Keltská noc

Keltská noc se letos neuskuteční. Přesouvá na rok 2022!

ilustrační foto Keltská noc

Ještě před pár dny věřili pořadatelé Keltské noci 2021 v zázrak, a to že letošní festival se bude konat. Nyní duše Keltské noci Tomáš Somr oznámil, že festival se přesouvá na příští rok.

„Několik měsíců jsme doufali, sháněli informace, byli ve střehu. Bohužel doteď nevíme, zda by se mohly konat letní festivaly, těch negativ, nejasností a otazníků je stále tolik, že již nemůžeme dále otálet s rozhodnutím a čekat na zázrak. Diagnóza tedy zní, že Keltská noc 2021 se přesouvá na 22. - 23. 7. 2022,“  říká Tomáš.

Video pozdravy pro Keltskou noc 2021 přicházejí z celé Evropy

ilustrační foto Keltská noc

Mezinárodní hudební festival Keltská noc 2020 se, jako ostatní festivaly, přesouvá v důsledku opatření v souvislosti s COVID-19 na příští rok. Nezaviněné přerušení 19-leté kontinuity tohoto ojedinělého keltského festivalu rozesmutnilo nejen organizátory a tisíce návštěvníků KN, ale i kapely, tanečníky a ostatní účinkující, kteří se festivalu Keltská noc měli v tomto roce zúčastnit. 

Organizační tým KN připravil společně s účinkujícími akci, ve které kapely natáčí a posílají video pozdravy pro KN a její návštěvníky. Festival je zveřejňuje na svém Facebooku a chystá se pro videa zvláštní sekce na webu KN. Kromě zakladatele a hlavního organizátora Keltské noci Starého Vikinga Toma Somra již natočily a poslaly video zdravice také skupiny CELTICA Pipes Rock (Rakousko), 2 zdravice přišly od skupiny SLIOTAR (Irsko),  hvězdné stálice TOMÁŠ KOČKO a Orchestr, BRAN, POITÍN, a také skupina SELFISH MURPHY z Transylvánie.

Keltská noc se odkládá. O rok!

ilustrační foto Keltská noc

Celý organizační tým KN od podzimu pracoval na přípravách KN 2020. V době dokončení přípravy programu tohoto ročníku přišel Covid-19 a překazil všechny plány. Organizátoři Keltské noci vyčkávali  o poslední chvíle s nadějí, že bude situace zvládnuta do té míry, aby se kulturní akce přece jen mohly za určitých podmínek konat. Bohužel, Keltská noc letos nebude.

„Současný cíl a záměr organizátorů Keltské noci teď bude dohodnout se všemi účinkujícími možnost, aby se kompletní program KN 2020 mohl beze změny přesunout na rok 2021. S tím může být spojeno mnoho problémů, ale uděláme vše pro to, aby se to podařilo,“ říká Tomáš Somr.

Kdo vyhrál poslední volňásky na Keltskou noc?

ilustrační foto

V letošním roce slaví mezinárodní hudební festival Keltská noc osmnáctiny. A oslavy to budou vskutku oslňující. Již na konci tohoto týdne, ve dnech 19. - 20. července, vystoupí v kempu Žralok v Plumlově na 150 umělců a účinkujících z osmi zemí světa. A my jsme vám nabídli poslední soutěž o vstupenky a další ceny.

Pro prvního z vylosovaných máme dvě vstupenky na sobotu, pro druhého výherce v pořadí pak tričko a čepici s logem Keltské noci. A na koho se tedy usmálo štěstí? Martina Dvořáková z Prostějova, první z vylosovaných, získává dvě vstupenky, Oldřich Lošťák, taktéž z Prostějova, vyhrává tričko a čepici. Gratulujeme! (red)

 

Kdo vyhrál volňásky na Keltskou noc a reklamní dárky?

ilustrační foto

V letošním roce slaví mezinárodní hudební festival Keltská noc osmnáctiny. A oslavy to budou vskutku oslňující. Ve dnech 19. - 20. července vystoupí v kempu Žralok v Plumlově na 150 umělců a účinkujících z osmi zemí světa. A my jsme vám nabídli v pořají již druhou soutěž o vstupenky a další ceny!

