Prostějovské kulturní léto

Pokáč ani Laura s tygry letos nedorazí. Zastavil je covid

ilustrační foto MMP

Město Prostějov ruší koncerty Prostějovského "babího" léta 2020 - důvodem je stoupající nákaza COVID - 19 a nově zavedená hygienická opatření Ministerstva zdravotnictví ČR. 

"Dlouho jsme zvažovali, jak vyhovět nařízení ministerstva zdravotnictví, které říká, že venkovní akce mohou být pouze pro sedící diváky. To je ovšem pro organizaci těchto akcí nesmírně složité na zajištění. Prověřili jsme také možnost konání koncertů ve Společenském domě, ale aktuální vládní nařízení i v tomto případě reguluje počty návštěvníků, což nám pro tento typ koncertů přijde jako velmi omezující. Chtěli bychom totiž koncerty nabídnout co nejširšímu publiku.

OBRAZEM: NO NAME a Prostějovské babí léto!

Foto Lukáš Andrýsek

Náměstím T. G. Masaryka včera 27. srpna 2020 zněla muzika skupiny NO NAME a také hudba prostějovské amatérské kapely GABRIELA V.G. 

"Myslím, že koncert si všichni užili. Nyní se již můžeme těšit na Wolkrův Prostějov i blížící se Prostějovské hanácké slavnosti," uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová.

V rámci babího léta v Prostějově vystoupí ještě písničkář Pokáč a kapela Laura a její tygři. (ber)

OBRAZEM: Monika Absolonová zpívala pro "babí" léto

Foto Lukáš Andrýdek

Hanu Zagorovou, která se omluvila ze zdravotních důvodů, nahradila na středečním koncertu Prostějovského babího léta zpěvačka Monika Absolonová.

Předskokany Moniky Absolonové byly revivalové kapely SUZI QUATRO a SMOKIE. „Myslím, že se koncert vydařil a Monika Absolonová byla plnohodnotnou náhradou,“ uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová. Jak podotkla, jednání s Hanou Zagorovou pokračují. „Doufám, že se nám podaří sjednat nový termín jejího koncertu,“ doplnila náměstkyně. (red)

Těšme se na No Name! Dorazí již dnes na hlavní náměstí!

ilustrační foto

Ve čtvrtek 27. 8. 2020 vystoupí v rámci prostějovského babího léta slovenská skupina No Name. Vystoupení začne ve 20 hodin.

Šestičlenný uragán z Košic zcela jistě nabídne hity jako Ty a Tvoja sestra, Čím to je, Žily. A těšit se můžeme na show frontmana skupiny Igora Timka. Je snad jediný na světě, kdo se dokáže mezi písněmi "vykecávat", aniž by nudil, bavit publikum historkami a hecovat ke zpěvu a tleskání.

Předskokanem kapely je prostějovská Gabriela V.G. s kapelou, jejíž koncert začne v 18 hodin. (ber)

Pozor! S Boom Bandem dnes vystoupí Absolonová, Zagorová má zdravotní potíže!

Ilustrační foto MMP

Dnes, 26. srpna 2020, se neuskuteční koncert Hany Zagorové. Zpěvačka se omluvila ze zdravotních důvodů. 

S kapelou Boom Band Jiřího Dvořáka vystoupí populární zpěvačka Monika Absolonová. "Uděláme vše pro to, abychom našli náhradní termín vystoupení oblíbené zpěvačky Hanky Zagorové. Monika Absolonová je úžasná zpěvačka, pevně věřím, že se bude Prostějovanům opět líbit. Je to již deset let, co jsme se těšili z jejího zpěvu při rozsvěcování vánočního stromu", sdělila Milada Sokolová, náměstkyně primátora. (red)

Těšte se na večer s Hankou Zagorovou!

Foto Hana Zagorova

Ve středu 26. 8. 2020 se můžete těšit na další koncert Prostjovského „babího“ léta. Tentokrát svými hity hlavní náměstí rozezní zpěvačka Hana Zagorová.

Předskokany Hance budou prostějovské amatérské kapely SUZI QUATRO revival a SMOKIE revival. Ty si můžete poslechnout od osmnácti hodin. „Večer s Hanou Zagorovou, kterou doprovodí kapela BOOM!BAND Jiřího Dvořáka začne ve dvacet hodin,“ doplnila pozvání náměstkyně primátora Milada Sokolová. (ber)

OBRAZEM: Vondráčková se Schwabem zaplnili náměstí

foto Magistrát města Prostějova

Zábava na plný plyn. To byl první koncert Prostějovského babího léta 2020.

Zpěvačka Helena Vondráčková, Radim Schwab a soubor Proměny – hudební zážitek čtvrtečního podvečera, který zahájil primátor František Jura, jeho náměstkyně Milada Sokolová a Martina Drmolová z Kulturního klubu Duha. Na zaplněném náměstí T. G. Masaryka vystoupila také jako předskokan amatérská kapela z Němčic nad Hanou Tak určitě!

Užili jste si akci také? (red)

První koncert Prostějovského "babího" léta již ve čtvrtek!

ilustrační foto Helena Vondráčková

Těšte se pořádnou nálož! Náměstí TGM v Prostějově bude ve čtvrtek 13. srpna patřit hudbě.

Od 18 hodin bude pódium patřit amatérské hudební skupině Tak určitě! z Němčic nad Hanou.

"Hlavní program začne ve 20 hodin. Představí se v něm zpěvačka Helena Vondráčková, Radim Schwab a prostějovský pěvecký soubor Proměny", zve za pořadatele, město Prostějov, Milada Sokolová, náměstkyně primátora.

Dobrou zábavu! (red)

 

Koncert Vondráčkové a Schwaba budou doprovázet bezpečnostní opatření!

Foto MMP

Kulturní akce s názvem Prostějovské kulturní léto je nedílnou součástí života našeho města již jedenáctým rokem. Tentokrát proběhne kvůli nákaze COVID- 19 nejen později, ale také s omezeními.

„Veřejnost přijímá tyto akce velmi pozitivně. V letošním roce se však vyskytly mimořádné okolnosti, z důvodu zajištění bezpečnosti všech účastníků i návštěvníků kulturních akcí. Již na první koncert připravujeme maximálně možná opatření,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Vzhledem k tomu, že předpokládaná účast na jednotlivých akcích Prostějovského „babího“ léta bude patrně více jak 1000 osob, je nezbytné přikročit k zásadnímu opatření.

Tip na čtvrteční večer: Samotáři na zámku

Ilustrační foto ČSFD

I v letošním roce nabídne Prostějov v rámci kulturního léta možnost zhlédnutí zajímavých filmových snímků pod letní oblohou. Letní kino začíná na nádvoří zámku promítat 2. července.  

„Prvním snímkem je film Samotáři, česká filmová komedie Davida Ondříčka podle scénáře Petra Zelenky z roku 2000. Herec Jiří Macháček za něj v roce 2001 získal Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli,“ přiblížila představení náměstkyně primátora Prostějova Milada Sokolová.

Představení začne ve 21,30 hodin, vstupné je 70 korun.

Pokud vám nevyjde čas zajít na první promítání, můžete do letního kina zavítat hned v pátek. Ve stejný čas začne promítání kresleného snímku Mimoni.