Prostějovské kulturní léto

Chcete se prezentovat na přehlídkovém mole? Přihlaste se!

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Opět je zde tato možnost! V rámci Prostějovského kulturního léta proběhly zatím tři módní přehlídky, do jejichž realizace se zapojily místní firmy i butiky spojené s odíváním a módou.  A ukázalo se, že máme co nabídnout. Módní přehlídky se setkaly s velkým ohlasem publika.

„Obracíme se proto opět nejen na prostějovské výrobce oděvů, ale také na prodejce ze zajímavých butiků či obchodů s oděvy či doplňky, pokud mají zájem se další módní přehlídky zúčastnit a módu prezentovat, nechť neváhají a kontaktují nás,“ vyzvala módní tvůrce a prodejce 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že letošní přehlídka se uskuteční 24. srpna 2023. 

OBRAZEM: Podskalák a melodie Karla Hašlera v Kolářových sadech

Foto MMP

V půli loňského měsíce srpna si lidé mohli, v rámci Prostějovského kulturního léta, vychutnat divadelní představení pod širým nebem Noc na Karlštejně. Inscenaci přivezl soubor Moravského divadla Olomouc. Letos divadelníci přivezli operetu Podskalák.

Příběh o lásce, které není přáno, ale která nakonec dojde šťastného konce, doplnily písně Karla Hašlera - My jsme ti Pražáci, Vltavská krev, Ta naše písnička česká nebo Až já půjdu do nebe. Inscenace byla především poctou písničkáři Karlu Hašlerovi a připomínkou všestranného umělce, kterého životní cesta tragicky skončila před 80 lety v koncentračním táboře v Mauthausen.

Kolářovy sady rozezní melodie Karla Hašlera. Již dnes!

Foto MD OL

V polovině srpna loňského roku se Prostějov mohl v rámci kulturního léta pokochat Nocí na Karlštejně. Inscenaci přivezl ansámbl Moravského divadla Olomouc. Pro velký úspěch se i letos koná venkovní představení. Operetu Podskalák můžete zhlédnout dnes, v úterý 30. srpna v Kolářových sadech. 

Opereta Podskalák je především poctou písničkáři Karlu Hašlerovi, připomínkou všestranné umělecké osobnosti, jejíž životní cesta tragicky skončila před 80 lety v koncentračním táboře v Mauthausenu. 

„Doufám, že písničky Karla Hašlera osloví diváky napříč generacemi,“ přidala pozvání náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že do sadů zve širokou veřejnost. Představení začne v 19 hodin, vstup je zdarma. (ber)

Přijďte ve čtvrtek na koncert! Vystoupí Václav Noid Bárta

ilustrační foto FB

Prostějovské léto 2022 spěje ke svému konci. Jeho předposlední akcí bude ve čtvrtek koncert zpěváka Václava Noida Bárty. Jako předkapela vystoupí známá místní kapela Majestico Muzikus.

„Muzikálovému zpěvákovi, herci a  hudebnímu skladateli bude asistovat předkapela Majestico Muzikus. Během večera si přijdou na své i děti, pro které Ekocentrum Iris zajistí soutěže v rámci Pohádkového večera,“ prozradila náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Známá prostějovská skupina Majestico Muzikus bude jako předskokan hrát od 18 hodin, ve stejný čas bude na náměstí připravena spousta soutěží a dalších aktivit pro děti s tématem pohádek. Dvě hodiny nato už přijde na řadu velkolepý koncert Václava Noida Bárty a jeho kapely.

Módní přehlídka inspirovala i potěšila

ilustrační foto

Dalším kouskem do stavebnice zábavy Prostějovského léta 2022 byla módní přehlídka prostějovských oděvních firem. Přehlídku zahájila náměstkyně primátora pro oblast kultury Milada Sokolová.

