Hody

Poplatky za umístění prodejních stánků v hodovém čase se nemění!

ilustrační foto MMP

Rada města Prostějova zveřejňuje výši poplatků za přenechání prostoru k umístění mobilních stánků na nám. T. G. Masaryka v rámci konání XXXIX. Prostějovských hanáckých slavností ve dnech 11. a 12. 09. 2021 – poplatky zůstávají ve stejné výši jako v minulých letech.

„Stejně tak jako loni, budou i letos pro prodejce pevně určená místa, která budou číselně označena. Náměstí T. G. Masaryka, Žižkovo náměstí a Pernštýnské náměstí bude rozděleno na čtyřmetrové očíslované úseky, ve kterých budou moci prodejci umístit svůj třímetrový stánek. Je třeba říci, že kvůli protikoronavirovým opatřením jsme loni přistoupili k novému rozmístění stánků, a to na Masarykově, Pernštýnském i Žižkově náměstí.

Bonsai klub Haná zve na hodovou výstavu. Do zámku

Ilustrační foto ber

Bonsai klub Haná pořádá od pátku 11. do neděle 13. září na nádvoří prostějovského zámku výstavu bonsají.

„Během výstavy bude k dispozici poradenská služba k pěstování bonsají, ukázka tvarování a prodej výpěstků a misek,“ přidala pozvání Milena Růžičková.

Výstava bude otevřena v pátek a v sobotu od 9 do 20 hodin, v neděli potom od 9 do 17 hodin. Vstupné je dobrovolné. (red)

Prostějovské hody letos jinak: turnikety, epidemiologická opatření, stánky na třech náměstích

foto Magistrát města Prostějova

Ve dnech 12. až 13. září se v Prostějově uskuteční tradiční Hanácké slavnosti spojené s prostějovskými hody. Město se na akci připravuje nejen po stránce kulturního programu, ale také v souvislosti s hygienickými opatřeními.

„Pódium, na němž bude probíhat kulturní program, bude přesunuto před radnici. Pomocí mobilních zábran bude vytvořen jeden sektor pro max. 1000 osob, vstup do sektoru bude umožněn ze dvou stran, od Avatarky a od Dési přes elektronické turnikety, které budou zaznamenávat momentální počet osob v ohrazeném prostoru, čímž se zajistí, že nikdy nebude v jednom čase na jednom místě víc jak 1000 návštěvníků,“ vysvětluje náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Ohlédnutí za Hody a výbornou Anetou Langerovou

Foto Jana Zaorálková

Jana Zaorálková nám kromě fotografií z neděleního dopoledne prostějovských Hodů zaslala i fotografie z koncertu Anety Langerové.

Ta byla sladkou tečkou za dalším ročníkem Prostějovských hodů. Jak se líbila vám? (red)

OBRAZEM: Hodovníci zamířili na prostějovskou radnici

Foto MMP

O víkendu 15.-16. září proběhly v Prostějově tradiční Hody. Již včera jsme vám nabídli ochutnávku fotografí Jany Zaorálkové.

Jak je obvyklé, byli na prostějovské radnici v neděli 16. září přijati hodovníci v rámci Hanáckých slavností. I tentokrát nabízíme nahlédnutí do těchto událostí formou fotografií. (Zdroj MMPv)

Prostějovské hody fotoaparátem Jany Zaorálkové

Foto Jana Zaorálková

O tomto víkendu, kdy vyšlo na rozdíl od loňského roku krásné počasí, si návštěvníci Hodů užili bohatý program.

Nejinak tomu bylo v nedělní dopoledne, kdy zazpíval návštěvníkům Hodů legendární Jiří Helán s cimbálovkou. Byli jste při tom? (red)

OBRAZEM: Hody jsou tady!

Foto ber

Na tento víkend připadají prostějovské Hody. Hospodyňky shánějí hodové husy a kachny a světští staví kolotoče.

Jako obvykle mají svůj plac v Komenského ulici a v okolí tržnice. Už teď je tam pěkných pár atrakcí.

Pro motoristy je to ale komplikace, jedno z mála neplacených parkovišť v centru Prostějova je mimo provoz. Na to jsme si ale během uplynulých měsíců, kdy tu probíhaly archeologické průzkumy, zvykli. (ber)

Fotopostřeh: Blíží se hody

ilustrační foto

Hody jsou  velkým svátkem, zejména na jižní Moravě. Takže si místní vymysleli i vlastní dopravní značku.

Ve městech už na hody moc nedržíme. Škoda. To bychom si takové značky klidně mohli namalovat také. Ale tu nohu z plynu dávejte i bez ní. (ber)

 

Program hodů je znám! Nabídne i Anetu Langerovou!

ilustrační foto plakát

Prostějovské hody se letos budou konat 15. a 16. září 2018. Nahlédněte s námi do jejich programu!

V sobotu bude náměstí TGM patřit mimo jiné Pavlíně Jíšové a oslavě 500 let Palírny U zeleného stromu. Neděli začne v 7,30 hodin první hodová mše, od 8 hodin bude následovat kulturní program.

Nabídne mimo jiné Anetu Langerovou, Kamelot či Jiřího Helána. Těšit se můžete na projížďky historickým kočárem ze stáje Václava Obra. (ber)

OBRAZEM: Prostějovské hody 2017

Foto Marek Gerhard

Hodové slavnosti letos v Prostějově doprovázelo nepřívětivé počasí. Ani to ale náladu nezkazilo.

Martin Maxa, Jožka Černý, tetička Pachtová, folklorní soubory i "nafrněná" Bára. Nahlédněte do galerie. (red)