Prostějovské léto

Prostějovské léto nabídne Mňágu a Žďorp. Už ve čtvrtek!

ilustrační foto

Máme před sebou druhý koncert Prostějovského léta. Ve čtvrtek ve 20 hodin to na hlavním náměstí rozjede kapela MŇÁGA A ŽĎORP.

Před hlavním tahákem přijdou na řadu dvě další kapely. Už od 16:30 hodin to bude skupina Hard a od osmnácté hodiny Fragment. Pro nejmenší je od 18 hodiny připraven program Hrátky se zvířátky, o který se postará Ekocentrum Iris.

Prostějovské náměstí se vrátilo v čase

ilustrační foto

Pátý den Prostějovského léta opět zaplnil náměstí T. G. Masaryka. Účinkující Berounští občané s.r.o. měli k akci s názvem Středověká noc pro návštěvníky připravený pestrý program. Na pódiu se střídalo jedno vystoupení za druhým a ani tentokrát se nezapomnělo na děti, pro které Ekocentrum Iris připravilo soutěžní disciplíny.

Návštěvníci mohli spatřit středověké bojovníky s jejich zábavnými vystoupeními, proces s čarodějnicí, hudebníky i tanečníky. Zájemci se také naučili historický tanec s názvem Veselé kolečko. Nejlepšími tanečníky ovšem stejně byly děti, které po celou dobu dováděly pod pódiem.

Prostějovany čeká středověká noc

ilustrační foto

První srpnový čtvrtek Prostějovské léto nabídne středověkou noc. Dávnou minulost připomene skupina Berounští měšťané. Středověké písně doplní řinčení zbraní.

Náměstí T. G. Masaryka dnes čeká tajemno. Dávné časy připomene skupina Berounští měšťané. Lidé dnes v centru města potkají žoldnéře v plné zbroji, čarodějnice a kejklíře. Vše dokreslí středověká hudba a ohňová šou.

„Jde o středověké a renezanční písně z různých zemí. Zazní staré balady a hudba ze Švédska, z Balkánu, Makedonie. Večerním městem tak bude znít renezance,“ nastínil šéf kapely Peregrin Martin Pergl. Do patnáctého století také návštěvníky přenese šermířská škola s notnou dávkou legrace. Jiskry budou létat od mečů a seker.

Miro Šmajda rozdováděl prostějovské náměstí

ilustrační foto

 

Při včerejším Prostějovském létě ožilo celé náměstí T. G. Masaryka. Postarala se o to olomoucká skupina Revival Kabát Morava a kapela slovenského účastníka SuperStar Mira Šmajdy. Nadšené publikum si v obou případech vyžádalo přídavek. Nezapomnělo se ani na děti, pro které byly v prostoru za kašnou připravené hry.

 

V sedm hodin zahájili své vystoupení před radnicí Revival Kabát Morava a zazněly hity jako Malá dáma, Dole v dole nebo Corrida. Publikem se šířila příjemná nálada, a proč taky ne? Teplé letní počasí přálo všem návštěvníkům, občerstvení bylo hned po ruce a skupina se starala o vynikající atmosféru.

Hannah Montana, aktivity ze života mravenců či Buffalo Bill již zítra na TGM!

ilustrační foto internet

 

Prostějovské kulturní léto 2013 je tady! A co nás čeká? Nabušený program na nám. TGM, které bude kulturním létem žít celé prázdniny!

Již od deváté hodiny ranní proběhnou ve čtvrtek na dětském dopravním centru Hry s dopravní tématikou. Od hodiny dvanácté se otevřou brány knihovny a na děti čeká PIZZA kvíz - nejrychlejší luštitel získá pizzu!

Hlavní program začíná od osmnácté hodiny a nazývá se Hurá na prázdniny s Hannou Montanou. Na děti též čekají aktivity uspořádané Ekoncentrem IRIS. "Pro děti jsme připravili pohybové aktivity ze života mravenců, hrát si mohou na včely samotářky či na chrostíky, budou rozeznávat vůni květů jako včelky, uvedla pro PvNovinky Eva Zatloukalová.

Hůlkaři: Rekord jsme asi nepokořili, ale to nevadí!

ilustrační foto

 

 

Žlutý had účastníků letošního ročníku Tour Nordic Walking nebyl už na první pohled tak dlouhý, jako ten loňský, ale program zase byl mnohem zajímavější a bohatší.

 

„Přišlo zhruba dvě stě lidí. Pokládám to za úspěch, protože všichni byli velmi spokojeni,“ uvedla Lenka Sehnalová, která je instruktorkou nordic walking, tedy tzv. severské chůze s holemi. V lekcích v rámci Zdravého města Prostějova této technice učí všechny, kdo mají zájem něco udělat pro své zdraví.

OBRAZEM: "Hůlkaři" letos nejspíš rekord netrhli

ilustrační foto

 

Tour Nordic Walking 2013 se dnes zastavila v Prostějově.

V poslední době můžete stále častěji na ulicích i v parcích našeho města potkat lidi, kteří jdou rychlým krokem, zvláštního stylu, a v rukách třímají kovové sportovní hole. Pěstují totiž nový sport - tzv. nordic walking (čti nordykvóking), chcete-li česky "severské procházení". Svátkem pro "hůlkaře" se stala dnešní akce Tour Nordic Walking 2013 v prostějovských Kolářových sadech. Putovní setkání "hůlkařů" se letos koná v 16 městech a Prostějov byl sedmým zastavením tohoto seriálu.

Startuje další ročník Tour nordic walking!

ilustrační foto

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman","serif";} /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman","serif";}

Zdraví a pohyb. To je nabídka letošního ročníku chůze s nordic walkingovými holemi. Projekt, který má záštitu ministra zdravotnictví Leoše Hegera a dalších odborných lékařských společností, se pokusí vytvořit český rekord v počtu lidí chodích severskou technikou chůze.

Nordic walking je technika, která stále více získává oblibu mezi lidmi. Pomáhá vyrovnávat fyzické a psychické zdraví, zvyšuje kondici a snižuje nadváhu. Vhodná je pro všechny věkové kategorie.