Pro prvního vylosovaného výherce máme dvě vstupenky na sobotu, pro druhého v pořadí pak tričko a čepici s logem Keltské noci.

A na koho se tedy usmálo štěstí? Prvním vylosovaným je Milan Šrubař z Ivanovic na Hané, druhým, který obrdrží tričko a čepici, Kateřina Karhanová z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Soutěžte o další vstupenky na Keltskou noc!

ilustrační foto

V letošním roce slaví mezinárodní hudební festival Keltská noc osmnáctiny. A oslavy to budou vskutku oslňující. Ve dnech 19. - 20. července vystoupí v kempu Žralok v Plumlově na 150 umělců a účinkujících z osmi zemí světa. A my vám dnes nabízíme druhou soutěž o vstupenky a další ceny!

Postačí, když do 10. července na zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kdo stál za zrodem Keltské noci? Odpověď označte v předmětu KELTSKÁ NOC a přidejte na sebe plný kontakt včetně telefonního čísla.  

Pro jednoho výherce máme dvě vstupenky na sobotu, pro druhého v pořadí pak tričko čepici s logem Keltské noci.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red) 

Kdo vyhrál první volňásky na Keltskou noc?

ilustrační foto

V letošním roce slaví mezinárodní hudební festival Keltská noc osmnáctiny. A oslavy to budou vskutku oslňující! Ve dnech 19. - 20. července vystoupí v kempu Žralok v Plumlově na 150 umělců a účinkujících z osmi zemí světa. A vy jste s námi soutěžili o první soutěž o vstupenky a další ceny!

Jak jsme sdělili v článku týkajícím se soutěže, pro prvního vylosovaného výherce máme dvě vstupenky na pátek, pro druhého v pořadí pak tričko a čepici s logem Keltské noci. A na koho se usmálo štěstí? Prvním vylosovaným, který obdrží dvě vstupenky na páteční vystoupení, je Petr Randus z Držovic, druhým vylosovaným, který obdrží tričko a čepici s logem, je Monika Koukalová z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Keltská noc slaví plnoletost! Pojďme jí popřát!

ilustrační foto

V letošním roce slaví mezinárodní hudební festival Keltská noc osmnáctiny. A oslavy to budou vskutku oslňující. Ve dnech 19. - 20. července vystoupí v kempu Žralok v Plumlově na 150 umělců a účinkujících z osmi zemí světa. Dnes si představíme další soubory.

IRISH ROSE (SK)

Dvě svěží irské růžičky v doprovodu tří bodláků (letos přijíždí ve změněném složení) to je skupina Irish Rose, která se svým pojetím tradiční irské hudby jistě řadí k absolutní špičce na Slovensku. Brilantní instrumentální pasáže nad perfektní keltskou rytmikou a krásný, procítěný zpěv jsou základem úspěchu této slovenské kapely. Na letošní KN představí skladby ze svého nového CD.

SELFISH MURPHY (HUN/RO)

OBRAZEM: Keltská noc je za námi

Foto Lenka Ježková

Ve dnech 22. a 23. července hostil kemp Žralok v Plumlově Keltskou noc. Patnácté narozeniny oslavila parádně.

Spousta zábavy a dobré muziky. Svědčí o tom i fotografie Lenky Ježkové. (red)

Keltská noc vypukne již zítra!

ilustrační foto archiv Keltská noc

Mezinárodní hudební festival Keltská noc letos slaví 15. narozeniny. Oslava v autokempu Žralok v Plumlově vypukne už v pátek 22. července 2016.

Mezinárodní hudební festival Keltská noc – Celtic Night je žánrově zaměřený dvoudenní festival tradiční keltské kultury, představující to nejlepší z české a světové keltské hudební scény. Festival doplňuje bohatý celodenní doprovodný program jako například bojové ukázky skotského regimentu, keltskou kovářskou výrobu, ukázky pečení chleba, seminář keltské čarodějky, ukázky tradičního života keltů a keltská řemesla, výuku irských tanců, ohňovou show, atd. Na pódiu festivalu Keltská noc se v nepřerušené sérii patnácti let představily více jak dvě stovky interpretů z Evropy i zámoří.