trabant

XVI. Trabant sraz Morava 2020. Už tento víkend ve Žraloku!

Ilustrační foto Trabant gang Brno

Už po šestnácté se ve dnech 3. až 5. července sjedou do autokempu Žralok v Plumlově milovníci vozidel koncernu IFA. Těšit se tak opět můžete na Trabanty, Wartburgy, Barkasy, Robury nebo Multicary.

Mimo samotného pobytu v kempu se účastníci srazu vydají v sobotu v 9:30 hodin na spanilou jízdu, která povede k propasti Macocha.  

Odpoledne je pak čeká mimo jiné jízda zručnosti, plavba pravidelnosti na Trabi Titaniku, soutěž o nejhezčí vůz v kategoriích klasik, veterán a tuning, jízda na slepo a další. 

XII. Trabant sraz Morava 2016 již tento víkend ve Žraloku!

Ilustrační foto Trabant gang Brno

Už po dvanácté se ve dnech 1. - 3.7.2016 sjedou do autokempu Žralok v Plumlově milovníci vozidel koncernu IFA. Těšit se tak opět můžete na Trabanty, Wartburgy, Barkasy, Robury nebo Multicary.

Mimo samotného pobytu v kempu se účastníci srazu vydají v sobotu dopoledne na spanilou jízdu, která povede do zámku v Konici.

Odpoledne je pak čeká mimo jiné jízda zručnosti, plavba pravidelnosti na Trabi Titaniku, soutěž o nejhezčí vůz v kategoriích klasik, veterán a tuning, jízda na slepo a Retro show 2016. Řadu soutěží připravili pořadatelé z Trabant gangu Brno i pro děti.

Bývalí králové silnic zakempili na víkend ve Žraloku!

ilustrační foto internet

 

Plumlovský camp Žralok byl o víkendu plný bývalých králů silnic - trabantů, wartburgů či barkasů ze všech koutů naší země, ale i ze zahraničí, z Rakouska, Polska či Slovenska.

Jelikož bylo krásné počasí, v kempu se mihlo mnoho návštěvníků. Bylo totiž k vidění spousty zábavy, děti si malovaly pro radost, vyzkoušely si zorbing na vodě, dospělí se mohli plavit po Podhraďáku na speciálním trabantovém šlapadle. Na účastníky čekala soutěž zručnosti jízdy mezi kužely s trabantem s přiléhavým názvem "Skrček". 

Vzpomeneme-li na soutěž o zasílání fotografií domácích mazlíčků, je nám naprosto jasné, že pro některé jsou miláčky čtyřnozí či dvounozí tvorové, pro některé tato naleštěná bakelitová vozítka!

Každému co jeho jest!  (red)

Zídky budou opět, tak jako kdysi, lemovat park

ilustrační foto

Smetanovy sady mají stále jasnější podobu. Cestičky dávají tušit, kudy budeme parkem procházet, jasné jsou i stromy, které zůstanou. Hromady hlíny brzo zmizí a na řadu přijde travnatý koberec. Nově zrekonstruované sady budou roubit zděné zídky. A právě o jejich existenci se vedla řada diskuzí.

Stavbu zídek, oddělující Smetanovy sady a Vápenici, provázely dohady a průtahy. Problém byl v tom, že se vše jevilo jako ne zrovna levná záležitost.