Čechovice

Vrahovčáci, pozor! Dnes s můžete setkat s vedením města

Foto plakát

V měsíci listopadu se koná trojice setkání s občany příměstských částí. První se konalo 8. listopadu v Žešově, další je na čadě právě dnes.

V pondělí 13. listopadu v 17 hodin se s vedením prostějovské radnice budou moci v tělocvičně ZŠ Majakovského setkat obyvatelé Vrahovic, Trpínek a Čechůvek.

V úterý 14. listopadu je na řadě poslední setkání a to v 17 hodin s občany Domamyslic, Krasic a Čechovic v čechovické sokolovně. (red)

Čechovice rozduněly Kontakty

Foto ber

Páteční večer patřil v Čechovicích zábavě. V areálu sokolovny to rozjela legendární kapela Kontakt.

Stovky lidí proudily v pátek v podvečer k čechovické sokolovně, kde v 18 hodin začala hodová zábava. Zdejší sokolové si pozvali prostějovskou legendu – kapelu Kontakt.

„Hudba mého mládí, s kontaktama jsem v podstatě vyrostl. Jsem moc rád, že se dali zpátky dohromady. Furt jim to šlape,“ smál se jeden z tanečníků. Pokud jste páteční produkci nestihli, v Čechovicích se můžete pobavit i v sobotu, kdy od 17 hodin bude k hodovému posezení na fotbalovém hřišti hrát skupina KOKI. (ber)

Poštu v Čechovicích bude provozovat Domovní správa

ilustrační foto ber

Rada města Prostějova schválila záměr provozu pošty Partner + Domovní správou, s. r. o. Prostějov. Financování zajistí město Prostějov, pošta bude v tomto formátu fungovat od 1. července.

„Připomínám, že se nám podařilo dosáhnout toho, že pobočka pošty v ulici Plumlovská bude zachována. Čechovická pobočka naproti tomu přechází do režimu Pošta Partner+, o což jsme opravdu usilovali, byť tento provoz bude z velké části hradit město Prostějov.  Město Prostějov uhradí jednorázový náklad na zřízení provozovny, což je kalkulováno na 41. 942 Kč, dále odkup stávajícího zařízení – 29.370 Kč, pravidelnou platbu za oprávnění poskytování služeb pošty – 25.960 a náklady na zaměstnance – cca 40.000 Kč.

Mateřská škola v Čechovicích se dočká rozšíření

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Tři nevyhovující pavilony v mateřské škole v Čechovicích nahradí jeden nový, moderní, který pojme sedm desítek dětí. Rozpočtové opatření ve výši 900 tisíc korun na zpracování projektové dokumentace schválila na svém jednání Rada města Prostějova.

„Tři stávající pavilony budou odstraněny a bude vybudován jeden pavilon pro tři oddělení pro 72 dětí. Bude se jednat o přízemí pavilon se společným vstupem a plochou střechou. Na pavilon budou navazovat pergoly,“ popisuje náměstek primátora Jiří Rozehnal s tím, že objekt bude splňovat veškeré tepelně technické parametry dle aktuálních norem.

Havárie v mateřské školce v Čechovicích potřebuje okamžitý zásah

Foto Magistrát města Prostějova

Téměř 155 tisíc korun (včetně DPH) si pravděpodobně vyžádají práce na odstranění havárie potrubí. Radní o tom jednali na své poslední schůzi.

„Obrátila se na nás ředitelka školy s prosbou o urgentní pomoc při odstranění havárie potrubí. Voda zaplavovala instalační šachty v místnosti pro přípravu jídel v jednom z pavilónů mateřské školy. K poruše potrubí došlo v instalačním kanále, přičemž bylo patrné, že potrubí bylo v přístupných místech již několikrát opravované. Je proto nutné vyměnit veškeré pozinkované potrubí v instalačním kanále,“ popsal náměstek primátora pro oblast stavebního rozvoje a investic Jiří Rozehnal.

