Sportcentrum

Blade Night profrčí Prostějovem už v sobotu!

ilustrační foto Sportcentrum DDM

Už v sobotu 18. září se Prostějovem opět prožene noční jízda na in-line. Pořádá ji Sportcentrum – DDM Prostějov.

Jízda nočním Prostějovem na kolečkových bruslích za doprovodu hudby a policejních vozů odstartuje ve 21 hodin od skateparku, kde je sraz půl hodiny předtím. Zhruba deset kilometrů dlouhá trasa povede prostějovskými ulicemi

S sebou nezapomeňte kolečkové brusle, chrániče, blikačky, světýlka. Přilba je povinná pro všechny účastníky.  (red)

Sportcentrum - DDM hledá zaměstnance. Je to snad práce pro vás?

ilustrační foto

Sportcentrum — dům děti a mládeže Prostějov, příspěvková organizace vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní pozice ekonom/ka – účetní – rozpočtář/ka. Jde o plný pracovní poměr na dobu neurčitou.

Podmínkou je, mimo jiné, odborná kvalifikace pro výkon práce, praxe v obdobné pozici min. tři roky, aktivní zkušenost s účtováním, trestní bezúhonnost.

Výhodou pak zkušenost s prací ve veřejné správě a znalost programu Ginis Express.

Náplň práce zahrnuje, mimo jiné, komplexní vedení účetnictví, sestavování rozpočtu, kontrolu hospodaření.   

Předpokládány nástup je duben 2021, případně dle možností zájemce.

Dřevo poputuje do Sportcentra. Na opravu dopravního hřiště

Ilustrační foto ber

Vytěžené dřevo z pokácených stromů v majetku města poslouží při opravě stávajícího mobiliáře dopravního hřiště v ulici Bratří Čapků. Vytěžené dřevo tak nezůstane ležet ladem, ale bude dál sloužit při úpravách hřiště. Jako bezúplatný převod z vlastnictví města Prostějova do vlastnictví příspěvkové organizace Sportcentrum – dům dětí a mládeže Prostějov, radní odsouhlasili 3 m3 dřeva v hodnotě 2.100 Kč (s DPH).

„Obrátil se na nás ředitel Sportcentra se žádostí o zmíněné dřevo. To by mělo být zpracováno při opravách stávajícího mobiliáře v prostorách dopravního hřiště. Radní tento krok odsouhlasili,“ uvedl 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil s tím, že dřevo z pokácených stromů na pozemcích v majetku města je vždy uskladněno na úložišti společnosti FCC Prostějov, s.r.o., a dále prodáváno případným zájemcům jako palivové dřevo za 700 Kč (s DPH) za 1 m3.

Sportcentrum DDM otevřelo dětskou skupinu

ilustrační foto leták

Na základě jednání, která probíhala od pátku přes víkend, získalo Sportcentrum DDM Prostějov pověření hejtmana Olomouckého kraje pro zřízení dětských skupinek pro hlídání dětí zaměstnanců Integrovaného záchranného systému. 

"Není-li to nutné, nenavštěvujte naši organizaci, jistě se nám v případě potřeby dovoláte na některém z čísel uvedených na našich webových stránkách. Tímto opatřením alespoň malinko zmírníme riziko dalších přenosů koronaviru," vzkazuje ředitel Sportcentra Jan Zatloukal. 

Profese, kterým je možno takové hlídání nabídnout, jsou přímo taxativně vyjmenovány výnosem příslušného ministerstva. "Pokud dojde ke změně (rozšíření profesí), budeme okamžitě reagovat," vzkazuje za zřizovatele, Magistrát města Prostějova, Anna Kajlíková. (red)

 

Blíží se pátý ročník Burzy volného času!

ilustrační foto plakát

Čas neúprosně běží a ač nedávno Burza volného času byla čerstvě narozené dítě z produkce Sportcentra – DDM, letos 6. a 7. září proběhne již pátý ročník této největší přehlídky volnočasových aktivit v Prostějově.

