Sportcentrum DDM Vápenice pravděpodobně získá "svou" elektrárnu

Sportcentrum DDM Vápenice pravděpodobně získá "svou" elektrárnu
ilustrační foto MMP

Cílem chystané investiční akce je zlepšení energetické bilance budovy Sportcentra. Před zařazením této investice do návrhu rozpočtu na příští rok je třeba nejdříve ověřit veškerou technickou připravenost objektu Sportcentra Vápenice a také způsob realizace. Fotovoltaika by mohla být umístěna na střeše haly.

„Přípravná projektová dokumentace má dát odpovědi na otázky ohledně únosnosti konstrukce střechy Sportcentra a odpověď na to, jaký druh elektrárny s ohledem na výkon je potřeba pořídit. Musíme znát technické způsobilosti a rozsah nutných úprav pro možnost využití takové elektrárny, která zaručí energetickou soběstačnost objektu Sportcentra,“ vysvětlil první náměstek primátorky Zdeněk Fišer a doplnil, že projekt musí mimo jiné zohlednit uchovávání vyrobené elektřiny v bateriovém úložišti, návratnost investice a také dotační možnosti.

Zhotovení projektové dokumentace by dle jeho odhadů mělo městskou pokladnu přijít asi na 150 tisíc korun včetně DPH.

Město chtělo fotovoltaiky umístit i na další své objekty, třeba budovu ve Školní ulici. "Nebylo nám to umožněno. Podle památkářů je objekt v památkové zóně a panely na střechu nelze instalovat," konstatoval náměstek Jiří Pospíšil s tím, že na budově DDM, která je o pár set metrů dál, už památkářům panely nevadí. (ber)

 

Poslat nový komentář