květináče

Jaro nejen za oknem

Foto Dorka T.

 

Dnešních třináct stupňů vytáhlo občany Prostějova do ulic. Plná byla cesta podél Hloučely, veškeré spojnice k ní, dětská hřiště, kupovala se zmrzlina.

Jarně se cítíme nejen my, ale i květiny. Jen doufejme, že nepřijde pořádný mráz, který by nám plány na jarní úpravy zahrad zhatil. A doma? Máte doma taky takhle barevné jarní okno? Pochlubte se nám, jako to udělala čtenářka Dorka. Pohled na zářící jarní květy vylepší náladu každému.

OBRAZEM: Splnilo Město svůj slib? Posuďte sami!

ilustrační foto

 

Na počátku června jsme vyfotili velké betonové květináče před Domem služeb na Olomoucké. Vypadaly jako obří kulaté popelníky. Byla v nich špatná zemina a nepořádek, kterým prorážel pouze plevel. Jak je vidno, velkou parádu nedělaly! To se ovšem změnilo!

„Ano, máte pravdu, jsme si toho vědomi. V nejbližších dnech se tyto vyvýšené betonové záhony budou opravovat – kompletně se vymění zemina a vysadí letničky. Bylo by to už dávno hotovo, jenže všechny tyto práce zpozdilo špatné počasí.Teprve mionulý týden jsme skončili s výsadbou na náměstí T.G.Masaryka,“ uvedl Jaroslav Chromek z odboru správy a údržby majetku města právě k našemu upozornění na začátku června.

A jak se Městu podařilo svůj slib splnit? Posuďte sami!

OBRAZEM: "Hůlkaři" letos nejspíš rekord netrhli

ilustrační foto

 

Tour Nordic Walking 2013 se dnes zastavila v Prostějově.

V poslední době můžete stále častěji na ulicích i v parcích našeho města potkat lidi, kteří jdou rychlým krokem, zvláštního stylu, a v rukách třímají kovové sportovní hole. Pěstují totiž nový sport - tzv. nordic walking (čti nordykvóking), chcete-li česky "severské procházení". Svátkem pro "hůlkaře" se stala dnešní akce Tour Nordic Walking 2013 v prostějovských Kolářových sadech. Putovní setkání "hůlkařů" se letos koná v 16 městech a Prostějov byl sedmým zastavením tohoto seriálu.