Žralok

OBRAZEM: Milovníci československých vozidel darovali opuštěným kočkám 34 tisíc korun!

Foto ber

Na své si o víkendu přišli milovníci starých strojů. Do kempu Žralok Plumlov se jich na Sraz vozidel československých sjelo na dvě stě z celé České republiky. K vidění byla osobní auta s rokem výroby 1961 až 1990, která bylo možno koupit v Mototechnách, Tuzexu či bazarech v tomto období. Své příznivce si našla i nákladní auta, včetně vojenských, a zemědělská technika.

A ze srazu se radoval i prostějovský spolek Mourek, kterému lidé mohli přispět dobrovolným vstupným na opuštěné kočičky. „Sešlo se tam asi hooodně milovníků koček, protože částka je neuvěřitelná. Téměř 34 tisíc! Děkujeme vám všem, kdo jste u kasičky přibrzdil a přispěl. A také skvělým organizátorům. Klobouk dolů před tak velkou krásnou akcí," vzkázala za spolek předsedkyně Jana Seifriedová. (ber)

Tip na neděli. Borůvkové hody ve Žraloku

Foto ber

Pokud přemýšlíte, co si dát za dobrůtku, vyrazte do plumlovského kempu Žralok. Od 12 hodin jsou tam opět borůvkové hody.

Mistři kuchaři z Hotelu Zlechov pro vás připravují borůvkové lahůdky. Modré kuličky nacpali do maxi knedlíků, jsou součástí palačinek, tvarožníku i zmrzlinového poháru. Dát si je můžete také horké se zmrzlinou a šlehačkou. „Knedlík je vnikající a obrovský, navíc jsem si dala i borůvkový likér. Neskutečná dobrota," pochlubila se jedna z labužnic. Pro abstinenty a řidiče je v nabídce i borůvková limonáda. (ber)

Tip na sobotu. Borůvkové hody ve Žraloku

Foto plakát

V sobotu 26. a neděli 27. srpna, nabídne kemp Žralok v Plumlově oblíbené borůvkové hody. Akce po oba dny začíná ve 12 hodin.

Speciality s příchutí borůvek ovládnou chuťové buňky každého návštěvníka, potěší je maxiborůvkové kynuté knedlíky, palačinky s borůvkovou marmeládou či tvarožník s borůvkami. Mlsouni si rádi vychutnají zmrzlinové poháry s borůvkami a vlašskými ořechy. Spláchnout výše uvedené likéry bude možné borůvkovou limonádou nebo likérem. Všechny pochoutky připraví vyhlášení kuchaři z Hotelu Zlechov, kteří mají letité zkušenosti z penzionu Hvězda pod Pradědem. (red)

Do Žraločí epopeje přibyla Veverková!

Foto ber

Slavnostní odhalení další postavičky proslavené Žraločí epopeje se v sobotu konalo v kempu Žralok v Plumlově. I tentokrát hlavní organizátor a autor veledíla Jan Tatarka pozval mimo kreslířů z Česka a Slovenska známé tváře – Ivo Šmoldase a Petra H. Baťka.

Za velkého zájmu veřejnosti pak byla odtajněna nová postavička, pankáčská vdova Veverková. A tím pádem je jasné, kdo že je neznámý pijan, jehož hrob ve Žraloku pečlivě doplňují prázdnými lahvemi.

O dobrou zábavu se postaral i Roman Pytlík s kapelou Romantica, který rovněž přizval hosty – Toma Somra, Jana Hanze Jiříčka a již zmíněného Petra H. Baťka, který je nejen hercem, ale i zpěvákem, kytaristou, spisovatelem a bubeníkem. (ber)

Tip na sobotu. Setkání kreslířů a humoristů v plumlovském Žraloku

Foto plakát

V sobotu odpoledne se do Žraloka sjedou kreslíři a humoristé z Česka i Slovenska. Pozvání přijali také básník, překladatel, scenárista, kulturní publicista, moderátor, redaktor a nakladatel Ivo Šmoldas a herec Petr H. Batěk.

Pořadatelem je kreslíř a humorista Jan Tatarka, který zde v roce 2019 odhalil svou jedinečnou Žraločí epopej. Od té doby do ní každý rok přibývá jedna postava. Ta má vždy souvislost se Žralokem nebo humorem.

V loňském roce do sbírky přibyla figurka známého komiksového hrdiny Ufina. Letos nese akce podtitul Lechtivé neřesti, uvidíme, čím tedy Jan Tatarka epopej obohatí.

Výstava bude zahájena v 16 hodin a vstup je volný. (ber)

Keltská noc začala, Zaplavila Žralok prastarými rytmy

Foto ber

V čtvrtek ve 14 hodin začal v kempu Žralok v Plumlově oficiálně třídenní mezinárodní festival Keltská noc. V něm se publiku postupně představí na 150 účinkujících ze 12 zemí. Ti první to zvládli již ve čtvrtek.

