bonsai klub

Bonsaisté učili zájemce sázet i tvarovat

Foto ber

Na sobotu přichystali členové Bonsai klubu Haná Prostějov pro milovníky prastarého umění tvarování stromů tvůrčí dílnu. Po celé dopoledne rozdávali zájemcům praktické rady, týkající se pěstování i přesazování.

„Jsme rádi, že naše záliba přitáhla tolik zájemců," netajila se zakládající členka klubu Milena Růžičková. Klub oslaví v příštím roce oficiálně patnácté narozeniny, ve skutečnosti funguje, právě díky Mileně, od roku 1999. 

Pokud se chcete na práci a exponáty členů klubu podívat, můžete tak učinit 25. a 26. května na výstavě v konickém zámku. (ber)

Hodová výstava bonsaí nabídla skvosty

Foto ber

Víkend patřil na nádvoří prostějovského zámku rostlinným unikátům. Členové Bonsai klubu Prostějov předvedli nejen své výpěstky v podobě zakrslých unikátů, ale nabídli také ukázku tvarování.

„Letos jsme si pozvali Petra Hrona z Bonsai klubu Brno, " uvedla za prostějovský klub Milena Růžičková. Prostějovskou výstavu navštívil i zájezd zahrádkářů z Ostravy. Pro jeho účastníky bonsaisté rovněž připravili ukázky tvarování stromků.

I letos byly v nabídce přebytky kaktusů, sukulenty a misky. (ber)

Bonsai klub Haná zve na hodovou výstavu. Do zámku

ilustrační foto

Prostějovský Bonsai klub Haná zve v sobotu a v neděli na nádvoří prostějovského zámku na výstavu bonsaí.

Během výstavy bude navíc probíhat i poradenství v oblasti správného pěstování bonsaj i prodej výpěstků a misek. „V neděli bude probíhat ukázka tvarování. Toho se od 13 hodin ujme Petr Hron z BK Brno," přidala pozvání Milena Růžičková.

Výstava je otevřená v sobotu od 9:30 do 18 hodin, v neděli od 9:30 do 17 hodin.  Vstupné je dobrovolné. (ber)

Bonsai klub Haná zve na hodovou výstavu. Do zámku

ilustrační foto ber

Bonsai klub Haná pořádá ve dnech 9. až 11. září na nádvoří prostějovského zámku výstavu bonsaí.

Akce probíhá od pátku do neděle od 9,30 do 17,30 hodin. Během výstavy bude navíc probíhat i poradenství v oblasti správného pěstování bonsaj i prodej výpěstků a misek. Vstupné je dobrovolné. (red)

Bonsai klub Haná zve na hodovou výstavu. Do zámku

Ilustrační foto ber

Bonsai klub Haná pořádá od pátku 11. do neděle 13. září na nádvoří prostějovského zámku výstavu bonsají.

„Během výstavy bude k dispozici poradenská služba k pěstování bonsají, ukázka tvarování a prodej výpěstků a misek,“ přidala pozvání Milena Růžičková.

Výstava bude otevřena v pátek a v sobotu od 9 do 20 hodin, v neděli potom od 9 do 17 hodin. Vstupné je dobrovolné. (red)