Prostějovské kulturní léto

Nová Miss World Krystyna Pyszková předváděla i v Prostějově

Foto instagram Miss Word, Zdeněk Vystavěl

Češka Krystyna Pyszková se stala 71. vítězkou mezinárodní soutěže krásy Miss World. Uspěla ve finále v indické Bombaji, oznámili pořadatelé. Dlouhonohá blondýna se v srpnu loňského roku představila i na prostějovské módní přehlídce v Prostějovského kulturního léta na hlavním náměstí, kdy vynesla modely Magnolia módy.

Krystyna Pyszková se narodila 19. ledna 1999 v Třinci a vyrůstala v Praze. 181 centimetrů vysoká kráska s mírami 86-59-89 studuje právo na Univerzitě Karlově a miluje jídlo.

7. května 2022 se stala Miss Czech Republic. V Indii se utkala s více než stovkou dalších dívek z celého světa. Je teprve druhou Češkou, která prestižní titul Miss World získala, v roce 2006 soutěž vyhrála Taťána Kuchařová. (ber)

OBRAZEM: Jelen a Keks naplnili náměstí!

Foto ber

Čtvrteční večer byl na prostějovském hlavním náměstí ve znamení posledního koncertu letošního Prostějovského kulturního léta. Zakončil ho stylově, oslavou desátého výročí "zrození" kapely Jelen. Ta si jako hosta pozvala zpěvačku Annu Marii Tichou.

Předskokany byla prostějovská legenda Keks, o program pro děti v podobě soutěží a her se tradičně postarali ochránci přírody. "Koncert to ale není poslední, zveme vás na náměstí 8. září, kdy k 30. výročí vzniku České republiky vystoupí slovenská zpěvačka Kristina," přidala pozvání 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová. (ber)

Nezvalova Manon ovládne Kolářovy sady

Foto Magistrát města Prostějova

V úterý devětadvacátého srpna v 19 hodin dorazí do Kolářových sadů na pozvání města Prostějova Moravské divadlo Olomouc.

„V úterý devětadvacátého srpna dorazí po roce do Kolářových sadů Moravské divadlo Olomouc. Poprvé jsme zhlédli jejich představení před dvěma lety, kdy jsme společně zpívali hity z divadelního představení Noc na Karlštejně. V minulém roce přivezlo divadlo představení Podskalák. Děj nás zavedl do již neexistující osady na břehu Vltavy a sledovali jsme příběh o lásce, které nebylo přáno, ale nakonec vše dobře dopadlo! Připomněli jsme si evergreeny jako My jsme ti Pražáci, Ta naše písnička česká nebo Až já půjdu do nebe.

Ve čtvrtek se na náměstí vrátí móda!

Foto Magistrát města Prostějova

 V rámci Prostějovského kulturního léta proběhly zatím tři módní přehlídky, do jejichž realizace se zapojily místní firmy i butiky spojené s odíváním a módou. A ukázalo se, že je co nabídnout. Přehlídky se setkaly s velkým ohlasem publika, a proto se letos koná už čtvrtá v řadě.

„Obrátili jsme se opět nejen na prostějovské výrobce oděvů, ale také na prodejce ze zajímavých butiků či obchodů s oděvy či doplňky, aby nás, pokud mají zájem se prezentovat, kontaktovali,“ informovala 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že letošní přehlídka se uskuteční 24. srpna od 18,30 hodin na prostějovském hlavním náměstí.

OBRAZEM: Rockové melodie roztančily náměstí

Foto ber, Zdenek Vystavěl, Lukáš Andrýsek

Prostějovské náměstí ve čtvrtek v podvečer ožilo za doprovodu kapel ELÁN HANÁ Revival a KABÁT REVIVAL LIVE. Další z koncertů letního kulturního programu zahájil primátora František Jura a 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová.