Mezi nimi třeba Fiach Bán, skupina irského tance z Olomouce, která zájemce pozvala i na workshop. Novinkou byly hosté, jejichž vůdce Horset je majitelem nedalekého zámku Ptení. Pokud tipujete Barbar Punk, jste na správné stopě. Probudit v sobě spolu s kapelou barbara budete moci ještě v neděli nad ránem – budou totiž posledními vystupujícími letošního festivalu. 

Hvězdy budou zářit nad Keltskou nocí nejen z nebe

Foto Keltská noc

Program letošního, jubilejního dvacátého ročníku Keltské noci, která proběhne v termínu od 20. do 22. července, a nad kterým přijala záštitu velvyslankyně Irska v Praze, J. E. Clona Manahan, bude nabitý jak novinkami, tak stálicemi mezinárodní hudební i taneční scény. 150 účinkujících z 12 zemí světa na tři dny rozehraje a roztančí kemp Žralok na Plumlově. Dnes vám představíme čtvrtou část programu.

K festivalu Keltská noc kromě hudby neodmyslitelně patří také tanec, a to přímo ten irský. Můžete se ho dokonce i sami naučit na workshopech, které proběhnou ve čtvrtek a v sobotu. První se uskuteční hned na začátku festivalu, ve čtvrtek ve 14:30, to abyste svoje nově nabyté dovednosti mohli plně uplatnit po celou dobu trvání festivalu. Učit se budete s olomouckou taneční skupinou Fiach Bán, kteří vám pak svoje vystoupení předvedou ve stejný den, v 18:45.

Hvězdy budou zářit nad Keltskou nocí nejenom z nebe

Foto Keltská noc

Program letošního, jubilejního dvacátého ročníku Keltské noci, která proběhne v termínu od 20. do 22. července, a nad kterým přijala záštitu velvyslankyně Irska v Praze, J. E. Clona Manahan, bude nabitý jak novinkami, tak stálicemi mezinárodní hudební i taneční scény. 150 účinkujících z 12 zemí světa na tři dny rozehraje a roztančí kemp Žralok na Plumlově. Dnes vám představíme druhou část programu.

V pátek od 18 hodin se můžete nechat přenést do tajemného a pohanského fantasy světa (a možná až na Kaer Morhen) na křídlech podmanivé hudby plné jak slavných melodií ze Zaklínače, Pána prstenů a mnohých dalších opatřených emotivními českými překlady textů, tak vlastních skladeb kapely DELORAINE. Čeká vás fantasy literatura a pohanská mytologie proměněná v energickou, taneční a emotivní hudbu.

Hvězdy budou zářit nad Keltskou nocí nejen z nebe

Foto Keltská noc

Program letošního, jubilejního dvacátého ročníku Keltské noci, která proběhne v termínu od 20. do 22. července, a nad kterým přijala záštitu velvyslankyně Irska v Praze, J. E. Clona Manahan, bude nabitý jak novinkami, tak stálicemi mezinárodní hudební i taneční scény. 150 účinkujících z 12 zemí světa na tři dny rozehraje a roztančí kemp Žralok na Plumlově. Dnes vám představíme druhou část programu.

Nenašel by se asi žádný z návštěvníků Keltské noci, který by neznal a nemiloval trojici skvělých muzikantů z Dublinu, kteří si říkají SLIOTAR. Jejich hudba patří k samotným kořenům tradiční irské lidové kultury a jejich živá vystoupení jsou nezapomenutelným zážitkem. Dávno zlidovělý pokřik „pííívooo“ zpěváka a hráče na flétny a irské dudy Raye MacCormaca z pódia, tato zdravice všem účastníkům festivalu, už dnes patří ke Keltské noci stejně neodmyslitelně, jako k ní patří odraz plumlovského zámku na hladině Podhradského rybníka.

Hvězdy budou zářit nad Keltskou nocí nejen z nebe

Foto Keltská noc

Program letošního, jubilejního dvacátého ročníku Keltské noci, která proběhne v termínu od 20. do 22. července, a nad kterým přijala záštitu velvyslankyně Irska v Praze, J. E. Clona Manahan, bude nabitý jak novinkami, tak stálicemi mezinárodní hudební i taneční scény. 150 účinkujících z 12 zemí světa na tři dny rozehraje a roztančí kemp Žralok na Plumlově. Dnes vám představíme první část programu.

Na své si přijdou jak příznivci poklidné akustické hudby, tak i ti návštěvníci, kteří mají raději o něco tvrdší muziku. Pokud patříte právě mezi tyto posluchače, nenechte si v pátek od půl jedenácté večer ujít vystoupení jedné z letošních novinek festivalu, kapely SKILTRON. Toto folk metalové spojení heavy metalu a keltské hudby, kde nechybí ani dudy, bude jistě nezapomenutelným zážitkem už kvůli jedinečnému stylu a zvuku, který tato kapela nabízí.