Dům služeb

Starý Prostějov. Dům služeb ve Vrahovicích

Foto archiv ber

Dnešní fotografie je z roku 1986, kdy tenhle multifunkční dům ve Vrahovicích ještě voněl novotou.

Dnes jsou obyvatelé okolních domů poněkud nenaladěni z osazenstva, které se v jeho těsném okolí shromažďuje. (ber)

Dům služeb v Olomoucké se dočká rekonstrukce

ilustrační foto

Prostějovský Dům služeb v Olomoucké ulici byl v polovině sedmdesátých let minulého století jako součást tehdejšího sídliště Zdeňka Nejedlého (dnes E. Beneše). Budova, známá zejména díky tanečním kurzům, se dočká zasloužené rekonstrukce.

"Budova má své nejlepší roky za sebou, ale má hlavně díky prostornému kulturnímu sálu svůj význam. V radě města jsme se shodli, že u Domu služeb nebudeme nijak zásadně měnit využití. Schválili jsme rozpočtové opatření na pořízení projektové dokumentace k celkové rekonstrukci," uvedl na tiskové konferenci Jiří Rozehnal, náměstek primátora Prostějova. Podle jeho slov zůstanou všechny provozovny, které v objektu nyní fungují, zachovány. Stejně tak nedojde k žádným změnám u již zmíněného sálu. (ber)

OBRAZEM: Splnilo Město svůj slib? Posuďte sami!

ilustrační foto

 

Na počátku června jsme vyfotili velké betonové květináče před Domem služeb na Olomoucké. Vypadaly jako obří kulaté popelníky. Byla v nich špatná zemina a nepořádek, kterým prorážel pouze plevel. Jak je vidno, velkou parádu nedělaly! To se ovšem změnilo!

„Ano, máte pravdu, jsme si toho vědomi. V nejbližších dnech se tyto vyvýšené betonové záhony budou opravovat – kompletně se vymění zemina a vysadí letničky. Bylo by to už dávno hotovo, jenže všechny tyto práce zpozdilo špatné počasí.Teprve mionulý týden jsme skončili s výsadbou na náměstí T.G.Masaryka,“ uvedl Jaroslav Chromek z odboru správy a údržby majetku města právě k našemu upozornění na začátku června.

A jak se Městu podařilo svůj slib splnit? Posuďte sami!

S Katkou tentokrát o dobré kávě, sopce Poas a zavařených brzdách

foto Katka Francová

 

Další z dobrodružství Katčina Panamsko-Kostarického putování, tentokrát z hlavního města Kostariky a jeho okolí.

Včera jsem se ráno přesunula z Cahuity autobusem do hlavního města San José, které se stalo na dva dny výchozím bodem mých výletů do okolí. Samotné San José není pěkné město. Po těch dnech klidu to byl pro mě šok, tolik hluku, lidí... Ulice nejsou zrovna upravené a památek tu také moc není, tedy poté, co jsem se ubytovala v Costa Rica Backpackers hostalu (dopředu jsem jej tentokrát neměla zamluvený a nebyl problém dostat postel), vyrazila jsem na krátkou obhlídku ulic.