aktivity

Začíná škola, přihlašte své děti včas do kroužků!

ilustrační foto Sportcentrum

 

Rodiče nezvládnou vše. I když je výchova jejich hlavním posláním, musí jím pomáhat jak školy, tak i ostatní zařízení, které nabízí podobné služby. Navíc školní docházka je u nás zákonem stanovená. Zájmové vzdělávání už takové prvky nemá. Samotný název napovídá, že předpokladem takové výchovy je zájem. Ale nejedná se paradoxně jen o zájem dítěte, ale též jeho rodiče se svou ratolestí něco dělat. Přeci jen musíme našeho malého svatouška motivovat k něčemu, než sám přijde na to, že se mu to líbí. Ale tuto větu hlásat je nošením sov do Atén.

V Prostějově si nemůžeme stěžovat na nedostatek aktivit spojených s aktivním trávením volného času. Nabídka je veliká a spíše bývá nižší poptávka. Prostějov se profiluje jako město sportu. Proto nabídka sportovních aktivit je asi nejvýraznější. To však neznamená, že by děti, které sportu neholdují, neměly možnost najít to pravé vyžití.

Hannah Montana, aktivity ze života mravenců či Buffalo Bill již zítra na TGM!

ilustrační foto internet

 

Prostějovské kulturní léto 2013 je tady! A co nás čeká? Nabušený program na nám. TGM, které bude kulturním létem žít celé prázdniny!

Již od deváté hodiny ranní proběhnou ve čtvrtek na dětském dopravním centru Hry s dopravní tématikou. Od hodiny dvanácté se otevřou brány knihovny a na děti čeká PIZZA kvíz - nejrychlejší luštitel získá pizzu!

Hlavní program začíná od osmnácté hodiny a nazývá se Hurá na prázdniny s Hannou Montanou. Na děti též čekají aktivity uspořádané Ekoncentrem IRIS. "Pro děti jsme připravili pohybové aktivity ze života mravenců, hrát si mohou na včely samotářky či na chrostíky, budou rozeznávat vůni květů jako včelky, uvedla pro PvNovinky Eva Zatloukalová.

Startuje další ročník Tour nordic walking!

ilustrační foto

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman","serif";} /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman","serif";}

Zdraví a pohyb. To je nabídka letošního ročníku chůze s nordic walkingovými holemi. Projekt, který má záštitu ministra zdravotnictví Leoše Hegera a dalších odborných lékařských společností, se pokusí vytvořit český rekord v počtu lidí chodích severskou technikou chůze.

Nordic walking je technika, která stále více získává oblibu mezi lidmi. Pomáhá vyrovnávat fyzické a psychické zdraví, zvyšuje kondici a snižuje nadváhu. Vhodná je pro všechny věkové kategorie.