Prostějovské kulturní léto

OBRAZEM: Další pecka na náměstí – OLYMPIC!

Foto MMP

Letní kulturní program včera 4. 8. 2022 na náměstí T. G. Masaryka předložil milovníkům hudby vystoupení skupiny URIAH HEEP TRIBUTE PV a skupiny OLYMPIC.

Večerní koncert zahájili primátor František Jura, jeho náměstkyně pro kulturu Milada Sokolová a náměstek pro školství a sport Jan Krchňavý. Zcela zaplněné náměstí si vyslechlo legendární skladby kapely, která na české hudební scéně působí neuvěřitelných 49 let! „Na jejich koncerty jezdím už desítky let a stále jim to hraje jak za mlada. Když si vezmete, že Petr Janda má letos 80 let, je to od něj neuvěřitelný výkon,“ netajila se nadšením dlouholetá fanynka paní Alena.

OBRAZEM: Keks a Stracené Ráj rozduněli náměstí

Foto MMP

Další koncert Prostějovského léta 2022 se konal ve středu 3. srpna na prostějovském hlavním náměstí. 

Dalším dílkem skládačky letního kulturního programu bylo vystoupení legendární prostějovské kapely Keks a neméně legendárních borců z Mezic u Olomoucec, kteří se prezentují jako jedinečná skupina Stracené Ráj. Večer zahájil primátor František Jura a jeho náměstkyně pro kulturu Milada Sokolová.

Dnes nás čeká koncert kapely Olympic. (red)

Prostějovské léto nabídne Olympic! Již zítra!

ilustrační foto olympic

Hlavní hvězdou letošního Prostějovského léta bude bezesporu koncert legendární kapely Olympic. Je naplánován na 4. srpna. 

"Koncert kapely Olympic začne ve 20 hodin, předskokan, kterým je tentokrát prostějovská kapela Uriah Heep Tribute Pv, to rozjede o dvě hodiny dříve,“ zve náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Posledním koncertem v rámci Prostějovského kulturního léta bude 25. srpna večer s Václavem Noidem Bártou, o čtrnáct dní dříve se uskuteční tradiční módní přehlídka. (red)

 

 

Náměstí bude patřit kapele Stracené Ráj

Foto straceneraj.cz

Již ve středu 3. srpna bude mít prostějovské hudbymilovné publikum možnost užít si další z koncertů Prostějovského léta. Tentokrát zahraje kapela Stracené Ráj, která je z Mezic u Olomouce.

„Od vznikô v rokô 1993 hraje jenom pisničkê z vlastni tvorbê. Ze začátkô bêlê ê nejaky česky, ale včêl ôž jenom hanáckê otextovany. Žánrové záběr je velêké, od najakyho folkrokô přes bigbit, neco blúz až negde k metálô. Tadê se temo řiká hanácké bigbit....,“ avizují muzikanti.

Předskokanem bude prostějovské kapela Keks, která začne své vystoupení v 18 hodin. Ve stejnou dobu odstartuje Ekocentrum Iris hravé odpoledne pro děti Poznávání přírody všemi smysly.

Prostějovské léto odstartovalo! Byli jste také?

ilustrační foto

Středeční (20. 7. 2022) podvečer a večer ožilo prostějovské náměstí T. G. Masaryka hned dvěma koncerty Prostějovského léta.

"Předskokanem" byla vynikající prostějovská kapela Něco mezi a poté si diváci užili i hlavní koncert Pavla Callty. Ekocentrum IRIS zároveň připravilo na včerejší odpoledne doprovodný program pro děti. První velký koncert letošního kulturního léta okomentovala pro PVNovinky exkluzivně náměstkyně primátora Milada Sokolová: "Jsem opravdu ráda, že zaplněné prostějovské náměstí opět potvrdilo naši šťastnou ruku při výběru interpreta." (red)

Pavel Callta otevře Prostějovské léto. Už ve středu!

Foto FB
Zpěvák, skladatel a textař Pavel Callta vystoupil v Prostějově poprvé v roce 2016, v rámci Prostějovského léta.  Od té doby se do Prostějova pravidelně vrací. Ve středu svým koncertem odstartuje další ročník Prostějovského léta.

"Program začne na prostějovském hlavním náměstí ve středu již v 18 hodin, kdy jako předskokan vystoupí kapela Něco mezi. Pavla Calltu publikum uvítá ve 20 hodin," zve na zahájení Prostějovského kulturního léta náměstkyně primátora pro kulturu Milada Sokolová.

Prostějovské léto nabídne Calltu, Stracené ráj, Noida a Olympic!

ilustrační foto olympic

Pavel Callta, Stracené ráj, ale i Olympic a Vašek Noid Bárta. Tyto hvězdy nabídne prostějovskému publiku prázdninový program Prostějovského kulturního léta.

„Prostějovské léto 2022 zahájí 20. července koncert Pavla Callty. Třetího srpna vystoupí Stracené ráj a o den později, 4. srpna, uvítáme na hlavním náměstí legendární kapelu Olympic,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová. Posledním koncertem bude 25. srpna večer s Václavem Noidem Bártou. V rolích předskokanů se na koncertech představí prostějovské kapely, mimo jiné Keks, Něcomezi, Uriah Heep Tribute Pv.

Čeká nás kino na nádvoří prostějovského zámku, ale též premiéry u hvězdárny v Kolářových sadech, řada akcí s knihovnou i ČSOP IRIS. (red)

 

Těšte se! Prostějovské léto nabídne Calltu, Noida, Olympic i renesanci!

Ilustrační foto Olympic.cz

Pavel Callta, Stracené ráj, ale i Olympic nebo Vašek Noid Bárta. Tyto hvězdy nabídne prostějovskému publiku prázdninový program Prostějovského léta. K tomu pochopitelně vystoupí jako předskokani naše místní hudební tělesa jako Něco mezi, KEKS a další.

„Na programu bude také již tradiční módní přehlídka, na níž diváci budou moci obdivovat i renesanční kostýmy, protože přehlídka se částečně ponese v duchu oslav Pernštejnského roku. Bonusem nebo jakousi nadstavbou bude bezesporu představení Podskalák, které uvede Moravské divadlo v Kolářových sadech. Zapomenout nesmím na pestrou letní nabídku prostějovské knihovny, letní kino na nádvoří zámku či vycházky a tvořivé dílny Ekocentra IRIS. Určitě se máme všichni na co těšit,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová. (red)

Prostějovské kulturní léto vyvrcholilo

foto Magistrát města Prostějova

O rozloučení s prázdninami se postarala za velkého potlesku fanoušků dívčí skupina Lollipopz.O rozloučení s prázdninami se postarala za velkého potlesku fanoušků dívčí skupina Lollipopz.

Koncertem se uzavřelo letošní velmi nabité Prostějovské kulturní léta. 

Za město Prostějov pozdravila účinkující i publikum náměstkyně Milada Sokolová. (red)

Prostějovské léto nabídne hudební legendy. Suzi Quatro, Smokie i Beatles

Foto The Backwards.sk

Na prostějovském hlavním náměstí budou ve čtvrtek od 18 hodin znít hity zpěvačky Suzi Quatro a kapely Smokie v podání jejich revivalových následovníků. Od 20 hodin bude pódium patřit slovenské revivalové kapele, imitující Beatles – The Backwards.

Kapela The Backwards je známa svým smyslem pro detail, za což si vysloužila 1. místo na nejprestižnějším festivalu Beatles revivalů na světě New York Beatlefest v roce 1998 a v roce 2003, když svůj titul přijeli obhájit. Ocenění získali jak za nejlepší zvuk, tak i za nejlepší image.