DDM

Blade Night profrčí Prostějovem už v sobotu!

ilustrační foto Sportcentrum DDM

Už v sobotu 18. září se Prostějovem opět prožene noční jízda na in-line. Pořádá ji Sportcentrum – DDM Prostějov.

Jízda nočním Prostějovem na kolečkových bruslích za doprovodu hudby a policejních vozů odstartuje ve 21 hodin od skateparku, kde je sraz půl hodiny předtím. Zhruba deset kilometrů dlouhá trasa povede prostějovskými ulicemi

S sebou nezapomeňte kolečkové brusle, chrániče, blikačky, světýlka. Přilba je povinná pro všechny účastníky.  (red)

Blíží se pátý ročník Burzy volného času!

ilustrační foto plakát

Čas neúprosně běží a ač nedávno Burza volného času byla čerstvě narozené dítě z produkce Sportcentra – DDM, letos 6. a 7. září proběhne již pátý ročník této největší přehlídky volnočasových aktivit v Prostějově.

Pořadatel zůstává stejný, skladba se každým rokem mírně mění, ale zejména rozšiřuje. „V minulosti jsme byli rádi, když jsme se přiblížili ke 2500 účastníkům, loni to už bylo 4000. Doufáme, že se i letos zadaří,“ uvedl ředitel Sportcentra – DDM a jeden z duchovních otců akce, Jan Zatloukal.

Hloučelu sjedou po deseti letech vodáci. Hlaste se!

Foto archiv Zdeněk Vysloužil

Po dlouhých letech se na říčce Hloučela objeví lodě. Posadit se do nich může každý, kdo si na několikakilometrový sjezd troufne. Akce se bude konat 16. června a přihlásit se můžete už teď!

"Poslední zmínka o sjíždění Hloučely se datuje do doby před deseti lety. Zdálo se mi jako dobrý nápad tuhle tradici obnovit, a tak jsem oslovila Povodí Moravy, zda by bylo možné zvýšit průtok z Plumlovské přehrady. Pan ředitel závodu, pod který přehrada patří, souhlasil," uvedla předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova Milada Sokolová. Společně s Okrašlovacím spolkem se na organizaci bude velkou měrou podílet Sportcentrum DDM Prostějov.

Město hledá ředitele. Hned dva!

ilustrační foto ZŠ E. Valenty

Dva ředitele svých organizací hledá město Prostějov. Jeden bude vést základní školu, druhý Sportcentrum DDM.

Ředitel Základní školy v ulici E. Valenty Josef Fiala a ředitel Sportcentra DDM Ivan Nedvěd na své posty rezignovali. "Oba jsou v důchodovém věku a přáli si skončit," uvedla náměstkyně primátorky Ivana Hemerková.

Podle jejích slov teď město zahajuje výběrová řízení na obsazení obou míst. (ber)

 

Město hledá ředitele. Hned dva!

ilustrační foto ZŠ E. Valenty

Dva ředitele svých organizací hledá město Prostějov. Jeden bude vést základní školu, druhý Sportcentrum DDM.

Ředitel Základní školy v ulici E. Valenty Josef Fiala a ředitel Sportcentra DDM Ivan Nedvěd na své posty rezignovali. "Oba jsou v důchodovém věku a přáli si skončit," uvedla náměstkyně primátorky Ivana Hemerková.

Podle jejích slov teď město zahajuje výběrová řízení na obsazení obou míst. (ber)

 

Práce na Vápenici jsou v plném proudu

ilustrační foto prostejov.eu

Generální oprava objektu DDM ve Vápenici v Prostějově započala v září loňského roku. Ukončena by měla být letos v září.

„V současné době jsou provedeny mimo jiné práce na nových rozvodech elektrické energie, byly odstraněny staré podlahy, staví se výtah,“ vypočítal náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Práce se podle jeho slov zkomplikovaly při rekonstrukci střechy. „Firma, která práce provádí, zjistila, že některé z trámů krovu jsou napadeny dřevokazným hmyzem. V této chvíli čekáme na zprávu o celkovém stavu a vícenákladech, které budou s výměnou spojeny,“ dodal Fišer.

Tip pro děti na neděli: Diskoška ve Sportcentru!

ilustrační foto plakát

Sportcentrum DDM v Olympijské ulici v Prostějově pořádá v neděli 24. února Diskošku pro děti. Určena je dětem ve věku od čtyř do dvanácti let.

Diskotéka začíná v šestnáct hodin a potrvá do devatenácti hodin. Vstupné je čtyřicet korun. (red)

 

Sportcentrum DDM Vápenice pravděpodobně získá "svou" elektrárnu

ilustrační foto MMP

Cílem chystané investiční akce je zlepšení energetické bilance budovy Sportcentra. Před zařazením této investice do návrhu rozpočtu na příští rok je třeba nejdříve ověřit veškerou technickou připravenost objektu Sportcentra Vápenice a také způsob realizace. Fotovoltaika by mohla být umístěna na střeše haly.

„Přípravná projektová dokumentace má dát odpovědi na otázky ohledně únosnosti konstrukce střechy Sportcentra a odpověď na to, jaký druh elektrárny s ohledem na výkon je potřeba pořídit. Musíme znát technické způsobilosti a rozsah nutných úprav pro možnost využití takové elektrárny, která zaručí energetickou soběstačnost objektu Sportcentra,“ vysvětlil první náměstek primátorky Zdeněk Fišer a doplnil, že projekt musí mimo jiné zohlednit uchovávání vyrobené elektřiny v bateriovém úložišti, návratnost investice a také dotační možnosti.

OBRAZEM: Karneval Ledové království navštívily stovky lidí

Foto ber

Pořadatelé ze Sportcentra DDM Prostějov zcela jistě nečekali obrovský zájem malých i velkých. Do budovy k Komenského ulici jich dorazily v sobotu odpoledne stovky.

Elsa a Anna stále patří k nejoblíbenějším pohádkovým postavičkám posledních let. Potvrdilo se to i na karnevalu, spojeném s řadou soutěží o drobné odměny. "Máme doma kostým Elsy od chvíle, co vnučka poprvé viděla pohádku. Nejraději by v něm i spávala, je na něj hrozně pyšná," sdělila PvNovinkám jedna z babiček. (ber)

 

Karneval pro děti na téma Ledové království. Už zítra!

ilustrační foto plakát

Jde o karneval pro děti na téma Ledové království. Akci pořádá Sportcentrum - DDM. 

Akce se koná v sobotu 20.1.2018 od 14 do 17 hod. v ul. Komenského 4, Prostějov.

Děti se mají nač těšit! (red)