Pořadatel zůstává stejný, skladba se každým rokem mírně mění, ale zejména rozšiřuje. „V minulosti jsme byli rádi, když jsme se přiblížili ke 2500 účastníkům, loni to už bylo 4000. Doufáme, že se i letos zadaří,“ uvedl ředitel Sportcentra – DDM a jeden z duchovních otců akce, Jan Zatloukal.

Pozor! Blade Night se dnes nekoná!

ilustrační foto plakát

Již dnes, tedy v pátek 10. srpna, se měla po osmé hodine prohat Prostějovem noční jízda na in-line. Akce se, bohužel, nekoná.

"Omlouváme se, dnešní Blade Night se z důvodu blíží se bouřky z Rakouska nekoná. O náhradním termínu budeme informovat", uvedla Nikola Kucharčová ze Sportcentra - DDM. (red)

Nočním Prostějovem na bruslích? Je tu další Blade Night!

ilustrační foto plakát

Už v pátek 10. srpna se Prostějovem opět prožene noční jízda na in-line. Pořádá ji Sportcentrum - DDM Prostějov. 

Jízda nočním Prostějovem na kolečkových bruslích za doprovodu hudby a policejních vozů odstartuje ve 20,30 hodin od Dětského dopravního hřiště, kde je sraz půl hodiny předtím. Zhruba deset kilometrů dlouhá trasa povede prostějovskými ulicemi.

S sebou nezapomeňte kolečkové brusle, chrániče, blikačky, světýlka. Přilba je povinná pro všechny účastníky. „Akce se mohou účastnit osoby starší dvanácti let,“ upozorňují pořadatelé. (red)

 

Sportcentrum hledá nového člověka do týmu! Je to práce pro vás?

ilustrační foto Sportcentrum - DDM

Sportcentrum – dům dětí a mládeže Prostějov, příspěvková organizace vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní pozice Pedagog volného času. 

Místo výkonu práce: Prostějov

Pracovní poměr: Na dobu určitou/neurčitou

Výše úvazku: Plný

Platové zařazení: 10 platová třída

Předpokládaný nástup: září 2018, popř. dle dohody.

Vodáci, pozor! Lodě došly!

ilustrační foto Zdeněk Vysloužil

Pokud hodláte 16. června sjet Hloučelu, vězte, že tak budete moci učinit pouze v případě, že budete mít vlastní loď. O zapůjčení lodí byl totiž velký zájem a organizátorům se přihlásila spousta osob.

Naposledy se Hloučela sjížděla před deseti lety. "Zdálo se mi to jako dobrý nápad tuhle tradici obnovit a tak jsem oslovila Povodí Moravy, zda by bylo možné zvýšit průtok z přehrady. Pan ředitel souhlasil," uvedla zastupitelka a předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova Milada Sokolová. Spolu s Okrašlovacím spolkem se na organizaci bude velkou měrou podílet Sportcentrum - DDM Prostějov.

Akce není určena pro vodáky - začátečníky. Říčka Hloučela je záludná, rozhodně si zaslouží respekt. Účastníky čeká i překonání dvou jezů. Samozřejmě po souši.

Hloučelu sjedou po deseti letech vodáci. Hlaste se!

Foto archiv Zdeněk Vysloužil

Po dlouhých letech se na říčce Hloučela objeví lodě. Posadit se do nich může každý, kdo si na několikakilometrový sjezd troufne. Akce se bude konat 16. června a přihlásit se můžete už teď!

"Poslední zmínka o sjíždění Hloučely se datuje do doby před deseti lety. Zdálo se mi jako dobrý nápad tuhle tradici obnovit, a tak jsem oslovila Povodí Moravy, zda by bylo možné zvýšit průtok z Plumlovské přehrady. Pan ředitel závodu, pod který přehrada patří, souhlasil," uvedla předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova Milada Sokolová. Společně s Okrašlovacím spolkem se na organizaci bude velkou měrou podílet Sportcentrum DDM Prostějov.