Prostějovské kulturní léto

Prostějov hledá amatérské kapely. Vystoupí s hvězdami

Foto archiv G.V:G

Budou předkapelami hlavního programu Prostějovského kulturního léta 2021.

Organizátoři už tradičního městského kulturního festivalu oslovili amatérské kapely s nabídkou účasti na koncertech už při předcházejících ročnících Prostějovského kulturního léta. „Možnost vystoupit na velkém pódiu a v rámci velké kulturní akce jsme místním amatérským umělcům dali například i vloni. Myslím, že se to vydařilo a chceme v tom pokračovat,“ okomentovala tuto iniciativu náměstkyně primátora Milada Sokolová, která má ve vedení města na starosti kulturu.

Prostějovské léto 2021 nabídne Pokáče, Zagorku i Mňágu

Ilustrační foto pokac.cz

Prostějovské kulturní léto 2021 je již naplánováno, a to včetně termínů akcí. Pokud koronavirová situace dovolí, sjedou se v Prostějově hvězdy.

 „V programu letošního léta by měli například vystupovat Hana Zagorová, Mňága a Žďorp, Stein27, Michal Hrůza, hlavní představitelé z muzikálu Fantom opery, Lollipopz, z minulého roku zůstávají vystoupení Pokáče a kapely Laura a její tygři,“ sdělila PvNovinkám náměstkyně primátora Milada Sokolová. „Ve vedení města doufáme v příznivou situaci a těšíme se, že se při hromadných akcích opět setkáme,“ dodala. (ber)

Pokáč ani Laura s tygry letos nedorazí. Zastavil je covid

ilustrační foto MMP

Město Prostějov ruší koncerty Prostějovského "babího" léta 2020 - důvodem je stoupající nákaza COVID - 19 a nově zavedená hygienická opatření Ministerstva zdravotnictví ČR. 

"Dlouho jsme zvažovali, jak vyhovět nařízení ministerstva zdravotnictví, které říká, že venkovní akce mohou být pouze pro sedící diváky. To je ovšem pro organizaci těchto akcí nesmírně složité na zajištění. Prověřili jsme také možnost konání koncertů ve Společenském domě, ale aktuální vládní nařízení i v tomto případě reguluje počty návštěvníků, což nám pro tento typ koncertů přijde jako velmi omezující. Chtěli bychom totiž koncerty nabídnout co nejširšímu publiku.

OBRAZEM: NO NAME a Prostějovské babí léto!

Foto Lukáš Andrýsek

Náměstím T. G. Masaryka včera 27. srpna 2020 zněla muzika skupiny NO NAME a také hudba prostějovské amatérské kapely GABRIELA V.G. 

"Myslím, že koncert si všichni užili. Nyní se již můžeme těšit na Wolkrův Prostějov i blížící se Prostějovské hanácké slavnosti," uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová.

V rámci babího léta v Prostějově vystoupí ještě písničkář Pokáč a kapela Laura a její tygři. (ber)

OBRAZEM: Monika Absolonová zpívala pro "babí" léto

Foto Lukáš Andrýdek

Hanu Zagorovou, která se omluvila ze zdravotních důvodů, nahradila na středečním koncertu Prostějovského babího léta zpěvačka Monika Absolonová.

Předskokany Moniky Absolonové byly revivalové kapely SUZI QUATRO a SMOKIE. „Myslím, že se koncert vydařil a Monika Absolonová byla plnohodnotnou náhradou,“ uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová. Jak podotkla, jednání s Hanou Zagorovou pokračují. „Doufám, že se nám podaří sjednat nový termín jejího koncertu,“ doplnila náměstkyně. (red)

Těšme se na No Name! Dorazí již dnes na hlavní náměstí!

ilustrační foto

Ve čtvrtek 27. 8. 2020 vystoupí v rámci prostějovského babího léta slovenská skupina No Name. Vystoupení začne ve 20 hodin.

Šestičlenný uragán z Košic zcela jistě nabídne hity jako Ty a Tvoja sestra, Čím to je, Žily. A těšit se můžeme na show frontmana skupiny Igora Timka. Je snad jediný na světě, kdo se dokáže mezi písněmi "vykecávat", aniž by nudil, bavit publikum historkami a hecovat ke zpěvu a tleskání.

Předskokanem kapely je prostějovská Gabriela V.G. s kapelou, jejíž koncert začne v 18 hodin. (ber)

Pozor! S Boom Bandem dnes vystoupí Absolonová, Zagorová má zdravotní potíže!

Ilustrační foto MMP

Dnes, 26. srpna 2020, se neuskuteční koncert Hany Zagorové. Zpěvačka se omluvila ze zdravotních důvodů. 

S kapelou Boom Band Jiřího Dvořáka vystoupí populární zpěvačka Monika Absolonová. "Uděláme vše pro to, abychom našli náhradní termín vystoupení oblíbené zpěvačky Hanky Zagorové. Monika Absolonová je úžasná zpěvačka, pevně věřím, že se bude Prostějovanům opět líbit. Je to již deset let, co jsme se těšili z jejího zpěvu při rozsvěcování vánočního stromu", sdělila Milada Sokolová, náměstkyně primátora. (red)

Těšte se na večer s Hankou Zagorovou!

Foto Hana Zagorova

Ve středu 26. 8. 2020 se můžete těšit na další koncert Prostjovského „babího“ léta. Tentokrát svými hity hlavní náměstí rozezní zpěvačka Hana Zagorová.

Předskokany Hance budou prostějovské amatérské kapely SUZI QUATRO revival a SMOKIE revival. Ty si můžete poslechnout od osmnácti hodin. „Večer s Hanou Zagorovou, kterou doprovodí kapela BOOM!BAND Jiřího Dvořáka začne ve dvacet hodin,“ doplnila pozvání náměstkyně primátora Milada Sokolová. (ber)

OBRAZEM: Vondráčková se Schwabem zaplnili náměstí

foto Magistrát města Prostějova

Zábava na plný plyn. To byl první koncert Prostějovského babího léta 2020.

Zpěvačka Helena Vondráčková, Radim Schwab a soubor Proměny – hudební zážitek čtvrtečního podvečera, který zahájil primátor František Jura, jeho náměstkyně Milada Sokolová a Martina Drmolová z Kulturního klubu Duha. Na zaplněném náměstí T. G. Masaryka vystoupila také jako předskokan amatérská kapela z Němčic nad Hanou Tak určitě!

Užili jste si akci také? (red)

První koncert Prostějovského "babího" léta již ve čtvrtek!

ilustrační foto Helena Vondráčková

Těšte se pořádnou nálož! Náměstí TGM v Prostějově bude ve čtvrtek 13. srpna patřit hudbě.

Od 18 hodin bude pódium patřit amatérské hudební skupině Tak určitě! z Němčic nad Hanou.

"Hlavní program začne ve 20 hodin. Představí se v něm zpěvačka Helena Vondráčková, Radim Schwab a prostějovský pěvecký soubor Proměny", zve za pořadatele, město Prostějov, Milada Sokolová, náměstkyně primátora.

Dobrou zábavu! (red)