program

Hody nabídnou na náměstí Tonyu Graves, Proměny i Annu K

ilustrační foto

41. Prostějovské hodové slavnosti ovládnou centrum Prostějova. Kulturní program odstartuje již dnes, hlavním hodovým dnem je ale neděle.

V sobotu se na hlavním náměstí od 14 hodin představí kapely Richband a Tonya Graves Band. Od 19 hodin bude pódium patřit prostějovskému pěveckému sboru Proměny a jejich hostům.

Nedělní ráno odstartuje Vlčnovjanka a postupně se na podiu představí dětské hanácké soubory. Před polednem zahraje Stanley´s dixie street band a Kateřina Marie Tichá a Bandjeez.

Oficiálně zahájí hodové odpoledne Hanáci dvě hodiny po poledni a úderem třetí projde centrem města průvod krojovaných souborů.

Hanácké slavnosti se blíží. Nabídnou i Annu K.

ilustrační foto

Polovina září je tradičně spojována v Prostějově s Hanáckými slavnostmi a prostějovskými hody. Ani letos tomu není jinak. Hodovat budeme tentokrát v sobotu a v neděli 16. – 17. září. Na co všechno se můžeme těšit?

„Hanácké slavnosti mají svoji tradici, snažíme se držet zavedených scénářů. Opět se bude hlavní program konat na prostějovském náměstí T.G. Masaryka, ovšem tentokrát jsme přidali i koncert v kostele sv. Jana Nepomuckého (U Milosrdných). Bude se konat v sobotu šestnáctého září v 18:30, vystoupí Hanácký mužský sbor Rovina s doprovodem Michala Müllera, který bude hrát na citeru,“ uvedla pro PvNovinky 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Prostějovské kulturní léto 2023 je již připraveno

Foto Magistrát města Prostějova

Prostějovské léto je nedílnou a každoroční součástí života našeho města. Hlavním cílem je vytvářet prostředí příznivé mezilidským vztahům. Záměrem je pozvat na hlavní náměstí co největší počet obyvatel, rodin, přátel a kamarádů. Skladba programu je pestrá a dramaturgicky připravená pro všechny věkové kategorie.

1. náměstkyně primátora Milada Sokolová uvedla, že připraven je velmi povedený program:

Zámek Čechy pod Kosířem letos opět nabídne pestrý program

Foto zámek Čechy pod Kosířem

Seznam akcí pro rok 2023, jejichž dějištěm bude zámek v Čechách pod Kosířem, je zveřejněn.  Návštěvníky čekají osvědčené akce i novinky.

1. 5. Den zamilovaných – prezentace možnosti svatby nebo jiné soukromé či firemní akce na našem zámku, výstava dekorací a představení dodavatelů ve volně otevřené oranžérii, zvýhodněné vstupné do zámeckých expozic

28. 5. Miniopery (J. Uhlíř, Z. Svěrák) - divadelní open-air představení pro děti v podání Moravského divadla v Olomouci

2. 6. Noc kostelů – unikátní stezka po sakrálních památkách Čech pod Kosířem (kostel, hřbitov rodu Silva Tarouca v zámeckém parku a veřejnosti jinak nepřístupná a dosud nerekonstruovaná zámecká kaple)

Hody v divadle budou patřit převážně místním interpretům

Foto Městské divadlo Prostějov

Hodové slavnosti budou již tradičně zahájeny v neděli 11. září v 11 hodin pohádkou. Cirkusárium je loutkové představení vytvořené na počest kočovných loutkářů, jež se se svými pimprlaty do dalekých dálek vydávali. Tvořili si trikové loutky, které dokázaly svými pohyby a  kejkly udivovat nejedno zahraniční publikum. Podobné trikové principy budou k  vidění v  cirkusovém představení, které je věnováno i všem ohroženým živočišným druhům na této planetě. Hrají Tomáš Podrazil a Tomáš Běhal z Divadla Toy Machine.

Slavnosti budou pokračovat od 13 hodin komentovanou prohlídkou Národního domu. Klenot české moderny a secese Jana Kotěry byl v roce 2008 zařazen mezi národní kulturní památky České republiky. Prohlídka se koná v rámci Dnů evropského dědictví.