V domku v Čechovicích hořela propan-butanová láhev

Foto HZS Olomouckého kraje

Zahoření propan-butanové láhve řešili v průjezdu rodinného domku profesionální a dobrovolní hasiči v Čechovické ulici v Prostějově v neděli 17. dubna.

Po likvidaci plamenného hoření a bezpečnostním uzavření ventilu hasiči pokračovali v nutném, postupném ochlazení nádoby.

„Požár se naštěstí výrazně nerozšířil, došlo k částečnému zahoření skladovaných věcí v blízkosti hoření. Vše se obešlo bez zranění, výše škody bude upřesněna,“ doplnil mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. (red)

OBRAZEM: Další komunitní sázení slavilo velký úspěch

Foto ber

V sobotu 9. dubna proběhlo v Domamyslicích v pořadí druhé komunitní sázení stromů. Při akci, organizované prostějovským magistrátem, zasadily rodiny i jednotlivci pětadvacet okrasných listnatých stromů.

„Dvacet pět okrasných listnatých stromů jsme sázeli podél polní cesty v ulici Ječná, což je propojka mezi Domamyslicemi a Čechovicemi. Stromy zakoupené městem i nářadí byly připraveny přímo na místě. Zájemce si tedy nemusel žádný strom kupovat, pouze se k sázení přihlásil a strom si zasadil," vysvětlila již dříve náměstkyně primátora Milada Sokolová. Sázející se podle jejich slov dostavili v plném počtu a měli i čtyřnohé pomocníky, a to nejenom psy, ale i jednoho malého lišáčka. Rádi také využili možnost opéct si špekáček a popovídat s ostatními "stromovými rodiči".

Dětské hřiště v Čechovicích už slouží!

Foto TJ Sokol Čechovice

Tuto sobotu bylo slavnostně otevřeno víceúčelové hřiště v Čechovicích.

Jeho provoz zahájili zástupci vedení města, 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil a náměstkyně primátora Alena Rašková a Milada Sokolová.

Oplocená herní plocha s dětskými prvky v areálu TJ Sokol Čechovice vznikala v době od 12.10.2020 do 27.11.2020. Za zhotovení zaplatila městská kasa firmě FLORA SERVIS s.r.o. 416 422,53 Kč. (red)

Opilý cyklista se motal ulicemi. Bez světel

ilustrační foto Městská policie

V úterý před jednadvacátou hodinou kontrolovali policisté v křižovatce ulic Javorové a Žitné v Prostějově-Čechovicích čtyřiadvacetiletého cyklistu. Ten na sebe policisty upozornil specifickým stylem jízdy, navíc na neosvětleném jízdním kole.

Podezření policistů o jeho ovlivnění se potvrdilo po provedení dechové zkoušky, kterou u něho změřili 1,34 ‰ alkoholu v dechu. Při opakované dechové zkoušce byla změřená hodnota alkoholu v dechu ještě vyšší – 1,42 ‰. Cyklista s výsledky zkoušek souhlasil a přiznal vypití čtyř dvanáctistupňových piv a sedmi odlivek vodky před jízdou. "Pro své jednání je muž nyní podezřelý z několika dopravních přestupků. Za ty mu hrozí pokuta v rozmezí od 25 do 50 tisíc korun. Další jízdu policisté muži zakázali," doplnil policejní mluví František Kořínek. (red)

Dětské hřiště vznikne v areálu TJ Sokol Čechovice

foto Magistrát města Prostějova

V Čechovicích vznikne nové dětské hřiště. Zastupitelé budou rozhodovat o financích, které radní odsouhlasili pro rekonstrukci hřiště v Čechovicích.

„Odbor rozvoje a investic zpracoval dokumentaci pro územní souhlas dětského hřiště v areálu TJ Sokol Čechovice, vše na základě podkladů a požadavků zástupců TJ Sokol Čechovice. Předpokládané finanční prostředky na vznik dětského hřiště jsou vyčísleny na 350 tisíc korun (včetně DPH),“ vysvětlil primátor František Jura.

Předmětem zakázky je vybudování venkovního dětského hřiště v areálu fotbalového hřiště TJ Sokol Čechovice.