Vrahovice

Aquapark a Vrahovice pro letošní rok přitvrdily

ilustrační foto ber

Jak PvNovinky informovaly, prostějovská koupaliště neminula vlna zdražování. Ceny za vstupné se zvedly o 10 až 15 procent. Lidem se, mimo jiné, nelíbí, že by za celodenní rodinný vstup do aquaparku Koupelky měli zaplatit 440 korun.

Podle Vladimíra Průši, jednatele prostějovské domovní správy, která aquapark zřizuje, zaplatí dospělý za celodenní vstup 150 korun, cena pro mládež do 18 let, ZTP a seniory bude 110 korun, děti do 6 let zaplatí 70 korun, děti do 3 let a ZTP/P mají vstup zdarma. Rodinné vstupné pro dva dospělé a maximálně dvě děti do 150 centimetrů je 440 korun.  „Vstupné se po 16 hodině ve všech kategoriích snižuje o 20 korun,“ upozornil Průša s tím, že výhodnější je nákup vstupenek on-line pouze přes internet, kde mohou lidé provést platbu platebními kartami.

Městu se podařilo vytvořit 14 parcel pro stavbu rodinných domů

Foto Magistrát města Prostějova

Prostějov dlouhodobě trápí nedostatek parcel, kde by si lidé mohli postavit nové bydlení. Teď se magistrátu podařil na tomto poli znatelný úspěch, když se povedlo spojit pozemky, na nichž se bude moci v budoucnu začít stavět.

Roční vyjednávání o výši kupní ceny a následný odkup pozemku od soukromého vlastníka přinesl možnost vytvořit 14 stavebních parcel pro stavbu rodinného bydlení. Tyto pozemky vhodné pro zástavbu se nachází ve Vrahovicích.

„Aktuálně jsme získali do vlastnictví pozemek ve Vrahovicích, konkrétně v ulici Mikoláše Alše – v blízkosti koupaliště. Tato lokalita byla dlouhodobě v našem hledáčku. Nyní se pozemek podařilo získat na základě vzájemné dohody s vlastníky. Otevřela se tím cesta umožnit zde, a na dalších dvou vedlejších městských pozemcích, budoucí výstavbu rodinných domů. Záměr je v plánu již od roku 2014 a má za cíl podporu rodinné výstavby a rozvoj této lokality. Jsme rádi, že bychom tímto mohli uspokojit poptávku obyvatel města po stavebních parcelách,“ uvedla 1.

Zloděj se dostal do domu ve Vrahovicích. Sklepním oknem

ilustrační foto Policie ČR

Od neděle se policisté z prostějovského obvodního oddělení zabývají případem vniknutí do rodinného domu.

„Poškozený nás o nezvané návštěvě informoval prostřednictvím linky 158. Šetřením na místě se zjistilo, že neznámý pachatel vnikl do rodinného domu ve Vrahovicích přes sklepní okno a pak se po schodech dostal do obydlené části domu. Poškozený zjistil, že ho zloděj připravil o 300 Kč v drobných mincích a zlaté šperky. Škoda na odcizení byla majitelem vyčíslena na 7 300 Kč," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že událost policisté šetří pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody. (red)

Do sídliště Svornosti bude vjezd zakázán. Na deset dnů!

ilustrační foto

Od 11. dubna do 21. dubna 2023 budou uzavřeny pozemní komunikace v sídlišti Svornosti v Prostějově - Vrahovicích. Z důvodu postupu provádění prací nebude možný průjezd stavbou ani pro zásobování a zaměstnance přilehlých firem na ulici Tovární.

„V tuto dobu nebudou průjezdné pozemní komunikace na ul. Tovární a ve vnitrobloku sídliště Svornosti, dojde tak k zamezení příjezdu k nemovitostem dotčených stavbou. Bude probíhat frézování asfaltového povrchu a úprava podloží pozemních komunikací, následně proběhne i pokládka nového asfaltového povrchu,“ informoval náměstek primátora Jiří Rozehnal, který zároveň poprosil občany o vyparkování všech automobilů z lokality.

Rekonstrukce chodníků ve Vrahovické ulici bude pokračovat

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Radní na svém jednání schválili vypsání veřejné zakázky na rekonstrukci chodníků a vjezdů v ulici Vrahovická po levé straně ve směru na Kralice v úseku mezi říčkami Hloučela a Romže. Dílo o celkové délce chodníků 689 m je rozděleno do pěti úseků. Úseky II., III. IV. a V. v souhrnné délce 457 metrů zahrnují část ulice Vrahovická mezi křižovatkou s ulicí Smetanova a mostem přes říčku Romže.

