Dům služeb

OBRAZEM: Splnilo Město svůj slib? Posuďte sami!

ilustrační foto

 

Na počátku června jsme vyfotili velké betonové květináče před Domem služeb na Olomoucké. Vypadaly jako obří kulaté popelníky. Byla v nich špatná zemina a nepořádek, kterým prorážel pouze plevel. Jak je vidno, velkou parádu nedělaly! To se ovšem změnilo!

„Ano, máte pravdu, jsme si toho vědomi. V nejbližších dnech se tyto vyvýšené betonové záhony budou opravovat – kompletně se vymění zemina a vysadí letničky. Bylo by to už dávno hotovo, jenže všechny tyto práce zpozdilo špatné počasí.Teprve mionulý týden jsme skončili s výsadbou na náměstí T.G.Masaryka,“ uvedl Jaroslav Chromek z odboru správy a údržby majetku města právě k našemu upozornění na začátku června.

A jak se Městu podařilo svůj slib splnit? Posuďte sami!

S Katkou tentokrát o dobré kávě, sopce Poas a zavařených brzdách

foto Katka Francová

 

Další z dobrodružství Katčina Panamsko-Kostarického putování, tentokrát z hlavního města Kostariky a jeho okolí.

Včera jsem se ráno přesunula z Cahuity autobusem do hlavního města San José, které se stalo na dva dny výchozím bodem mých výletů do okolí. Samotné San José není pěkné město. Po těch dnech klidu to byl pro mě šok, tolik hluku, lidí... Ulice nejsou zrovna upravené a památek tu také moc není, tedy poté, co jsem se ubytovala v Costa Rica Backpackers hostalu (dopředu jsem jej tentokrát neměla zamluvený a nebyl problém dostat postel), vyrazila jsem na krátkou obhlídku ulic.