „Těšíme se na Keltskou noc. Budeme publiku na blízku“

foto Eva Kolomazníková

Italská kapela Cisalpipers vystoupí v rámci festivalu Keltská noc v Plumlově, a to v pátek 22. července. Pětičlenná formace se při tvorbě svých písní inspiruje historickou hudbou z celé Evropy, nebojí se ale přidat třeba prvky popu, world music nebo jazzu. „Každý z kapely má jiné hudební zkušenosti a jiný vkus. Když se to všechno smíchá, vzniknou Cisalpipers.”

Na jaké novinky se může publikum na Keltské noci těšit?

Na Keltskou noc s námi přijede náš nový basák, který je nakažlivě energický a dokáže pořádně nakopnout show. Také zahrajeme pár nových písniček a také pro páteční koncert chystáme malé překvapení.

I když jste z Itálie, hrajete irskou muziku. Proč?

Keltská noc nabídne i šperky a lahůdky

FB Keltská noc

Mezinárodní hudební festival Keltská noc 2022 se vrací a navazuje přesně tam, kde před necelými 3 lety zůstal kvůli covidové epidemii stát. 22. až 23. července 2022 opět rozezní kemp Žralok v Plumlově tóny irských fléten a žhavé rytmy keltských bubeníků. V programu festivalu vystoupí na 150 účinkujících z 9 evropských zemí. Kromě irské keltské hudby se mohou návštěvníci těšit také na irský tanec, vikingská bojová umění, keltský tábor s ukázkami keltských řemesel a stylu života, keltskou spiritualitu, skvělé workshopy na světové úrovni.

„Pro mě osobně je prioritou kvalita kapel při živých vystoupeních, jejich studiové nahrávky si samozřejmě také rád poslechnu, ale vždy si vyhledávám živá, neupravená videa z koncertů a tam nejvíce poznám kvalitu souborů. To se týká především nových kapel, které na KN ještě nehráli. Další prioritou je zachování stylové čistoty keltského festivalu, takže vybírám vždy kapely, jejichž hudba vychází z kořenů keltské hudby, ať už je její pojetí tradiční irské, rockové, jazzové, metalové, či experimentální kombinací a prolínáním stylů,“ říká hlavní pořadatel Tom Somr.

Keltskou noc rozezní Vintage Wine

Foto FB Keltská noc

Mezinárodní hudební festival Keltská noc 2022 se vrací. Ve dnech 22. - 23. 7. 2022 opět rozezní kemp Žralok v Plumlově tóny irských fléten a žhavé rytmy keltských bubeníků. V programu festivalu vystoupí na 150 účinkujících z 9 evropských zemí. Jedním ze souborů jsou i pražští Vintage Wine.

Vintage Wine patří k tahounům české keltské scény. A i když se od vydání prvního alba Drums & Guns zvukově posunuli i k jiným žánrům, inspirace irskou a skotskou muzikou se u nich zapřít nedá. Hlavní skladatel Petr Polák hledá inspiraci i v severské hudbě nebo ve folk metalu a blues. Tím vzniká pestrá směska, u které rozhodně není nuda. I proto je kapela věrnou stálicí české klubové i festivalové scény. Zatím posledním albem je pro skupinu deska Dryghtyn z roku 2019. Na koncertech Vintage Wine to žije každým okamžikem. Nekompromisní pařbu si s Vintage Wine můžete užít v sobotu 23.

Soutěžte o vstupenky na Rock na Plumlově!

ilustrační foto plakát

V pátek 10. června se areál Borky v Plumlově rozduní kvalitním rockem. Těšit se můžete na vystoupení českých rockových legend. A s PvNovinkami si zasoutěžit o vstupenky!

„Vystoupí kapely Kern, Turbo a České srdce,“ vzkazují pořadatelé z MP Vision. Program začíná v 16 hodin. Na koncert se můžete dostat zdarma! Postačí do středy 8. června zaslat na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenuje původní zpěvák skupiny TURBO? Odpověď označte v předmětu ROCK a nezapomeňte uvést své jméno. Pro deset vylosovaných máme vstupenky. 

Ministerstvo kultury posílá peníze na Wolkrův Prostějov

Foto FB Wolkerův Prostějov

Konání 64. ročníku celostátního festivalu poezie Wolkrův Prostějov podpoří ministerská dotace.

Wolkrův Prostějov je tradiční celostátní přehlídka recitátorů sólistů a divadel poezie. Letos se v Prostějově bude konat již 64 ročník. „Celkový rozpočet akce je plánován ve výši zhruba jeden milion korun. Festival podpořila neinvestiční dotace ze státního rozpočtu, a to ve výši 300 tisíc korun. Peníze půjdou na částečnou úhradu nákladů spojených s realizací celostátního festivalu,“ nastínila náměstkyně primátora pro kulturu Milada Sokolová. 64. ročník festivalu poezie Wolkrův Prostějov proběhne ve dnech 31. srpna až 4. září 2021. (red)

Blesková soutěž o vstupenky na Revival Fest Konice

Foto Revival Fest Konice

Jak PvNovinky informovaly, sobota 25. července bude v Konici patřit Revival festu.

Představí se na něm revivalové kapely Metallica, Black Sabath, Red Ht Chilli Peppers, Bon Jovi a Detox. Akce začíná v 18 hodin.

Pokud se chcete festival podívat zadarmo, zasoutěžte si s námi o vstupenky. Stačí, když do pátku 24. července do 10 hodin zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, kde v Konici se festival koná. Odpověď označte v předmětu KONICE. Po jednoho vylosovaného máme dvě vstupenky.

Tip na sobotu. Revival Fest Konice

Foto Revival Fest Konice

V sobotu 25. července bude zámecký park v Konici patřit Revival festu.

Představí se na něm revivalové kapely Metallica, Black Sabath, Red Ht Chilli Peppers, Bon Jovi a Detox. Akce začíná v 18 hodin.

Čtěte pozorně, máme soutěž o vstupenky! (red)