Prostějovské kulturní léto

Prostějovské kulturní léto vyvrcholilo

foto Magistrát města Prostějova

O rozloučení s prázdninami se postarala za velkého potlesku fanoušků dívčí skupina Lollipopz.O rozloučení s prázdninami se postarala za velkého potlesku fanoušků dívčí skupina Lollipopz.

Koncertem se uzavřelo letošní velmi nabité Prostějovské kulturní léta. 

Za město Prostějov pozdravila účinkující i publikum náměstkyně Milada Sokolová. (red)

Prostějovské léto nabídne hudební legendy. Suzi Quatro, Smokie i Beatles

Foto The Backwards.sk

Na prostějovském hlavním náměstí budou ve čtvrtek od 18 hodin znít hity zpěvačky Suzi Quatro a kapely Smokie v podání jejich revivalových následovníků. Od 20 hodin bude pódium patřit slovenské revivalové kapele, imitující Beatles – The Backwards.

Kapela The Backwards je známa svým smyslem pro detail, za což si vysloužila 1. místo na nejprestižnějším festivalu Beatles revivalů na světě New York Beatlefest v roce 1998 a v roce 2003, když svůj titul přijeli obhájit. Ocenění získali jak za nejlepší zvuk, tak i za nejlepší image.

Náměstí ovládne Hrůza! Již dnes!

Foto https://www.michalhruza.cz/

Ve středu 25. 8. 2021 se můžete těšit na další koncert Prostějovského léta. A bude to Hrůza s Hrůzami.

Zpěvák, textař a skladatel, zakládající člen kapely Ready Kirken Michal Hrůza vystoupí se svou kapelou Hrůzy na prostějovském hlavním náměstí od 20 hodin. Předskokanem bude olomoucká kapela Deus ex Machina. (red)

Dnes se těšme na Pokáče a Ashenu!

Foto Pokáč

Prostějovské kulturní léto 2021 nabídne v úterý 24. srpna koncert písničkáře Jana Pokorného, vystupujícího od přezdívkou Pokáč. 

"Předskokankou vystoupení Pokáče bude od osmnácti hodin známá prostějovská písničkářka Ashena, Večer s Pokáčem začne o dvě hodiny později. Pokáče jsme měli v programu již v loňském roce, bohužel kvůli proticovidovým opatřením nemohl vystoupit. Jsme rádi, že jsme našli vhodný termín pro letošní rok a těšíme se na něj,“ přidala pozvání náměstkyně primátora Milada Sokolová. (red)

Náměstí oslnila módní přehlídka plná inspirace a šarmu

Foto MMP, Lukáš Andrýsek

Před budovou radnice ve čtvrtek 19. 8. 2021 v podvečer mohli lidé sledovat další díl programu Prostějovského kulturního léta 2021, Módní přehlídku s doprovodným programem.

Přítomné na náměstí T. G. Masaryka přivítaly náměstkyně primátora Alena Rašková a Milada Sokolová, které se rovněž představily v roli modelek. (red)

OBRAZEM: Noc na Karlštejně v Kolářových sadech

Foto Lukáš Andrýsek

Oblíbený český muzikál v podání Moravského divadla Olomouc byl novinkou Prostějovského léta 2021.

Příběh o císaři Karlu IV. a hradu Karlštejn, kam nesměly ženy. Příběh nejen o tomto zákazu mohli v úterý 17. 8. 2021 sledovat návštěvníci v Kolářových sadech. „Doufám, že diváci byli stejně nadšeni a spokojeni, jako já. Premiéra venkovního divadla, ale i zvoleného místa se opravdu vydařila,“ netajila se náměstkyně primátora Milada Sokolová, v jejíž gesci je kultura. (red)

Karel IV. se představí u hvězdárny. V Noci na Karlštejně

ilustrační foto MD OL

V úterý 17. srpna od 19 hodin se v Kolářových sadech v Prostějově uskuteční představení Moravského divadla Olomouc. Herci představení odehrají v rámci svého kočování Olomouckým krajem.

„Na divadelní představení Moravského divadla Olomouc se nesmírně těším. Noc na Karlštejně, film plný úžasných melodií, je nezapomenutelný a stejně tak nadšeni budeme určitě i z tohoto vystoupení. Nepochybuji o tom, že Kolářovy sady rozezpívají nejen sami divadelníci, ale hlavně samotní návštěvníci,“ neskrývá nadšení Milada Sokolová, náměstkyně prostějovského primátora. Jak prozradila, pro více než tři stovky diváků budou připraveny židle či lavičky. „A pevně věřím, že si lidé s sebou přinesou i deky,“ směje se.

Prostějovské léto nabízí náhradní koncert. Zagorku nahradí brouci

Foto The Backwards.sk

Za nemocnou zpěvačku Hanu Zagorovou vystoupí na prostějovském hlavním náměstí 26. srpna slovenská revivalová kapela imitující Beatles – The Backwards.

Kapela The Backwards je známa svým smyslem pro detail, za což si vysloužila 1. místo na nejprestižnějším festivalu Beatles revivalů na světě New York Beatlefest v roce 1998 a v roce 2003, když svůj titul přijel obhájit. Ocenění The Backwards získali jak za nejlepší zvuk, tak i za nejlepší image.

Dnes je tato kapela známa jak v Evropě, tak i ve Spojených státech, kde odehráli koncerty v největších městech dvaceti tří států. (red)

Prostějovské léto nabídne muzikál. Už dnes!

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Písně z muzikálu FANTOM OPERY budou znít už dnes prostějovským náměstím.

Jako předkapela zahraje od 18 hodin skupina LUNA.  Od stejné hodiny jsou pro děti nachystány nejrůznější aktivity, o které se postarají ochránci z Irisu. (red)

Bezsoucitu zahraje na náměstí. Spolu s Laurou a tygry

Foto FB Bezsoucitu

Vznik rockové kapely Bezsoucitu je spojen s koncem roku 2013. Tehdy zakládající členové této Prostějovské kapely byli zpěvák Milan a kytarista Jakub. Ihned po založení byli osloveni další budoucí členové kapely. Basák Boho, rytmická kytara Lukáš a bubeník Jirka. Tato sestava posléze odehrála několik koncertů zejména přímo v Prostějově a okolí.

Kapela se zaměřuje na vlastní tvorbu a texty jsou tvořeny výhradně jen v mateřském jazyce. Postupně se ve vlastním repertoáru kapely objevuje více jak dvacet vlastních skladeb, které zaznívají pravidelně na všech koncertech a neustále se objevují skladby nové, které rozšiřují vlastní styl a hudební žánr této sestavy. Stylově se kapela vymezuje zejména pro posluchače rockové hudby, nicméně hardrock nebo naopak skladby melodického metalového nádechu ji nejsou cizí.