Radio Haná si dalo dárek ke třicátinám. V neděli pokřtí svůj třetí program – rádio Metropole

Foto Rádio Haná Olomouc

Spouštíme nové olomoucké rádio Metropole „Kdo chce jasné a přehledné informace o dění v Olomouci a k tomu pohodovou hudbu, pro toho je nové rádio Metropole jako stvořené,” představuje už třetí program Radia Haná jeho programový ředitel Marek Berger. Ryze olomoucké rádio Metropole si budeme moci v hanácké metropoli a jejím blízkém okolí naladit na vlně 92 FM.

Nové olomoucké rádio Metropole přinese zajímavosti z místního kulturního a společenského dění. Je komunitní platformou pro vyjádření nezávislých umělců a influencerů a bude plné hudby pro každodenní pohodu a inspiraci.

Křest se uskuteční na narozeninové oslavě Radia Haná, v neděli 1. května na Korunní pevnůstce v 16 hodin. Za kmotry bude mít písničkáře Voxela, hudební hvězdu Janka Ledeckého a oblíbenou kapelu O5 a Radeček. Nové olomoucké rádio Metropole začne vysílat na vlně 92 FM už 7. května 2022, tedy přesně 30 let od spuštění Radia Haná. (red)

Nová divadelní sezóna je tříhvězdičková. Předprodej začne v říjnu

Foto Divadlo Kalich

Městské divadlo v Prostějově prodlužuje stávající sezónu 2019–2020 do konce roku 2020. Nová sezóna proto začne v lednu 2021 a nabídne do konce června ve všech předplatitelských skupinách tři divadelní skvosty.

Diváci se mohou těšit na inscenace ověnčené cenami, inscenace vycházející z filmových i knižních bestsellerů, inscenace zbrusu nové či léty prověřené. Výjimečné divadelní hry přinášejí především témata mezilidských vztahů opírající se o mimořádné herecké výkony.

V pražských a brněnských divadelních souborech budou excelovat výrazné osobnosti – Milan Kňažko, Jan Révai, Matouš Ruml, Martin Hofmann, Chantal Poullain, Tereza Dočkalová, Jakub Albrecht, Igor Orozovič, Aleš Háma, Milan Šteindler, Adrian Jastraban.

Nahlédněte s PvNovinkami pod pokličku Prostějovské zimy

ilustrační foto prostejov.eu

 

Že se bude v Prostějově 29. listopadu rozsvěcet vánoční strom a že u toho bude mimo jiné Dáda Patrasová, to je už všeobecně známo. PvNovinkám se ale podařilo získat další informace přímo od zdroje, Alice Gregušové z Kulturního klubu Duha. Mimo jiné i tu, že letos bude na Silvestra opět ohňostroj!

„Hned na 30. listopadu jsme připravili program pro nejmenší do Duhy, o den později bude kino Metro dopoledne promítat pohádky. Čtvrtého prosince náměstí rozezní koncert Prostějovského žesťového kvinteta, které bude hrát na ochozu budovy muzea,“ přiblížila Alice Gregušová.

Máte pracovní program na zítřek? Poradíme!

ilustrační foto internet

 

Zítra je pátek, pro někoho začíná již prodloužený víkend.

Na večerní uvolnění vám nabízíme fotografii, kterou nám zaslala naše čtenářka, paní Lenka C.

"Zásadně podobné koniny nezasílám, ale tato mě fakt hodně pobavila", napsala k zaslanému fotu. I nás.

Přejeme klidnou, spokojenou noc! (red)

První školní den spestřil dětem hrad i tanečky

ilustrační foto

 

Taneční škola Free Dance, mažoretky Hvězdičky, živá kapela, skákací hrad, soutěže, kreslení a sladké odměny.To bylo dnešní odpoledne na náměstí TGM, které pro nejmenší obyvatele města připravila v rámci prvního školního dne místní organizace ČSSD.

"Už ani nevím, po kolikáté tuhle akci pořádáme. V každém případě jsme velmi rádi, že se odpoledne vyvedlo, vyšlo i počasí a děti si to užily. Doufejme, že si tak budou užíávat i vyučování," smála se náměstkyně primátora Alena Rašková, která měla celou akci pod patronátem. (red)