„Pokračující rekonstrukce chodníků v ulici Vrahovická bude zahrnovat kompletní vybourání všech stávajících konstrukcí chodníků. Nové povrchy chodníků budou z betonové zámkové dlažby, vjezdy mimo chodník z betonové zatravňovací dlažby. Dojde i k rekonstrukci veškerých prvků odvodnění.

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Prostějova

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Karla Kriegera, 1952, posledně bytem M. Pujmanové 754, Prostějov – Vrahovice, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí 24. března 2023.

Karel Krieger byl nalezen mrtev 21. listopadu 2022 kolem 13.25 hod v místě svého bydliště. Na místě provedla šetření Policie ČR a zemřelého ohledal lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, který 21. 11. 2022 v 14.15 hod konstatoval smrt, datum smrti určil odhadem na 17. listopadu 2022 a nařídil provedení zdravotní pitvy, která se nezabývá stanovením data smrti. Přesné datum smrti Karla Kriegera nebylo prováděným šetřením zjištěno. Ve věci byly Policií ČR zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti.

S kočárkem se vydal na „nákup“. Dvakrát

Foto Policie ČR

Ve středu odpoledne se po prodejně v Prostějově na ulici Vrahovická pohyboval 25letý muž s dětským kočárkem a nakupoval potraviny. Věci v hodnotě 2 129 Kč naskládal do tašky pověšené na kočárku a pak prošel pokladní zónou bez zaplacení ven z prodejny.

Po nějaké době, přibližně hodině a půl, se do stejné prodejny vrátil i s taškou předtím ukradených potravin a v „nákupu“ pokračoval. Tentokrát se zaměřil na drogistické zboží, konkrétně prací gel a aviváže v hodnotě necelých 1 000 Kč a dával je přímo do kočárku. A opět chtěl prodejnu opustit stejným způsobem jako při první návštěvě. Tentokrát mu to ale neprošlo a cestu mu zastoupila pracovnice prodejny. Muž nechal kočárek kočárkem, vzal nohy na ramena a utekl. Všechny odcizené věci tak mohly být vráceny zpět do prodeje.

Cukrářům Střední odborné školy slouží výcvikové středisko ve Vrahovicích už 10 let!

Foto Magistrát města Prostějova

Bývala to mimo jiné výdejna stravy pro žáky Základní školy Majakovského. Budova v místní části Vrahovice, v níž se nachází také hasičská zbrojnice, nezůstala po ukončení činnosti výdejny stravy prázdná. V roce 2013 zde našli nové útočiště učni oboru cukrářského ze Střední odborné školy sídlící na náměstí E. Husserla. A učňům se zde velmi daří! Objednávky se jen hrnou, sladkosti si sem jezdí kupovat zájemci z celého města.

Škola má v současnosti 9 oborů, z nichž dva jsou čistě studijní, u sedmi zbývajících si lze po složení učňovských zkoušek udělat i maturitu. Od příštího školního roku přibyde desátý učební obor.

Ulici M. Majerové ve Vrahovicích čeká rekonstrukce

Ilustrační foto Google maps

Radní na své poslední schůzi jednali o připravované investiční akci „Rekonstrukce ul. M. Majerové Prostějov – Vrahovice“. Komunikaci čeká oprava a rozšíření.

„Vzhledem k tomu, že budoucí komunikace a kanalizace bude zasahovat do pozemků Povodí Moravy, s.p. bylo třeba posoudit a schválit zřízení takzvané služebnosti mezi městem a Povodím Moravy. Projednávány byly také pronájmy trojice pozemků, které vlastní Povodí, a které budou dotčené plánovanou investiční akcí,“ uvedl náměstek primátora Jiří Rozehnal s tím, že rozsah zatížení pozemků bude znám po vypracování geometrického plánu.

Vrahovicemi se hnal skoro stodvacítkou. Změřili ho strážníci

Ilustrační foto ber

V pondělí se strážníci zaměřili na měření rychlosti vozidel v obci. Místa, kde měření probíhá, jsou schválena Policií ČR. V odpoledních hodinách probíhalo měření rychlosti ve Vrahovicích na ulici Československého armádního sboru.

Zde byli během hodiny hlídkou změřeni tři řidiči, kteří v tomto úseku nedodrželi zákonem stanovenou padesátku. „Nejvyšší naměřená rychlost byla po odečtu toleranční odchylky 66 km/h. Dva přestupky strážníci vyřešili s řidiči na místě, jeden byl předán příslušnému správnímu orgánu k dořešení," uvedla komisařka Tereza Greplová.