K vidění byly modely prostějovských firem - RV FASHION STYLE, Yvona Leitner, Magnolia móda, Spodní prádlo Marcela Hlobilova, MARILYN svatební salon. Historické kostýmy představila Jitka Kastnerová, v  rámci přehlídky vystoupila Nina Horáková. (red)

OBRAZEM: Další pecka na náměstí – OLYMPIC!

Foto MMP

Letní kulturní program včera 4. 8. 2022 na náměstí T. G. Masaryka předložil milovníkům hudby vystoupení skupiny URIAH HEEP TRIBUTE PV a skupiny OLYMPIC.

Večerní koncert zahájili primátor František Jura, jeho náměstkyně pro kulturu Milada Sokolová a náměstek pro školství a sport Jan Krchňavý. Zcela zaplněné náměstí si vyslechlo legendární skladby kapely, která na české hudební scéně působí neuvěřitelných 49 let! „Na jejich koncerty jezdím už desítky let a stále jim to hraje jak za mlada. Když si vezmete, že Petr Janda má letos 80 let, je to od něj neuvěřitelný výkon,“ netajila se nadšením dlouholetá fanynka paní Alena.

OBRAZEM: Keks a Stracené Ráj rozduněli náměstí

Foto MMP

Další koncert Prostějovského léta 2022 se konal ve středu 3. srpna na prostějovském hlavním náměstí. 

Dalším dílkem skládačky letního kulturního programu bylo vystoupení legendární prostějovské kapely Keks a neméně legendárních borců z Mezic u Olomoucec, kteří se prezentují jako jedinečná skupina Stracené Ráj. Večer zahájil primátor František Jura a jeho náměstkyně pro kulturu Milada Sokolová.

Dnes nás čeká koncert kapely Olympic. (red)

Prostějovské léto nabídne Olympic! Již zítra!

ilustrační foto olympic

Hlavní hvězdou letošního Prostějovského léta bude bezesporu koncert legendární kapely Olympic. Je naplánován na 4. srpna. 

"Koncert kapely Olympic začne ve 20 hodin, předskokan, kterým je tentokrát prostějovská kapela Uriah Heep Tribute Pv, to rozjede o dvě hodiny dříve,“ zve náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Posledním koncertem v rámci Prostějovského kulturního léta bude 25. srpna večer s Václavem Noidem Bártou, o čtrnáct dní dříve se uskuteční tradiční módní přehlídka. (red)

 

 

Náměstí bude patřit kapele Stracené Ráj

Foto straceneraj.cz

Již ve středu 3. srpna bude mít prostějovské hudbymilovné publikum možnost užít si další z koncertů Prostějovského léta. Tentokrát zahraje kapela Stracené Ráj, která je z Mezic u Olomouce.

„Od vznikô v rokô 1993 hraje jenom pisničkê z vlastni tvorbê. Ze začátkô bêlê ê nejaky česky, ale včêl ôž jenom hanáckê otextovany. Žánrové záběr je velêké, od najakyho folkrokô přes bigbit, neco blúz až negde k metálô. Tadê se temo řiká hanácké bigbit....,“ avizují muzikanti.

Předskokanem bude prostějovské kapela Keks, která začne své vystoupení v 18 hodin. Ve stejnou dobu odstartuje Ekocentrum Iris hravé odpoledne pro děti Poznávání přírody všemi smysly.

Prostějovské léto odstartovalo! Byli jste také?

ilustrační foto

Středeční (20. 7. 2022) podvečer a večer ožilo prostějovské náměstí T. G. Masaryka hned dvěma koncerty Prostějovského léta.

"Předskokanem" byla vynikající prostějovská kapela Něco mezi a poté si diváci užili i hlavní koncert Pavla Callty. Ekocentrum IRIS zároveň připravilo na včerejší odpoledne doprovodný program pro děti. První velký koncert letošního kulturního léta okomentovala pro PVNovinky exkluzivně náměstkyně primátora Milada Sokolová: "Jsem opravdu ráda, že zaplněné prostějovské náměstí opět potvrdilo naši šťastnou ruku při výběru interpreta." (red)