„Jsem ráda, že kapely přilákaly do centra velké množství lidí. Bylo vidět a slyšet, že lidé si staré fláky užívali s velkou radostí, zpívali a tancovali. Už teď všechny zvu na další zajímavou akci, tentokrát z úplně jiného ranku. 24. srpna se na náměstí bude konat módní přehlídka, která představí prostějovské oděvní tvůrce a firmy,“ uvedla pro PvNovinky Milada Sokolová.

O zábavu pro děti se opět postarali pracovníci Ekocentra Iris, kteří pro ně připravili soutěže v netradičních sportech. (ber)

Hlavní náměstí ovládla ve čtvrtek večer muzika

Foto ber, Zdeněk Vystavěl

Zatímco odpoledne patřilo prostějovské hlavní náměstí cyklistice, v podvečer ji vystřídala muzika. V 18 hodin se na pódium s bezmála hodinovou produkcí postavili nestárnoucí Kontakti.

O dvě hodiny později začal koncert hlavní hvězdy, Pekaře. „Pekař, vlastním jménem Petr Toms, je český zpěvák, skladatel a tanečník. Vystupuje s kapelou ve složení Ondřej Soukup (basa, zpěv), Mickey Mikulica (bicí), Jamie Oswald (kytara, zpěv) a Kryštof Danczi (saxofon),“ informovala již před časem 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Program si užily i děti, pro které Iris připravil zábavné soutěže nazvané Cesta kolem světa. (ber)

Čtvrtek na hlavním náměstí. Cyklisté, Iris, Kontakt a Pekař!

Foto plakát

Dnes bude prostějovské hlavní náměstí hýřit aktivitou. Těsně po poledni odstartuje c????????????????????????????????????ý ????????́???????????? Czech Tour, večer budou mít radost milovníci hudby a na své si přijdou i děti.

Slavnostní zahájení cyklo akce bude v 10:30 hodin, následovat bude prezentace týmů. Vystoupí Hanácký soubor písní a tanců Klas, v 12:25 zazní Česká státní hymna v podání Pěveckého sboru Proměny. První etapa bude odstartována ve 12:30 hodin. Peloton pojede z náměstí T. G.

Náměstí zaplnili dinosauři!

Foto Magistrát města Prostějova

Prostějovské léto ve čtvrtek pokračovalo druhou akcí, a to Dinoostrovem. Hlavní prostějovské náměstí tak zaplnili dinosauři nejrůznějších podob a velikostí.

Dinoostrov nabídl spoustu zábavy a soutěží pro děti. „Bylo to moc pěkné, děti byly u vytržení. A mě to těší, protože v tom horku nebudeme muset za dinosaury do Vyškova,“ smála se jedna z maminek a ocenila možnost, dát si malé občerstvení. Za město Prostějov navštívila akci 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová. (red)

Po zámeckém nádvoří se proháněla princezna i loupežník

Foto ber

V rámci Prostějovského kulturního léta vystoupil ve středu na nádvoří zámku loutkový soubor Pronitka. Loutkáři, hrající pod Sokolem I. Prostějov, představili pohádku O princezně a loupežníkovi.

Malí návštěvníci si skvěle užívali, fandili, napovídali a tleskali. Po představení se mohli s dřevěnými hrdiny i vyfotit. ‚Princezna je nová, tohle je teprve její páté představení,"  smála se principálka Lucie Hlačíková. Za to Kašpárek, patřící k původnímu fundusu divadla, oslaví letos 70. narozeniny.

O hudební doprovod se postarala Ashena. (ber)

Prostějovské kulturní léto 2023 je již připraveno

Foto Magistrát města Prostějova

Prostějovské léto je nedílnou a každoroční součástí života našeho města. Hlavním cílem je vytvářet prostředí příznivé mezilidským vztahům. Záměrem je pozvat na hlavní náměstí co největší počet obyvatel, rodin, přátel a kamarádů. Skladba programu je pestrá a dramaturgicky připravená pro všechny věkové kategorie.

1. náměstkyně primátora Milada Sokolová uvedla, že připraven je velmi povedený program: